Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трактор 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трактор 4х4

    Някой може ли да ми даде малко информация за този трактор?
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Трактор 4х4

    Това не е ли самоделка?Двигателя е от косачка АКМЕ-италиански -дизелов,а колесната база е от китаец.

    Коментар


    • #3
      До: Трактор 4х4

      Не не мисля че е български или руски

      Коментар


      • #4
        До: Трактор 4х4

        Здравей колега.Преди време имах такъв трактор и да знаеш че няма нищо общо с Китай.Това си е чисто БГ (БЪЛГАРСКО) производство.Двигателя оригинално е бил двуцилиндров бензин, но после почти всички са подменени с дизели,било то италиански или БГ произвеждани до скоро във Враца.Това е може би най-проходимото нещо което съм карал. Има блокажи и на предния и на задния мост, завива като се чупи в средата, но са малко слаби от към скорости.

        Коментар


        • #5
          До: Трактор 4х4

          В моето село има два такива,проблем досега не съм чул да правят,единственно при студено време палят по-трудно.И двато са сдвигател "Ифа"-двуцилиндров дизел,монтираха ги преди време на лодките в рибарниците.Много добри откъм разход,т.е почти нищо не горят.
          Прикачени файлове
          Чавдар Владимиров
          0887/912075
          Ленд Ровър Диско 1
          Самуад в проект

          Коментар


          • #6
            До: Трактор 4х4

            Това нещо май не е 4Х4... или само аз не виждам как се предава движението до задния мост?

            Коментар


            • #7
              До: Трактор 4х4

              Това е наистина уникален модел трактор-жалко че Тракторния завод в Карлово не е пожелал (или май по-точно) не са му позволили да усвои производството.Кардана до задния мост минава по централната греда на трактора,има блокажи и в двата моста като те са и редукторни.Завиването става както казаха колегите с чупене по средата посредством хидравлика. Към него има оригинално ремарке с размери грубо 2.50 на 3 метра,което се свързва с трактора като се откачва задния мост на трактора и се прикачва ремаркето (т.е. става камион).Това не е и всичко-моста на ремаркето е също двигателен ако не се лъжа има и блокаж + отделни скорости,та можеш да си избираш дали да караш на предно,задно или 4х4.Отпред има извод за косачка.Колегата Иван Минков от ендуро раздела има такъв,ще го помоля да нащрака някоя и друга снимка ако може и да добави ако съм изпуснал нещо.

              Коментар


              • #8
                До: Трактор 4х4

                Мерси за информацията и само да попитам какъв цолаж са гумите
                Последно редактирано от kamaz12; 18-01-10, 20:09.

                Коментар


                • #9
                  До: Трактор 4х4

                  Първоначално публикуван от kamaz12 Преглед на мнение
                  Мерси за информацията и само да попитам какъв цолаж са гумите
                  Гумите са 16 цола,дори единият от притежателите на такъв трактор ме "изнуди" да му подаря 2 гуми/тракторки/
                  Чавдар Владимиров
                  0887/912075
                  Ленд Ровър Диско 1
                  Самуад в проект

                  Коментар


                  • #10
                    До: Трактор 4х4

                    Тракторчето е наистина уникално констроирано! Нашето е попреработено, но за съжаление снимки от утре....
                    Произвеждани са в гр. Русе. Модела е ТК-224. Имало е и с бензинови и с дизелови двигатели. Пращани са в различни краища из България за изпитание. Тук при нас се намира вече бившото КТЗ, който е и изпитателен център и е тествал "Болгарчетата".
                    Трактора, който имаме е с дизелов едноцилиндров двигател Акме, около 16 коня. Скоростната кутия е с 4 предавки + реверс т.е. имаме 4 напред и 4 назад. Чупи се по средата и е с шарнирна рама, също така се разделя на две половини. Задния мост има 2 предавки синхронизирани с предния.
                    Блокаж отзад и отпред, силоотводен вом също отпред и отзад. (отпред с една скорост отзад с 2), навесна система отзад.
                    Този който имаме е преработен с хидравлика на управлението.
                    Наистина многократно доказана при работа машина!!!
                    В сравнение с Кубота примерно е в пъти по-добър!
                    Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                    Коментар


                    • #11
                      До: Трактор 4х4

                      Е какво стана със снимките

                      Коментар


                      • #12
                        До: Трактор 4х4

                        До сега имаше сняг и беше на двора завит! Утре ще го щтракна!
                        Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                        Коментар


                        • #13
                          До: Трактор 4х4

                          Добре мерси предварително

                          Коментар


                          • #14
                            До: Трактор 4х4

                            Ето обещаните снимки!










                            Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                            Коментар


                            • #15
                              От: Трактор 4х4

                              Здравейте колеги, по дискусията за трактора- аз имам такъв от поне 25 години, и толкова работа е свършила тази машина, просто не мога да ви опиша. Наистина уникална машина за планински терени.Трактора е 4х4 със скорости и на предният и задният мост с блокажи. Единственият проблем който има е, че трябва МНОГО да се внимава да се синхронизират скоростите на мостовете, че иначе се чупят.Диференциалите са червячни и от там идва голямата теглителна сила.Аз също сложих дизелов двигател АКМЕ защото по-малко гори, но е по-слаб от оригиналният бензинов.
                              Ако има някой проблеми по трактора може да пише за да му дам съвет.
                              Нещо повече - произхода на това ЧУДО е Швейцарски!!! - без майтап, на фирма РАПИД, и е произведен за първи път през 1961 година. Модела му е RAPID SPEZIAL( виж в google) . По късно ние го произвеждаме по лиценз.

                              За съжаление вече не се произвежда, но пък се зарибяваме с китайски и японски боклуци.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X