Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на газово и въздушно оръжие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

    Колеги, какви са тези такси?
    В закона няма такова нещо. Това е уведомление, не е разрешение. Дето се казва те трябва да ни плащат, че ги уведомяваме...
    Съзнавам, че с КОС-аджия е невъзможно да се спори освен ако не си лично познат с него.
    В нашето провинциално РПУ такси няма и няма как да има.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • #62
      От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

      В четвърто РПУ в София отидох точно в петък - извън часовете за аудиенция.
      Усмихнах се като влязох, поздравих и една много красива девойка бе достатъчно любезна да ми свърши работа въпреки тъпите формалности, с които не се бях съобразил. Много съм й благодарен, че не ме разходи втори път и мисля, че това е начинът да комуникираме с администрацията с удоволствие.
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • #63
        От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

        Не са само вашите КОСаджии - в Трето РПУ също приемат само в понеделник и сряда точно в същите часове,
        като имат яка обедна почивка. Обаче се появиха други интересни моменти:
        - на фермана отвън пише, че се плаща такса 2,50 лв. Естествено, не е ясно дали общо толкова или по толкова на пушкало.
        - при опит да платя, касиерката ми каза, че е безплатно. Аз естествено не съм я разубеждавал.
        - носех всичкото желязо, обаче отегчения полицай ме пита сигурен ли съм в номерата, вписани в декларацията. Казах да, след което той ми прие
        документите без да сверява нищо. Язък за хамалъка, че ги влачих до РПУ-то. Казаха ми след един месец да отида за бележката.

        Та обяснете ми, как в едни РПУ-та взимат такса, в други не, че и таксата е различна. Освен да съм хванал някаква промоция...
        Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
        имат право да гласуват на избори.

        Коментар


        • #64
          От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

          Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
          Та обяснете ми, как в едни РПУ-та взимат такса, в други не, че и таксата е различна. Освен да съм хванал някаква промоция...
          Най-елементарна пазарна икономика... Даже таксата за уведомяване може да е по-малко от таксата за банков превод за същата...
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #65
            От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

            Задължително в РПУ по постоянен адрес ли се регистрират, или ако имаш настоящ другаде, може и там?

            Коментар


            • #66
              От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

              Първоначално публикуван от KuKu_ Преглед на мнение
              Задължително в РПУ по постоянен адрес ли се регистрират, или ако имаш настоящ другаде, може и там?
              За ТРЕТИ път цитирам едно и също в тази тема:

              Чл. 54. (1) Български граждани, граждани на други държави членки, пребиваващи на територията на Република България, граждани на трета държава, постоянно пребиваващи на територията на Република България, физически и юридически лица, регистрирани като търговци по реда на Търговския закон, и юридически лица с нестопанска цел, регистрирани по реда на Закона за юридическите лица с нестопанска цел, са длъжни в 14-дневен срок след придобиване на газово и сигнално оръжие и/или пневматично оръжие с кинетична енергия над 24 джаула да уведомят писмено началника на РУ на МВР по местонахождение на обекта за съхранение или по постоянния адрес на физическото лице.

              ..............

              § 11. Лицата, придобили неогнестрелни оръжия (газово и сигнално оръжие или пневматично оръжие с кинетична енергия над 24 джаула) до влизането в сила на закона, ги декларират пред началника на РУ на МВР по местонахождението на обекта за съхранение или по постоянния адрес на физическото лице в срок до една година от влизането му в сила.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #67
                От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                Най-елементарна пазарна икономика... Даже таксата за уведомяване може да е по-малко от таксата за банков превод за същата...
                E, не приятелю, тук мисля, че това с пазарната икономика не е приложимо.
                Има нещо си, прието като закон(не съм го чел) за регистрацията. Там трябва да е указано има ли такса и колко е тя.
                Шефът на РПУ-то не е ЕТ"Трето районно", за да въвежда такси на своя глава. Я си представи теоретично, че реши таксата да е по 500 лв. на желязо. По логиката на пазарната икономика никой не би могъл да му го забрани.
                Това нали все пак са държавни служители, папкащи данъци. Или бъркам нещо...
                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                имат право да гласуват на избори.

                Коментар


                • #68
                  От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                  Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                  Шефът на РПУ-то не е ЕТ"Трето районно", за да въвежда такси на своя глава.
                  Вярно не е ЕТ - ЕООД е, защото не отговаря с личното си имущество
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    Вярно не е ЕТ - ЕООД е, защото не отговаря с личното си имущество
                    До тука всичко е вярно... Преди малко една моя позната ми разказа, че в 1-во РПУ Плевен не взимали такси... Т.е. всички други такси са за?
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #70
                      От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                      Сега е моментът някой журналист да повдигне този въпрос. И на мен ми е интересно какво става с тези пари,
                      как се заприходяват в бюджета на районното - все пак срещу тях издават документ. И как хората, които вече са платили,
                      ще бъдат обезщетени за измамата ?
                      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                      имат право да гласуват на избори.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Чл. 54. (1) Български граждани, граждани на други държави членки, пребиваващи на територията на Република България, граждани на трета държава, постоянно пребиваващи на територията на Република България, физически и юридически лица, регистрирани като търговци по реда на Търговския закон, и юридически лица с нестопанска цел, регистрирани по реда на Закона за юридическите лица с нестопанска цел, са длъжни в 14-дневен срок след придобиване на газово и сигнално оръжие и/или пневматично оръжие с кинетична енергия над 24 джаула да уведомят писмено началника на РУ на МВР по местонахождение на обекта за съхранение или по постоянния адрес на физическото лице.

                        ..............

                        § 11. Лицата, придобили неогнестрелни оръжия (газово и сигнално оръжие или пневматично оръжие с кинетична енергия над 24 джаула) до влизането в сила на закона, ги декларират пред началника на РУ на МВР по местонахождението на обекта за съхранение или по постоянния адрес на физическото лице в срок до една година от влизането му в сила.
                        Toку що ми направиха проблем с приемането не по местоживеене. местонахождението на обекта за съхранение ​ нищо не им говори.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                          Ми обясни им го да им проговори. Посочи им закона, спори, пусни жалба ... аман от тиквеници дето не могат да четат и карат както си знаят. За някои уведомителния режим сигурно означава регистрационен. Пълна е със селяни родната полиция.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                            Опитах 3 пъти да им обясня, че току що съм чел закона. Няма ефект. Уж щели да питат шефа си и да ми се обадят (не вярвам). Или ще вземам отпуска заради тях, или ще унищожа пушкалото. Иначе закон уж...
                            p.s. Обадиха ми се. Само по постоянен адрес. Точка!
                            Последно редактирано от Rabin; 10-09-11, 11:12.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                              Като стана на въпрос - мой познат не иска да се регистрира, не му се занимава, а и не ползва пистолета. Освен варианта да го подари на някой, какви други опции има ?
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                Като стана на въпрос - мой познат не иска да се регистрира, не му се занимава, а и не ползва пистолета. Освен варианта да го подари на някой, какви други опции има ?
                                Никакви... Черпи го две бири и вземай ГСО-то.
                                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X