Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малка вакуум помпа.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Малка вакуум помпа.

    Само идея - помпа от доилен апарат, но и аз мисля, че компресора от хладилник е най-евтин вариянт, само че дебита е малко.
    Върти ми се и една еретична идея за проба с някой стар пневмо или хидроцилиндър с едно възвратно клапанче и подходяща лостова система.
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #17
      До: Малка вакуум помпа.

      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      Няма ли да стане помпичка за сервото от дизел .
      Търся готово или близко до готовото изделие. Иначе може и да стане, ама после ще търся двигател, па после ще мисля как да ги връзвам, па после как да се маже.... и станА мазало.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        До: Малка вакуум помпа.

        Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
        Само идея - помпа от доилен апарат, но и аз мисля, че компресора от хладилник е най-евтин вариянт, само че дебита е малко.
        Дебит не ми трябва. Става въпрос да се направи вакуум в съд с вместимост литър - два, в рамките на 5 минути.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          До: Малка вакуум помпа.

          Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
          Само идея - помпа от доилен апарат, .
          И такава съм правил. Разреждането при нея обаче не трябва да превишава -0.2 бара, защото иначе ще дръпне кравата в гюма.

          Коментар


          • #20
            До: Малка вакуум помпа.

            Спарки, подарявам ти работещ компресор от хладилник. Готов, с отрязани тръби, с реле, само ела и си го вземи.

            Коментар


            • #21
              До: Малка вакуум помпа.

              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
              Спарки, компресор от хладилник става най лесно. Само му режеш трабите и чакаш да се евакуира гЪзът. После пускаш и си готов. Едното тръба смуче, другото духа.
              Маслото си е там където му е мястото. Не го бараш. После май правеха дупка за доливане на масълце ама не съм чак толко светнат...
              Доколкото знам, маслото трябва да се смени с друг тип, тъй като оригиналното при продължителен досег с кислород губело свойствата си.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #22
                До: Малка вакуум помпа.

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Доколкото знам, маслото трябва да се смени с друг тип, тъй като оригиналното при продължителен досег с кислород губело свойствата си.
                Всички напъни с маслото са, ако ще се използва сериозно. Ако е на месеца веднъж за 5 минути, ... докато се повреди ще си сменил два хладилника, поне единия - не заради компресор.

                Коментар


                • #23
                  До: Малка вакуум помпа.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Спарки, подарявам ти работещ компресор от хладилник. Готов, с отрязани тръби, с реле, само ела и си го вземи.
                  В крайна сметка, ключовия момент беше да ги свържа с хладилниците.

                  Звъннах на приятел, дето се занимава с климатици. Ще взема от него на заем. Сега работа нямали, а и имали резервен, дето събирал прах от доста време.

                  Ако до следващия път още ме друса маниащината, ще мисля за нещо мое, че жената вече ще ме изгони. От инструменти и машини не можело да се влезе в стаята.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Малка вакуум помпа.

                    Ти, защо мислиш, че искам да ти го подаря? Не само жената, и аз ще се изгоня.

                    А ако имаш сериозни кадри за климатици, ... абе ще пусна нова тема.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Малка вакуум помпа.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Ти, защо мислиш, че искам да ти го подаря? Не само жената, и аз ще се изгоня.

                      А ако имаш сериозни кадри за климатици, ... абе ще пусна нова тема.
                      Жената е недоволна, ама малкия кото влезе е като прасе у кочина - навсякъде наднича, любопитства и не спира да приказва.

                      А смолата е гадна работа. Все се омазвам до ушите, а малкия едвам опазвам да не се омаже и той, че след това ще е омазана цялата къща. Абе, идилийка.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Малка вакуум помпа.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Ти, защо мислиш, че искам да ти го подаря? Не само жената, и аз ще се изгоня.

                        А ако имаш сериозни кадри за климатици, ... абе ще пусна нова тема.
                        Я пак кажи за климатиците, че моя плаче за проверка. И нали си увъртях котлето.....
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #27
                          До: Малка вакуум помпа.

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ......А смолата е гадна работа. Все се омазвам до ушите, .....
                          Аз лесно се поддавам на корупционен натиск, гараж голям, вакумпомпичка малка (ама трифазна) т.е. много ако се омажеш шъ идваш
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #28
                            До: Малка вакуум помпа.

                            Здравей те колеги позволете и аз да взема отношение по този въпрос ...в коментарите до сега най-често се говори за хладилен компресор ...да става .. казвам го без притеснения защото предимно с такъв работя и го ползвам точно за това....за да бъда по ясен се прави един съд който се поставя непосредствено преди компресора ...той е херметичен и в не го аз поставям масло като целта му е въздуха с изпаренията от смолата и реактивите да премине през това масло и да се отложат ,за да не влизат в самия компресор че след известна работа правят проблем и блокира компресора ....общият обем на моя съд е 200 мл. като в него наливам между 70-100 мл. масло (без значение какво е) входа му е отдолу и всичкият въздух преминава през маслото ...по този начин леко омаслявам и въздуха който влиза в компресора ....на същия този съд съм монтирал вакуум манометър и вакуум пресостат и в зависимост какво правя си контролирам налягането ...не винаги максимума на вакуума е полезен понякога се налага да се ползват и по малки стойности ....друга помпа която ползвам е от централно заключване на автомобил ..при нея нема опасност от изпаренията защото те е на мембранен принцип и самата мембрана е силиконова ...само да не поглъща смола че тогава е ясно какво се получава ...успех на колегата и ако има нещо с което да съм полезен в сферата на стълкопласта и технологиите около него имам поглед и редовно се цапам с нея ..
                            Последно редактирано от charlie19; 21-01-10, 18:22.
                            Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Малка вакуум помпа.

                              Най лесно и евтино става с една тръба,с кран и един щуцер,вкарваш маркуча от единия край,другия в градината ,щуцера се закача към вакумирания детайл,.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Малка вакуум помпа.

                                Струйни водни помпи има в химическите магазини. Двайсетина лева.
                                Или пак толкова - за прехвърляне на бензина между резервоарите в УАЗ Патриот.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X