Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преден и заден диференциал на Pajero

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преден и заден диференциал на Pajero

    Имам в повече един заден диференциал на Паджеро със счупен блокаж, който обаче може би някой ден може да се поправи. Въпросът е дали предния и задния диференциал на Паджерото са взаимно заменяеми? На теория би трябвало и така мога да си сложа блокаж на предния мост, незнам как е на практика обаче.

  • #2
    отпред е "разрязан", а отзад е цял мост - не виждам как ще са взаимозаменяеми...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      Re: Преден и заден диференциал на Pajero

      и да стават , пак неможе посоката на въртене е различна
      sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

      Коментар


      • #4
        Re: Преден и заден диференциал на Pajero

        и да стават , пак неможе посоката на въртене е различна

        как да истрия едното писане, нещо убърках
        sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

        Коментар


        • #5
          Re: Преден и заден диференциал на Pajero

          Няма нищо общо посоката на въртене...при самурай и тойота все едно неса еднакви... Ако прасетата са еднакви може да има разлика само в планетарния механизъм заради разлика в диаметрите на полуосите, но това е поправимо. Корона и пиньона трябва да са съшите освен ако няма разминаване в предаването на междуосевия диф.
          4ао
          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

          Коментар


          • #6
            Re: Преден и заден диференциал на Pajero

            мисля че пробвах с тойота , преден диф сложих одзат при тръгване , щяха да се съберат мостовете под купето мисля че единствената разлика е от коя страна е зацепен пинйона , спрямо короната
            sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

            Коментар


            • #7
              Re: Преден и заден диференциал на Pajero

              очевидно никой от вас не е разглобявал и двата дифа ... задния е около 2 пъти по - голям от предния, няма физическа възможност да навреш задната касета в предния кожух

              а блокажа едвали може да се ремонтира защото повечето части са комплект и струват повече от цената на АРБ, а те имат преден блокаж за паджеро. освен това копчето инсталацията, помпата и датчиците на задния блокаж ти трябват зада го накараш да работи.

              ПП има ли накакъв начин да взема тоя диф назаемм от теб защото ми трябва да премеря дали е същия с този на мойто паджеро ?
              drive alive

              Коментар


              • #8
                Re: Преден и заден диференциал на Pajero

                колега , говоря за тойота лан-круизер , незная за паджерото , за щастие още несъм отварял , но смятам че принципа ще е един и същ ,като посоки на въртене
                sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                Коментар


                • #9
                  Re: Преден и заден диференциал на Pajero

                  Двата диференциала нямат нищо общо. А този дифф с какво предавателно число е (дето го имаш).

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Преден и заден диференциал на Pajero

                    Първоначално публикуван от Юли Преглед на мнение
                    колега , говоря за тойота лан-круизер , незная за паджерото , за щастие още несъм отварял , но смятам че принципа ще е един и същ ,като посоки на въртене
                    колега, темата е за паджеро, тойота е в друг форум ... освен това тук нестава дума за посоките на въртене, а за размера .... в буркана ни влаа
                    drive alive

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Преден и заден диференциал на Pajero

                      sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Преден и заден диференциал на Pajero

                        Първоначално публикуван от DINI Преглед на мнение
                        Няма нищо общо посоката на въртене...при самурай и тойота все едно неса еднакви... Ако прасетата са еднакви може да има разлика само в планетарния механизъм заради разлика в диаметрите на полуосите, но това е поправимо. Корона и пиньона трябва да са съшите освен ако няма разминаване в предаването на междуосевия диф.
                        4ао
                        грешиш. паджерото не е като саморая и тойотата. двата дифа са съвсем различни. задния е торсен с блокаж и прасето е, като на тойота но доста по - голямо, регулира се с гайки. предния е около 2 пъти по - малък и е конструкция като мост дана с отрязани ръкави. касетата стои вътре в моста и прасето не се вади, реглажа е с шайби, освен това касетата е със сателити и планети и полуоските са с обратни зегерки за еднократна употреба.
                        drive alive

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Преден и заден диференциал на Pajero

                          ясно. Разглобявахме едно време, но несъм огледал. Несъм фен на марката и несе заглеждам много, но посоката на въртене зависи от завъртането на дифа. Виждал съм на жигула 4 скороси на зад... има сякви майстори аман...
                          лек ден и късмет
                          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X