Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Магистралата до Истанбул ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Магистралата до Истанбул ?

    Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
    Да подкрепям Ванко по добре 100 лв. ще загубиш 1 лв.
    Въобще не е въпроса за Лев или 10. По-скоро питането ми беше дали с пластмасите може да се плаща. Все си мисля, че така е най-лесно.

    Коментар


    • #17
      До: Магистралата до Истанбул ?

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Въобще не е въпроса за Лев или 10. По-скоро питането ми беше дали с пластмасите може да се плаща. Все си мисля, че така е най-лесно.
      Там където има пос-терминал плащай винаги с карта, но не навсякъде има.
      Кредитната карта принципно не те таксува за транзакцията. Банката ти ги смята на добър курс. С карта се плаща там където може и там кадето има цифра.
      А на излизане от магистралата човека си подава шепичката и чака за монетки, даваш му петаче и газ. Така че вече ти казах кеш трябва, карти си вземи колкото имаш, но кеш задължително.

      Зареждаш до горе, два-три сандвича, малко кеш, кредитна карта, зелена карта на колата, паспорт, Garmin+NavCity 09, тръгваш по-рано и "живот и здраве" си там по-раничко.
      Biagini Passo Powered By VW Syncro

      Коментар


      • #18
        До: Магистралата до Истанбул ?

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        а направо с кредитната карта не може ли да се плаща? Преди 2 дни се върнах от Мюнхен през Любляна-Загреб-Белград- на всички пунктове става с карта, дори с дебитна Маестро... Само на тунела на излизане от Австрия поиска истинска кредитна...
        Не сменяш пари, не ти остават неизползваеми дребни, не те цакат с курсовете...
        Също и с горивото - един път се излъгах да платя с кеш и ме прецакаха с курса /Сърбия - ЕКО петролиум/ и ми излезе малко по-скъпа нафтата отколкото в Германия...

        Съветвам ви да плащате само с карта където може...
        Колегата е прав, за Сърбия по-добре да си смените в ДИНАРИ още на границата и по възможност винаги и навсякъде плащайте в динари. Що се отнася до курс купува-продава ............ естествено, че си на загуба, ако плащаш с неместна валута, и не в Сърбия, а във всяка държава. Ето сега един съвет от бивш тираджия - ако си с кола от Германия за България най-добрия маршрут е през Залцбург, Линц, Виена, Кечкемет, Будапеща, Сегед, Нови сад, Београд, Ниш, София. Защо? Защото в Австрия - винетка, Унгария -винетка, Сърбия - около 20 евро за магистрала и туй-то. Извинявай, но недоумявам защо минаваш през Словения, Хърватско ....... по този маршрут плащаш тунели, словенците са гад и половина, после печално известния Батровци. А това за словенците не е само мое мнение, а на всички минали от там коли, камиони, автобуси.
        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
        Само DIESEL !!!

        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

        Коментар


        • #19
          До: Магистралата до Истанбул ?

          Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
          Там където има пос-терминал плащай винаги с карта, но не навсякъде има.
          Кредитната карта принципно не те таксува за транзакцията. Банката ти ги смята на добър курс. С карта се плаща там където може и там кадето има цифра.
          А на излизане от магистралата човека си подава шепичката и чака за монетки, даваш му петаче и газ. Така че вече ти казах кеш трябва, карти си вземи колкото имаш, но кеш задължително.

          Зареждаш до горе, два-три сандвича, малко кеш, кредитна карта, зелена карта на колата, паспорт, Garmin+NavCity 09, тръгваш по-рано и "живот и здраве" си там по-раничко.
          Благодаря за "инфото"
          Явно не мога да си задам въпроса правилно.
          Приемат ли на магистралата карти и какви?
          Това питам, а не колко струва.
          За чарджовете, по пластмасите, си ги знам. Обиколил съм Европата, но към Истамбул не съм ходил от 10 години, та за това питам.

          Коментар


          • #20
            До: Магистралата до Истанбул ?

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Благодаря за "инфото"
            Явно не мога да си задам въпроса правилно.
            Приемат ли на магистралата карти и какви?
            Това питам, а не колко струва.
            За чарджовете, по пластмасите, си ги знам. Обиколил съм Европата, но към Истамбул не съм ходил от 10 години, та за това питам.
            Карти по магистралата НЕ се приемат,обмени си двадесет лири,по пет-шест лири е в едната посока,преди Истанбул има табели за аерогарата,няма къде да се объркаш.Други такси нямаш никъде!Лек път.

            Коментар


            • #21
              До: Магистралата до Истанбул ?

              Първоначално публикуван от haki Преглед на мнение
              Карти по магистралата НЕ се приемат,обмени си двадесет лири,по пет-шест лири е в едната посока,преди Истанбул има табели за аерогарата,няма къде да се объркаш.Други такси нямаш никъде!Лек път.
              Благодаря!!! Имам ЖПС, та мисля да се ориентирам.

              Коментар


              • #22
                До: Магистралата до Истанбул ?

                И аз доколкото си спомням не се плащаше с кредитни карти.
                Може в евро при курс 1 евро = 2 лири.

                Пътя от София до Истанбул е около 6 часа спокойно каране. Не знам колко ще ти отнеме, обаче, намирането на самото летище.
                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                Коментар


                • #23
                  До: Магистралата до Истанбул ?

                  Най-евтиният вариант за летището Ататюрк на Истамбул е с автобус от България за Турция. Билета струва 35 лева. Автобусът спира на Новата автогара на Истамбул. От там се слиза под автогарата и се хваща метрото. Цената е едно евро. Десетата спирка е аерогара Ататюрк. Има схема не може да се обърка.
                  При варианта с кола се плащат такси за магистралата. Има гишета за кеш плащане, а има и гишета с карти. Но не с кредитни карти, а карти за тол такса, които се купуват предварително и то на границата! Мисля че най-евтините карти бяха по 30 лири (лева). Когато стигнете входа на магистралата от там вече не можете да купите карта. Плащането е на излизане от магистралата. На влизане само билетче се взима. Аерогарата е в европейската част на Истамбул, както вече писаха колегите. Внимавайте с подходите, защото са на различни нива и на съвсем различни места са пристигащи и заминаващи. Там пред входовете не може да се паркира, но може да се спре и свали багажа. Пригответе си предварително багажа, защото веднага след влизането в аерогарата минавате на първите скенери.
                  За мостовете над Босфора. От Европа към Азия се плаща, а обратно от Азия към Европа не. На по-големият мост, който е по далече от Черно море има гише за плащане кеш и за карти нали, а на другият мост НЯМА гише за плащане кеш. Само с карти.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #24
                    От: До: Магистралата до Истанбул ?

                    Имам 1-2 въпроса за летището в Истанбул. Не искам да откривам нова тема, но ще съм благодарен, ако получа информация. Ще пътувам малко из Азия и началното/крайното летище е Истанбул. Дотам ще ходим с кола, която смятаме да оставим на летището или друг паркинг. Ако някой е пътувал скоро, може ли да каже каква е процедурата. Из различни форуми четох, че при влизане в Турция още на граничния пункт на турска територия трябвало да се отбележи:
                    а) в паспорта на шофьора
                    и/или
                    б) някаква бележка от митницата, че влизаме с кола, а ще напуснем Турция със самолет.
                    След това трябва ли задължително да оставим колата на паркинг на летището или можем да я оставим на друго място в Истанбул (имаме такава опция)?
                    Колко струва паркинга за 14-15 дни? На сайта летището е малко объркваща информацията. На самия калкулатор излиза минимум от 270 и няколко лири до над 450 лири, а на съседния линк е дадена цена от 166 лири за цял месец. T.е. коя цена е актуална? Трябва ли да се съобщи някъде, че ще оставяме колата за по-дълъг период? Изобщо всякаква информация за оставянето на кола на летище Ататюрк и излитане със самолет ще е полезна.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Магистралата до Истанбул ?

                      Един приятел миналата година плати за 20 дни около 100 евро за паркинг на летището.
                      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                      Коментар


                      • #26
                        От: Магистралата до Истанбул ?

                        Пенчо , нали миналата година пак от Стамбул летя Мимето. Или се прибра, не помня.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #27
                          От: Магистралата до Истанбул ?

                          Незнам за кое летище става дума. Аз летях от Ататюрк. Влязох с кола, паркирах я в близкия квартал, след две седмици кацнах, запалих и обратно. Преди е имало забрана, ако влезеш с кола, неможе да летиш, но е отпаднала. Един познат лети често от Ататюрк и си оставя колата там - казал ми е цена 30 лв.(или лири, не съм сигурен) на ден.
                          Biagini Passo Powered By VW Syncro

                          Коментар


                          • #28
                            От: Магистралата до Истанбул ?

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                            Пенчо , нали миналата година пак от Стамбул летя Мимето. Или се прибра, не помня.
                            Да. Но аз я карах и я взимах обратно. Иначе има хотели с безплатен паркинг, ама ако си им гост.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Магистралата до Истанбул ?

                              Миналата година се интересувах може ли от Бодрум да отида за един ден до гръцкия остров Кос с пътнически ферибот. Стана ясно, че този, в чиито паспорт е записана колата, не може. Разработвали някаква система, при която можеш да осттавиш колата на отговорно пазене в митницата и да заминеш, но още не действала. Така, че ако сте летяли от Истанбул, а колата ви е била на паркинг, вероятно става дума за вътрешен полет, а не международен. Ако не е така, моля обяснете.
                              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Магистралата до Истанбул ?

                                Преди е имало забрана! Но сега аз си я оставих там и летях до щатите, моя познат лети много често до Китай. Проблем, че в паспорта ми има печат с количка никой не ми е направил.
                                Biagini Passo Powered By VW Syncro

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X