Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на газово и въздушно оръжие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

    Първоначално публикуван от dinio84 Преглед на мнение
    т.е. мога ли да я регистрирам без глоба? И ми е интересно какво става ако съм я купил втора ръка или пък от еbay.com или друг сайт да речем?
    Коя???
    По-нагоре един колега беше цитирал членовете от закона със сроковете и случаите.
    Прочети...
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • #92
      От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

      А какво става ако подреждайки си мазето открия въздушна пушка за чието съществуване нямам спомен или съм мислел че е загубена / открадната?
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #93
        От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

        И аз изтървах срока.
        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
        -----------------------------------------------
        Питието определя съзнанието....
        -----------------------------------------------
        0887770735

        Коментар


        • #94
          От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          А какво става ако подреждайки си мазето открия въздушна пушка за чието съществуване нямам спомен или съм мислел че е загубена / открадната?
          Обясняваш точно това на КОС-аджията и настояваш, че е "новопридобита" и си се "уложил" в 14 дневния срок.
          Колеги, нали не мислите, че може да получите във форума "лесен" отговор по приложението на съвсем нов закон, още повече, че самите КОС-аджии още не са се научили да го прилагат?
          Описаните по-горе случаи на взимане на различни такси, при положение, че те изобщо не се дължат, говорят за хаоса.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • #95
            От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

            Отиваш в служба КОС със: Заявление по образец, копие на лична карта, копие на документа от оръжейния магазин и си готов. Дават ти номер и след около 2-3 седмици ти дават документ за регистрация.

            Срокът в момента е удължен негласно до края на годината - няма да се налагат глоби. Няма никакви такси ако си носиш заявлението!!

            Аз тотално бях забравил , че притежавам такива играчки и вчера си ги регистрирах без проблем.

            Коментар


            • #96
              От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

              Имам закупен газов пистолет преди 3 години от панаира в Пловдив ,но не ми дадоха дори и касова бележка.Какво да правя?
              Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
              Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
              "Mud Angels" Stara Zagora

              Коментар


              • #97
                От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
                Имам закупен газов пистолет преди 3 години от панаира в Пловдив ,но не ми дадоха дори и касова бележка.Какво да правя?
                Наличието на документ за покупката не е задължително.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #98
                  От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Наличието на документ за покупката не е задължително.
                  Макар да е абсурдно - не и нужно да имаш пушкало, че да го регистрираш... Никой не гледа: преправено ли е, рзпробито ли е... Да има дейност...
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #99
                    От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                    Ако си купя пушка от битака, а там не издават документ, как ще докажа, че съм спазил срока. Щот китайчетата там са по 30 лв. и има точно 2 сергии с въздухарки.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      Ако си купя пушка от битака, а там не издават документ, как ще докажа, че съм спазил срока. Щот китайчетата там са по 30 лв. и има точно 2 сергии с въздухарки.
                      Самите продавачи,"фирма",би трябвало вече да са уведомили Полицията за притежанието им и да имат документи.Следва въпроса как се прехвърля документно газово или пневматично оръжие при препродажба.А ако нямат документи и го продават ,както са свикнали досега-това е работа на Полицията,или който там трябва да се занимава с контрола на тоя вид оръжие.
                      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                      Коментар


                      • От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                        Аз си взех моето удостоверение за уведомление. Служителите, горките, са се видели в чудо. Така и не е ясно от какъв зор го въведоха това. Моята въздушна пушка е китайска няма сериен номер и я регистрирах по някакъв друг номер, който намерих. Това с китайските е масово явление. Служителите се чудят как да спазат закона в тези случаи. Абе пълна дивотия!

                        Явно целта е да се събират глоби в даден момент. Друго смислено обяснение не намирам. ЦвЦв ще кърпи бюджета на МВР.
                        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                        Коментар


                        • От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                          Ами могат да накарат вносителите,като си поръчват тоя вид стока,още в Китай да слагат някакви сер.номера.И то не някакви ами там от даден завод да има маркировка и номер.И да изискват на точно определени места да си купуваш този тип оръжие.То е ясно,че вече който си купува ще си иска фактура и отбелязан сер.номер,за да Уведоми Полицията за новата си придобивка.Оръжейните магазини и те май подават данни.
                          В момента ,в определени дни в различни градове се организират пазари и си има сергии на които се продават,щом нямат документи,или не желаят да ти издадат,това първо е работа на Финансовите органи и Митничари и после до Полиция и т.н.
                          Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                          ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                          Коментар


                          • От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                            Въздушни пушки над 24 джаула са рядкост и са доста скъпи, повечето са под 24 джаула, а пък китайските не са от най-силните едва ли има над 24 дж., испанските всички са под 24 дж., защото там законът е същия и преднамерено ги правят до 24 дж. да са. Не виждам как може да те глоби някой без да е доказал, че пушката е над 24 дж., ако иска отричаш да е над 24 дж.
                            Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                            X-trail 2.2 Di 2003
                            Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                            Коментар


                            • От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                              На доста китайчета , на картонената кутия си пише 18, ама на пушката нищо не пише, така че ще трябва да си мъкнем и картона с нас.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                                Моята китайка я премерих. 270м/с. 0,5 грама съчма = 18.23J Да го д.....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X