Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на газово и въздушно оръжие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

    Как да разбера колко джаула е пушката? Не и знам и марката. Знам, че е руска и толкова.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #32
      От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

      И моята е като детска играчка - подариха ми я. Нямам документи, нямам нищо. Да не говорим, че няма как да знам колко е мощна! Мъдро решение е да се регистрират играчките, ама какво ли печелят се чудя. Едва ли е заради 2,50 лв.
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • #33
        От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

        Ами колко хора загинаха по пътищата, значи по тази логика и колите трябва да се регистрират като опасно оръжие.
        Поне така си мисля а може и да греша

        Коментар


        • #34
          От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
          Как да разбера колко джаула е пушката? Не и знам и марката. Знам, че е руска и толкова.
          Необходим е хронограф - уред за измерване скороста на проектила при пневматичното и куршума при огнестрелното оръжие. Скороста и масата определят дулната енергия. Такъв уред в служба КОС, респективно в полицията - НЯМАТ!
          Има дискусия във Форум на Българска Асоциация по Фийлд Таргет и Бенчрест с Въздушно Оръжие да се сформират няколко регионални центъра които да издават някакъв документ на базата направени замервания към определена дата. Такъв документ е по-скоро за собствена информация отколкото с юридическа стойност.
          Относно таксите - такива НЯМА, а режима е РЕГИСТРАЦИОНЕН. Правите си две копия на УВЕДОМЛЕНИЕ до Н-ка на съответното РПУ, подавате го в деловодството като за вас си оставяте второто копие със заведен входящ номер и сте изрядни. Ако искат да ви издадат УДОСТОВЕРЕНИЕ за притежание, лошо няма, но не е законно да ви искат такси за това.
          По отношение на глобите, то е като в ситуацията да ви глобят за превишена скорст без уред за засичане на скороста.
          Honda CR-V 1-st Generation

          Коментар


          • #35
            От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

            Въпросче - има ли срок за... и глоби за нерегистрация на газови пистолети?
            Благодаря предварително !
            животът е магия !
            X5 3.0d

            Коментар


            • #36
              От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

              Има да....едногодишен срок за оръжията придобити преди 17,09,2010 год. когато влезе новият ЗОБВВПИ и четиринадесет дневен срок от придобиването след тази дата.....,а глобите са в чл,212 мисля от горе упоменатият закон...просто сега нямам време да проверя и да ти кажа точно....
              LZ3YG

              Коментар


              • #37
                От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                от 5 години мъкна едно такова желязо - газово.Ако знам , че като отида да го регистрирам ще платя глоба - по-добре да го метна некъде...
                Май чух новини за срок за регистрация до края на юли - след това глоби по 500 лв за нерегистрирано газово оръжие.
                животът е магия !
                X5 3.0d

                Коментар


                • #38
                  От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                  Хвърли го и си купи ново. Така ще ти излезе по-евтино, даже ще остане да почерпиш.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #39
                    От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                    А как стои въпроса с въздушните пушки. Сина купи една строшена за 20 лв; е оправихме я и даже стреля гори-долу но да давам пари за регистрация .....
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • #40
                      От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                      За регистрация не се плаща.
                      Само не разбрах за "завареното положение" съкратен ли е срока или е до 17.09.2011?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                        Днес си взех от РПУ-то документа за регистрация на газовото пищовче и въздушната пушка.
                        На лист А4, именовано е "УДОСТОВЕРЕНИЕ ЗА УВЕДОМЛЕНИЕ". Номер, дата, по вх. №.... издава се на..........
                        В уверение, че е уведомил РУ "Полиция-град едикой си" за притежание на: и са описани с марка, калибър и номер.

                        Всичко е безплатно, при подаване на молбата искат и да приложиш документ за закупуване ако имаш.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • #42
                          От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                          Моята е бонус. А и не знам дали трябва да я регистрирам. Т.е. нито имам документ, че съм я придобил, нито мога да осигуря такъв. Нито пък знам дали подлежи на регистрация.
                          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                          Коментар


                          • #43
                            От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                            Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                            Моята е бонус. А и не знам дали трябва да я регистрирам. Т.е. нито имам документ, че съм я придобил, нито мога да осигуря такъв. Нито пък знам дали подлежи на регистрация.
                            Документ - ако имаш. Иначе в молбата описваш марка, модел и номер.
                            Въздушните над 15 джаула подлежат на регистрация. Но в РПУ - то нямат хронограф за измерване на скоростта, а и каталог коя пушка е над 15 дж. Моя КОС-аджия вика: "всички, който иска". Според мен не пречи ако си я регистрирал. Аз така направих и за въздушната пушка нямах документ, само за газовия.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • #44
                              От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                              А какво следва за отпаднала от употреба - изхвърлена - въздушна пушка? Купувал съм я по предишният ред, т. е. записани са ми данните и съответно фигурирам в някакъв регистър. Междувременно пушката се амортизира и съм я изхвърлил. От въпросният регистър, винаги могат да устонавят факта на закупуването и, а нея я няма, също и документите, с които е купена. Могат ли служебно да ми пратят честитка с едни петстотин лева?
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                А какво следва за отпаднала от употреба - изхвърлена - въздушна пушка? Купувал съм я по предишният ред, т. е. записани са ми данните и съответно фигурирам в някакъв регистър. Междувременно пушката се амортизира и съм я изхвърлил. От въпросният регистър, винаги могат да устонавят факта на закупуването и, а нея я няма, също и документите, с които е купена. Могат ли служебно да ми пратят честитка с едни петстотин лева?
                                "Официално" становище не мога да дам. Мога да изложа личното си мнение:
                                В "Закон за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехнически изделия" от 17.09.2010 г. § 11 от преходните и заключителни разпоредби казва, че в едногодишен срок придобилите газ/сигнално оръжие и въздушно с мощност над 24 джаула трябва да го декларират пред началника на РПУ по местоживеене. Така, че ако "нямаш какво да декларираш", няма и какво да ти намерят. От друга страна чл. 55 от закона казва, че ако продадеш или дариш газ/сигнално или въздушно оръжие си длъжен в 7 дневен срок да уведомиш РПУ.
                                Малко вероятно е да правят "засечка" по регистрите на търговците и да те търсят, по простата причина, че ако са имали такава мисъл, по-лесното беше да използват техните регистри, а не да карат хората да ходят в управленията и да декларират.
                                Между другото КОС-аджиите се отнасят с голяма досада към тези "глупости".
                                П.П. моля в предните ми постове където съм писал 15 джаула /не знам защо ми се е набило това число/ да се чете 24 джаула.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X