Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на газово и въздушно оръжие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регистрация на газово и въздушно оръжие

    Колеги,какво мислите за задължителната регистрация на тези......оръжия?Дали това е заради реалната опастност някой да бъде убит с такова...нещо?Или е просто заради таксата,която неминуемо ще съпровожда една такава процедура и най-вероятно ще се заплаща...в Си Банк...? Сещате се - както глобите от КАТ:глобяват те 10лева,отиваш в СиБанк (защото МВР си я е избрало) и плащаш...16лева,заради услугата,която банката ти прави,да преведе парите на КАТ...Както и за всички такси,при смяна на документи,регистрации...съпруги...Как мислите - това гениален ход на правителството ли е,или поредния резултат от...ядене на боб?
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

  • #2
    До: Регистрация на газово и въздушно оръжие

    Според мен всичко е заради таксите, които ще се съберат. То че може да се направи беля с някоя мощна въздухарка , може, но който иска да прави щуротии едва ли ще избере такова въоръжение. А иначе по тази логика трябва да си регистрираме и кухненските ножове защото и с тях може да се убива

    Коментар


    • #3
      До: Регистрация на газово и въздушно оръжие

      Бе те газовите са си регистрирани.

      Коментар


      • #4
        До: Регистрация на газово и въздушно оръжие

        Абе пълни глупусти са това! Всичко е направено пари да вземат. Ако решиш да убиваш някой, едва ли ще го направиш с газовия пищов или с Норинкото??!, ако трябва да трепя някой и с копача ще го утрепя или една карагия ще си направя - начини много. Всичко за пари се прави да взимат в тая държава.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #5
          До: Регистрация на газово и въздушно оръжие

          Който не може да си извади разрешително,си копува газово или плевматично,повечето от тях лесно се преработват в бойно.В последните години се продадоха хиляди бойки.Искат много да лапат наще избраници.
          JSM 0899633364

          Коментар


          • #6
            До: Регистрация на газово и въздушно оръжие

            Първоначално публикуван от alexsandar65 Преглед на мнение
            Който не може да си извади разрешително,си копува газово или плевматично,повечето от тях лесно се преработват в бойно.В последните години се продадоха хиляди бойки.Искат много да лапат наще избраници.

            Абе преработват се,ама кои ги преработват? Обикновения човек няма да си търси белята,а бандурниците си имат достатъчно бойни(повечето даже са законни) и не им пука дали се регистрира нещо или не. Всичко друго е оправено до газовит и въздушните "оръжия" опряхме. Това се прави за пари и да се натегнем на ЕС.
            Land Rover Freelander Td4
            0884898006

            Коментар


            • #7
              До: Регистрация на газово и въздушно оръжие

              Повечето пушкала се произвеждат с умисъл да не могат да се преправят. И най-големият фен не би вкарал патрон в алуминиева цев

              Коментар


              • #8
                До: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                Идеята е да не остане нищо, необложено с някаква такса. А що се отнася до въздухарките аз всяка година сменям по няколко. За всяка ли трябва да плащам, егати.
                Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                -----------------------------------------------
                Питието определя съзнанието....
                -----------------------------------------------
                0887770735

                Коментар


                • #9
                  От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                  Съжалявам че вдигам тази тема от пепелта но тази сутрин гледах по "нова" репортаж в който твърдяха че според новите поправки в закона влезли в сила от този месец при покупка на газово или пневматично оръжие то трябва да се регистрира в 14 дневен срок в РПУ по местоживеене.
                  Пак според същия репортаж всички които са в заварено положение са длъжни в рамките на година да го регистрират.

                  Някои да знае нещо повече по въпроса?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                    Да, така е новия закон за оръжията влезе в сила. Няма образец на декларацията, с която това трябва да се направи.
                    Не бързай ако искаш да стигнеш
                    __________________________________
                    Discovery II TD5 10P

                    Коментар


                    • #11
                      От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                      Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                      Абе пълни глупусти са това! Всичко е направено пари да вземат. Ако решиш да убиваш някой, едва ли ще го направиш с газовия пищов или с Норинкото??!, ако трябва да трепя някой и с копача ще го утрепя или една карагия ще си направя - начини много. Всичко за пари се прави да взимат в тая държава.
                      То в крайна сметка всичко опира до пари, няма да се учудя скоро и ловните прашки, харпуните и арбалетите да ни накарат да регистрираме .. е*ти глупоста

                      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                      И най-големият фен не би вкарал патрон в алуминиева цев
                      аа има и такива ))
                      Око за око и светът ще ослепее

                      Коментар


                      • #12
                        От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                        Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                        Пак според същия репортаж всички които са в заварено положение са длъжни в рамките на година да го регистрират.

                        Някои да знае нещо повече по въпроса?

                        И това за всичко в заварено положение ли важи? Та аз имам въздушни пушки купувани преди петнайсет и повече години, също така има и разни дето съм ги подарил, а други изхвърлил. Какво - протокол за брак ли, що ли...
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                          Задължителната регистрация ще важи само за мощните въздухарки, обаче как и кой ще мери джаулите записани в закона, въоще не ми е ясно.
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                            Не стига, че оправията е на 6 с новите документи, ами сега ще губят пак времето на маса народ... Е за това няма да се оправи тази държава, понеже се творят какви ли не абсурдни наредби и закони само и само да се дои обикновенния човек, а тия "отгоре" как се ненаядоха...
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #15
                              От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                              Абе глупути общо взето. Вече малко неща могат да ме изнедадат. До колкото знам до сега се регистрираха само PCP въздушните оръжия - при положение, че е превъзхождат някои бойни (дори доста). Това иде дойде е оправдано, за обикновени въздухарки, не мисля, че е необходимо. За газовото също - да се преработва в бойно е крайно не подходящо. Има някои, които стават, но турските алуминиевите определено НЕ. Мисля че Макаровите ставаха газовите, но нещо ги спряха от продажба ли какво беше.
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X