Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на газово и въздушно оръжие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

    А ако някой си купи ГСО втора употреба от някой познат и продавача не пази никакви документи, понеже оръжието е взето преди много години и всичко това се случва след 17.09.2011 г.?
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #77
      От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
      А ако някой си купи ГСО втора употреба от някой познат и продавача не пази никакви документи, понеже оръжието е взето преди много години и всичко това се случва след 17.09.2011 г.?
      Ако си го е регистрирал както трябва в КОС се прави договор за покупко-продажбата между продавача и купувача и се отписва от съответния КОС където е регистриран /там ще кажат какво се пише/. С този договор купувача си го регистрира. Ако обаче ГСО-то не е регистриран и е след 17-и става слооожно. Вероятно няма начин - или се препродава без да се регистрира и новия собственик си поема последствията или няма продаване. Глобата е доста солена и е доста пъти по-висока от цената на пищова.

      Коментар


      • #78
        От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

        Само дето не се регистрира в КОС.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #79
          От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          Само дето не се регистрира в КОС.
          По закон си прав, но на практика служба КОС ги регистрират и издават удостоверения.
          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

          Коментар


          • #80
            От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

            Началникът на съответното районно издава "удостоверителен документ за извършеното уведомление".

            В момента имам заявление в мен:

            "До Началника на РУ "Полиция" гр........

            ЗАЯВЛЕНИЕ
            от.....

            Господин ......
            Уведомявам Ви, че съм придобил / притежавам неогнестрелно оръжие .......

            Дата / Подпис"

            Съответно ще ми издадат удостоверителен документ, че съм ги уведомил, а не че съм регистрирал нещо си. Това, че някъде си правят преразказ по картинка е друг въпрос.

            ПС: може да си водят отчет в КОС, но това си е тяхна работа. Нормално е шефа на РПУ-то да не се занимава с такива неща.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #81
              От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

              Господа съфорумници, ако си нямата работа "подскачайте" по призива на Иван Костов...По света въздухарките,както ги наричате са класифицирани по Dj за дулна енергия и закона е ясен. Тук това е майтап работа и ще си отиде със съответното правителсво. Не се занимавайте с глупости, освен ако не ви е кеф ! Които са ходили, да потвътдят, как се бъзикат КОС-аджиите с "новите изисквания".

              Коментар


              • #82
                От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                Моето е 23.99 джаула. Който иска - да го мери /със сертифициран мерител/.

                Коментар


                • #83
                  От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Моето е 23.99 джаула. Който иска - да го мери /със сертифициран мерител/.
                  Ей, ти уби змея с това измерване !

                  Коментар


                  • #84
                    От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                    Нямах време и изпратих жената с фактурите.Резултата е-вече и се водят на отчет пушка и пищов.Няма чакане,няма такса.Това в Пловдив -трето.
                    Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                    Grand 3.1TD
                    0898 620 306 Стоян

                    Коментар


                    • #85
                      От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                      Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                      Нямах време и изпратих жената с фактурите.Резултата е-вече и се водят на отчет пушка и пищов.Няма чакане,няма такса.Това в Пловдив -трето.
                      Имам запушен достатъчно ауспух на Нисан Патрол и се чудя, дяли да го регистрирам по закона за оръжията...Хвърля кочан царевица на 100 метра...


                      Коментар


                      • #86
                        От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                        Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                        Имам запушен достатъчно ауспух на Нисан Патрол и се чудя, дяли да го регистрирам по закона за оръжията...Хвърля кочан царевица на 100 метра...


                        Кинетична енергия?На колко фърга не е важно.
                        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                        Grand 3.1TD
                        0898 620 306 Стоян

                        Коментар


                        • #87
                          От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                          Разбира се всеки е свободен да решава дали трябва да уведоми полицията за притежание на неогнестрелно оръжие. Факт е обаче, че има закон за това и в закона са определени солени глоби за неспазването му. Остава още някой ден до изтичането на гратисния едногодишен период. След това ако се опитате да подадете заявление и се окаже, че оръжието е купувано отдавна ще бъдете глобени! Рано или късно ще се намери начин да измерват джаулите на въздушните пушки и тези които са се изхитрили ако им се случи да ги проверят и са над лимита 24 дж. ще плащат глоби.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                            Първоначално публикуван от Mani Преглед на мнение
                            ...Рано или късно ще се намери начин да измерват джаулите на въздушните пушки и тези които са се изхитрили ако им се случи да ги проверят и са над лимита 24 дж. ще плащат глоби.
                            Не съм съгласен. Ако започнат да измерват кинетичната енергия и се установи, че дадена пушка е с над 24 джаула, могат само да изискат от собственика да подаде уведомление. Няма как да го глобят, при положение, че към настоящия момент няма начин да бъде измерена кинетичната енергия на пушките със средства минали метрологичен контрол, както и няма дори списък по марки и модели на тези, които са над 24 джаула. Аз от'де да знам моята колко силно 'фърга. Да не говорим, че кинетичната енергия зависи и от теглото на проектила, изобщо...

                            ПС: ето едно интересно четиво:
                            http://gunman.biz/?p=4223

                            Само дето май никой не е чул повече за уведомяването по интернет.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                              ... Тук това е майтап работа и ще си отиде със съответното правителсво. ...
                              Напълно възможно! Режимът за газово-сигналните пушкала непрекъснато се мени. През 90-те отначало искаха хората да ги регистрират в КОС, където биеха печат на фактурата, която човек трябваше да си разнася.
                              След това взеха да издават някакви картончета по подобие на разрешителните за истинско оръжие. После пък имаше кратък период (май по времето на Виктор Михайлов), в който въведоха пълна забрана за притежание и носене на газови пищови, след което пък се премина към напълно свободен режим.

                              Сега пак - хайде всички под строй към районното да подават уведомление, след което упражнението трябва да се повтори още веднъж - да си вземат кетап, че са подали уведомление. Ама кетапа можели да го направят след месец-месец и половина, че били получили много уведомления и не успявали да ги обработят.

                              Милиционерска им работа ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                                Привет съфорумци, "гратисния" период на тъпия закон вече изтече. Аз (както предполагам и други хора) го изтървах. Някой има ли си идея какво се случва от тук нататък т.е. мога ли да я регистрирам без глоба? И ми е интересно какво става ако съм я купил втора ръка или пък от еbay.com или друг сайт да речем?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X