Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направя билборд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да си направя билборд

    Здравейте колеги,имам намерението да си построя два билборда на собствени парцели на автомагистрала тракия между Карнобат и Бургас.Разгледал съм някои сайтове с фирми,които произвеждат такива,но мисля че цените са доста завишени.А може и да бъркам.Все пак ще съм благодарен на всякакви съвети и идеи които ми предложите.

  • #2
    До: Как да си направя билборд

    И собствен да е имота, пак ти трябва разрешение за поставяне, пък то е свързано с конструктивен чертеж от правоспособен конструктор. Имаш ли чертежи, правенето не е кой знае какво. Определено ще го направиш по-евтино от колкото да го поръчваш. Какъв размер искаш да е? Мога да потърся някой стар проект, с който да отидеш при проектант - ще ти вземе по-малко за подпис.

    Коментар


    • #3
      До: Как да си направя билборд

      В случая е важен и подписа на главният архитект тоест проекта със съответните скици на имотите трябва да мине през съответната община. Отделно дето сега хората са някак по сговорчиви като става въпрос за цени, та не е ясно дали ще ти излезе по ефтино да си го правиш сам.

      Коментар


      • #4
        До: Как да си направя билборд

        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
        И собствен да е имота, пак ти трябва разрешение за поставяне, пък то е свързано с конструктивен чертеж от правоспособен конструктор. Имаш ли чертежи, правенето не е кой знае какво. Определено ще го направиш по-евтино от колкото да го поръчваш. Какъв размер искаш да е? Мога да потърся някой стар проект, с който да отидеш при проектант - ще ти вземе по-малко за подпис.
        Относно размерите мисля да е 6х4м.Но не съм сигурен,дали проектите които се представят в отдел архитектура към общината,са едни и същи с това ,което се изпълнява впоследствие.А що се отнася до проекта всичко ще ми бъде от полза.Благодаря.

        Коментар


        • #5
          До: Как да си направя билборд

          Предполагам знаеш , че най-разпространеният размер е 4х3.Така шансовете да се закачи случаен рекламодател е по-голям. При двойният размер ще е нужна двойно по-голяма основа (повече бетон и железа).Дали ще имаш ядове в общината зависи, колко се имаш с власта

          Коментар


          • #6
            До: Как да си направя билборд

            А някой сблъсквал ли се е с цялата процедура , тоест да е извървял стъпките, за да има ориентир от къде да се тръгне. Благодаря предварително!

            Коментар


            • #7
              До: Как да си направя билборд

              Първоначално публикуван от ba4odilqn Преглед на мнение
              Предполагам знаеш , че най-разпространеният размер е 4х3.Така шансовете да се закачи случаен рекламодател е по-голям. При двойният размер ще е нужна двойно по-голяма основа (повече бетон и железа).Дали ще имаш ядове в общината зависи, колко се имаш с власта
              Относно размера е така 4х3 е най-разпространения,но аз изхождам от факта че все пак мястото е на магистрала и там билбордовете са по-големи това първо,и второ така или иначе ще се дават пари,ще се вадят документи,ще се копаят основи и т.н,поне да е за нещо по-голямо прави се веднъж.

              Коментар


              • #8
                До: Как да си направя билборд

                Процедурата по узаконяването ще ти се проточи бая имай предвид. Узаконявал съм рекламни табели за бензиностанции и се моткат доста. Дано ти нямаш тея проблеми.

                Коментар


                • #9
                  До: Как да си направя билборд

                  Здравей колега.Занимавам се с метални конструкции и ако нещо по самата изработка те интересува питай.Мисля че колегите са които ти предложиха размер 4 на 3 метра са прави.Имам едно чертежче ако искаш ще ти го пратя.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да си направя билборд

                    Първоначално публикуван от mraveca Преглед на мнение
                    Здравей колега.Занимавам се с метални конструкции и ако нещо по самата изработка те интересува питай.Мисля че колегите са които ти предложиха размер 4 на 3 метра са прави.Имам едно чертежче ако искаш ще ти го пратя.
                    Интересуват ме всякакви варианти.Ще са ми от полза всякакви предложения и идеи.Не знам дали ще е удачно,но имам идея за високата част да ползвам метален стълб от Енергото,хем сглобяването ще е по-лесно,защото е на модули а си мисля че е и доста здраво като конструкция.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да си направя билборд

                      [QUOTE=Kozzzec;1004795]Процедурата по узаконяването ще ти се проточи бая имай предвид. Узаконявал съм рекламни табели за бензиностанции и се моткат доста. Дано ти нямаш тея проблеми.
                      Чака се около 40дни,ама аз и без това не бързам за никъде.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да си направя билборд

                        Ето нещо като за начало.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да си направя билборд

                          Монтирал съм съоражения с размери от 4х3 до 10х15 и наблюденията ми са ,че по лесно се намират мераклии за малките, защото и наемите им са най-ниски. Масова практика е рекламодателят да си напечата платно и само си го носи на позиции (билборди)които му харесат. Ако си ги ползваш само за твоя бизнес и няма да ги отдаваш си друга работа. Иначе ,колкото по-голямо е по-добре.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да си направя билборд

                            . Ако си ги ползваш само за твоя бизнес и няма да ги отдаваш си друга работа. Иначе ,колкото по-голямо е по-добре.[/QUOTE]
                            Ще го ползвам и за двете цели,ако нямам рекламодатели ще си рекламирам своя си бизнес,ако имам ще го давам под наем.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как да си направя билборд

                              аз бих го направил с плътен гръб - иначе вятър къса винила на парчета...

                              Ако се ползва "за собствени нужди" трябва ли пак разрешение?

                              Също ме интересува, ако е опънат билборда върху фасада /сградата е собствена/, трябва ли разрешително?
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X