Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Части за Nissan - Информация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Части за Nissan - Информация

    Хм.....мерих сутринта въпросните разстояния и се оказа че джипката е с лек наклон на дясно, което беше и видимо. Ходих до Крум и ми натегна малко десния торсион и нещата отпред се оправиха, но отзад има 2см разлика. Та в момента разстоянието от долния край на джантата до калника, отпред е еднакво 68см, но отзад отляво е 72,5см., а отдясно 70,5см.
    Преди намесата на Крум, отзад разликата беше същата, но отпред беше с около 3см по-високо отляво.
    Не е ли редно като се натегне отпред торсиона да промени и отзад наклона?

    Коментар


    • От: Части за Nissan - Информация

      Без да пипаш предницата, можеш да я вдигнеш до към 70-71см максимум. Препоръчвам не повече от 70. Моята е на 72.5, но с носачи с 20-25мм ход надолу в повече.

      Отзад - вероятно пружините са олегнали различно. Може да опиташ да ги размениш. При мен отзад също има лека разлика, но под сантиметър като я мерих последно.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Части за Nissan - Информация

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Без да пипаш предницата, можеш да я вдигнеш до към 70-71см максимум. Препоръчвам не повече от 70. Моята е на 72.5, но с носачи с 20-25мм ход надолу в повече.

        Отзад - вероятно пружините са олегнали различно. Може да опиташ да ги размениш. При мен отзад също има лека разлика, но под сантиметър като я мерих последно.
        За предницата, имаш в предвид само с торсионите, нали?
        А за отзад ше го мисля......днес си намерих пружини от дълго терано за по 80лв. на бр., а амове ще гледам дължините на Теранските и Газелските..............ще видим какво ще излезе

        Коментар


        • От: Части за Nissan - Информация

          Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
          За предницата, имаш в предвид само с торсионите, нали?
          А за отзад ше го мисля......днес си намерих пружини от дълго терано за по 80лв. на бр., а амове ще гледам дължините на Теранските и Газелските..............ще видим какво ще излезе
          Слагаш пружини от Лада Нива задни и ефекта ще е поразителен.Слагал съм на дълга база Терано 2-ка.
          Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
          тел. 0898327627
          Радослав

          Коментар


          • От: Части за Nissan - Информация

            Първоначално публикуван от rado genev Преглед на мнение
            Слагаш пружини от Лада Нива задни и ефекта ще е поразителен.Слагал съм на дълга база Терано 2-ка.
            Става въпрос за къса база. С тези пружини няма ли да се вдигне повече от исканото, а то е около 3 до 5см.?

            Коментар


            • От: Части за Nissan - Информация

              Отзад повдигането не е проблем...по един или друг начин.Проблема си остава отпред!!!
              Аз надигнах моето с 5см. отпред и не стои лошо,но след като повдигнах и отзад с 5см. с нови пружини и нови амове,отпред започна да ми изглежда ниско и повдигането недостатъчно....Направо не знам какво мога да направя/говоря извън тунинговани торсиони-защото няма пари за тях,и извън бодилифт,защото не искам /,а торсионите ми не са повече за натягане....
              Ще мисля...макар,че то няма какво особено да измисля...
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: Части за Nissan - Информация

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                Отзад повдигането не е проблем...по един или друг начин.Проблема си остава отпред!!!
                Аз надигнах моето с 5см. отпред и не стои лошо,но след като повдигнах и отзад с 5см. с нови пружини и нови амове,отпред започна да ми изглежда ниско и повдигането недостатъчно....Направо не знам какво мога да направя/говоря извън тунинговани торсиони-защото няма пари за тях,и извън бодилифт,защото не искам /,а торсионите ми не са повече за натягане....
                Ще мисля...макар,че то няма какво особено да измисля...
                Премери от долния ръб на джантата до ръба на калника колко сантиметра са, пък после ще ти кажа може ли още или не.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Части за Nissan - Информация

                  А теглич за терано 2 за около 100 лв. някъде около Бургас?

                  Коментар


                  • От: Части за Nissan - Информация

                    Привет всем. Не знаю как открыть новую тему. Есть очень интересная информация по взаимозаменяемости запчастей на Ниссан Патрол, Проверено практикой в России.
                    ü Инфа для тех у кого присмерти шлицевая часть переднего кардана у Y60 Ранее на форуме обсуждался вопрос, чем заменить передний кардан. Из предложенных вариантов был один: поставить задний кардан от УАЗа - 3160. (каталожный номер 31601-2201010). Несомненным плюсом этого варианта было то, что он по длине совпадает с Патрулевским, 890 мм. Однако проблему представляло то, что отверстия на фланцах раздатки и моста не совпадали с отверстиями на вилках уазовского кардана. Вторую проблему представляло разность диаметров и толщина центрующих поясков на местах сопряжения вилки с фланцами. Рассмотрев возможность доводки вилок кардана под фланцы (в виде рассверловки новых отверстий и переточке поясков), пришел к выводу что овчинка выделки не стоит. Добиться соосности не удастся в силу геометрии вилки, т.е. невозможности правильного зажима в патроне токарного станка. Поэтому сделал следующим образом: приобрел в магазине задний кардан от УАЗ-452 "буханка" (каталожный номер 3741-2201010). Длина этого кардана составляет 743 мм в сжатом состоянии (он короче патрулевского!!). Межцентровое расстояние отверстий в вилке составляет 60 мм. Отверстия расположены симметрично, чего не скажешь о патрулевском кардане. Затем, посредством токарных работ, были изготовлены из болванки диаметром 120 мм два фланца имеющих Н-образную форму. В совокупности длина этих фланцев и кардана составила 890 мм при сжатом состоянии. Затем, во фланцах с одной стороны, были размечены и просверлены отверстия соответствующие межцентровым размерам между отверстиями вилки кардана, а с другой стороны соответствующие отверстиям на фланцах раздатки и моста (они совпадают!). В дальнейшем, эти фланцы своей стороной прикручиваются к кардану, а другой стороной к фланцам раздатки и моста соответственно. Кардан готов!. Пользуюсь месяц. На пересеченке и на поворотах шлицевая часть работает нормально.
                    Примечания:
                    1. В ходе токарных работ были сделаны центрующие пояски на изготовляемых фланцах с одной стороны соответствующие вилке кардана, а с другой соответственно фланцам моста и раздатки.
                    2. Отверстия в вилках уазовского кардана под болты на М10. Родные патрулевские болты, которыми все будет крепиться к мосту и раздатке на М12. Соответственно и сверлятся отверстия в изготовляемых фланцах.
                    3. Отверстия со стороны раздатки и моста несимметричные (повторяюсь)
                    4. Осевой ход шлицевой части уазовского кардана больше чем осевой ход патрулевского. (Я боялся что будет меньше). Диаметр шлицевой части уазовского кардана больше чем у патрулевского (шлицы мощнее).

                    Коментар


                    • От: Части за Nissan - Информация

                      Търся буфер от задната броня за NISSAN PATROL Y60, левия (от страната на шофьора). Ако някой има за продаване (даване) нека са обади, или е видял в някоя тема да се продава, моля нека ми прати линк.
                      За връзка - тук или на ЛС.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Manual-patrol-gr-y60-aleman_Page_495.jpg
Прегледи:1
Размер:97.4 КБ
ID:5386017

                      Коментар


                      • От: Части за Nissan - Информация

                        Дайте някоя свястна морга , която да има Y61 къс на части, че всички които ги има в мобиле.бг са разпродали де какво са имали и и те не знаят защо им стоят обявите там...
                        Калин 0886 117877, Mercedes ML 270 cdi,Mercedes E250 CDI

                        Коментар


                        • От: Части за Nissan - Информация

                          Patrol Y60 - чистачки за фаровете
                          Откъде мога да намеря перцата на чистачките, и дали стават от друг автомобил.

                          Коментар


                          • От: Части за Nissan - Информация

                            търса тампони за надлъжната щангата на задният мосткъм към копето за нисан терано 2 2.7тд

                            Коментар


                            • От: Части за Nissan - Информация

                              Първоначално публикуван от nasko_1966 Преглед на мнение
                              търса тампони за надлъжната щангата на задният мосткъм към копето за нисан терано 2 2.7тд
                              Надлъжните щанги са 4 с 8 еднакви тампона. Напречната е една с 2 различни. Ще е полезно да уточниш за кои щанги иде реч.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Части за Nissan - Информация

                                Търся централната лампа на Patrol Y60.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12879.JPG
Прегледи:1
Размер:110.7 КБ
ID:5400343

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12880.JPG
Прегледи:1
Размер:81.0 КБ
ID:5400344

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X