Страница 2 от 7 ПървиПърви 123456 ... ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 124

Тема: Регистрация на газово и въздушно оръжие

Място
    София
    Публикации
    819
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

До 31.12.2010 нещата ще си останат в сегашното положение ! Нова година нов касмет .

Публикации
    1,527
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на ivodianov1992 Преглед на публикациите
    До колкото знам до сега се регистрираха само PCP въздушните оръжия - при положение, че е превъзхождат някои бойни (дори доста).
    Пневматичните оръжия никога няма да могат да превъзхождат огнестрелните . Проблемът е, че просто за да се засили съчмата с скорост по голяма от скороста на звука и трябва доста въздух, на всичко отгоре съчмите трябва да са с ниско триене в цевта за да не се губи скорост, от там лошо уплътнение и така нататък и така нататък. Закона е с цел да се вземат още малко пари за държавата. Интересно, какво ли ще стане, когато на хората не им остане нищо за даване =))).

Място
    Sofia
    Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Какъв е реда за оведемяване на МВР за притежаван газов пистолет?

Ето Ви начина за регистрация http://www.starazagora.mvr.bg/Service/Kos/usluga_4.htm
    Последно редактиран от PETER PETRAKIEV ; 28-12-10 в 12:03

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

миналата седмица ходих да регистрирам едно блоу мини и хатсан 125 5,5.Вчетвъртък ще ходя да си взема удостоверенията,до тук всичко беше безплатно,но в четвъртък ще видим.

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

Значи взех уверенията,безплатни са на тях пише,че съм уведомил МВР,че притежавам неогнестрелното оръжие.Безсрочно е и за сега безплатно.

Място
    София
    Публикации
    1,467
    Точки (при гласуване)
    10

Безплатно е и така ще си остане - режима е уведомителен, а не разрешителен. На доста от новите пневматики има декларирана и дулната енергия, освен началната скорост. Може би беше редно, да се направи това, предвид простотиите които сътвориха доста хлапета с въздухарки и осмокласниците дето ходят с газеняци на училище. Сега по този начин прехвърлят отговорността на пълнолетните и се очаква и контрола да се осъществява от тях.
    С енергията са надхвърлили евронормата от 16,3 джаула, да не говорим за Русия, където ограничението е 7,5 джаула. За да проникне проектилът през кожата са му необходими 10джаула.
    Абе ще видим какъв ще е ефекта от цялата тази шумотевица. За магазините - лошо, сега ни карат да завеждаме всичкото газово и пневматично оръжие, както и "боеприпасите" под брой. Два тефтера в повече.....
    Daihatsu Feroza 1995g. 1,6 16V PART TIME!!!:D

Място
    Шумен /Варна
    Публикации
    177
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на panzer66 Преглед на публикациите
    Значи взех уверенията,безплатни са на тях пише,че съм уведомил МВР,че притежавам неогнестрелното оръжие.Безсрочно е и за сега безплатно.
    Варна първо районно ,уверение 2,50лв.

Място
    Шумен /Варна
    Публикации
    177
    Точки (при гласуване)
    7

Както се пее в една песен нема такава държава . Вчера си направих справка да разбера какво се иска за регистрацията .Казаха ми какви документи трябват и ,че се плаща такса 2,40лв.И нали чета, че няма такса звъннах как е в други градове и изненада никъде другаде не вземат такса .Става въпрос за Варна и интересното е че различните рпу-та изискванията са различни едните искат снимка други не искат.Днес отивам да регистрирам въздушна пушка .Нареждам се на гишето в кос с пушката и като ми дойде реда ми казаха да си взема бланка за заявление отивам да си взема бланка и изненада стои една лелка на компютър и попълва всякакви документи ,идва ми реда и искам празна бланка за да си я попълня отговора е ,че не може аз да я попълня и трябва да платя 2,50. Вече започна да ме избива студена пот. Естествено ,не си взех бланка а си я изтеглих от Интернет и я попълних .Отивам в банката която се намира в същата зграда да си платя таксата от 2,40 и тука най големия майтап е ,че аз съм на гишето в банката с пушката защото я мъкна с мен.Платих 4 лв.защото знаете че има такса за банката.Не ме е яд за парите а ме е яд че ни правят на малоумници.

Място
    София
    Публикации
    161
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на яворчо Преглед на публикациите
    Както се пее в една песен нема такава държава . ....
    За съжаление има, и почти всичко в държавата е така, затова някъде като някоя държавна служба си свърши работата (за която и плащаме всички ние) без много размотаване и разкарване си е цяло събитие.

Място
    Варна
    Публикации
    2,048
    Точки (при гласуване)
    16

Преди 5-6 години ми подариха някаква китайска въздухарка за 40-50 лв май беше, тя дали подлежи на регистрация, едва ли е толкова мощна над 24 джаула? Да не говорим, че предпочитам да я изхвърля отколкото да ходя да я регистрирам, тя и без това почти се е разпаднала, а и стреля с 1 педя отклонение
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Гранд Чероки 1995 ZJ 4.0, 2" Trail Master, BFG AT 31/10,5/15
    Форд Фокус 1,4 1999 г.
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

Място
    София
    Публикации
    5,007
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    19

Как да разбера колко джаула е пушката? Не и знам и марката. Знам, че е руска и толкова.
    Истинското величие на човека е в осъзнаването на собственото му нищожество.
    Jeep Grand Cherokee 2.5 TD
    0888/231599

Място
    София
    Публикации
    2,206
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    22

И моята е като детска играчка - подариха ми я. Нямам документи, нямам нищо. Да не говорим, че няма как да знам колко е мощна! Мъдро решение е да се регистрират играчките, ама какво ли печелят се чудя. Едва ли е заради 2,50 лв.

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Ами колко хора загинаха по пътищата, значи по тази логика и колите трябва да се регистрират като опасно оръжие.
    Поне така си мисля а може и да греша

Място
    София
    Публикации
    138
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на bojitch Преглед на публикациите
    Как да разбера колко джаула е пушката? Не и знам и марката. Знам, че е руска и толкова.
    Необходим е хронограф - уред за измерване скороста на проектила при пневматичното и куршума при огнестрелното оръжие. Скороста и масата определят дулната енергия. Такъв уред в служба КОС, респективно в полицията - НЯМАТ!
    Има дискусия във Форум на Българска Асоциация по Фийлд Таргет и Бенчрест с Въздушно Оръжие да се сформират няколко регионални центъра които да издават някакъв документ на базата направени замервания към определена дата. Такъв документ е по-скоро за собствена информация отколкото с юридическа стойност.
    Относно таксите - такива НЯМА, а режима е РЕГИСТРАЦИОНЕН. Правите си две копия на УВЕДОМЛЕНИЕ до Н-ка на съответното РПУ, подавате го в деловодството като за вас си оставяте второто копие със заведен входящ номер и сте изрядни. Ако искат да ви издадат УДОСТОВЕРЕНИЕ за притежание, лошо няма, но не е законно да ви искат такси за това.
    По отношение на глобите, то е като в ситуацията да ви глобят за превишена скорст без уред за засичане на скороста.

Място
    Бургас
    Публикации
    128
    Точки (при гласуване)
    5

Въпросче - има ли срок за... и глоби за нерегистрация на газови пистолети?
    Благодаря предварително !
    животът е магия !
    X5 3.0d

Място
    Шумен
    Публикации
    302
    Точки (при гласуване)
    7

Има да....едногодишен срок за оръжията придобити преди 17,09,2010 год. когато влезе новият ЗОБВВПИ и четиринадесет дневен срок от придобиването след тази дата.....,а глобите са в чл,212 мисля от горе упоменатият закон...просто сега нямам време да проверя и да ти кажа точно....

Място
    Бургас
    Публикации
    128
    Точки (при гласуване)
    5

от 5 години мъкна едно такова желязо - газово.Ако знам , че като отида да го регистрирам ще платя глоба - по-добре да го метна некъде...
    Май чух новини за срок за регистрация до края на юли - след това глоби по 500 лв за нерегистрирано газово оръжие.
    животът е магия !
    X5 3.0d

Място
    София
    Публикации
    2,752
    Точки (при гласуване)
    9

Хвърли го и си купи ново. Така ще ти излезе по-евтино, даже ще остане да почерпиш.
    Където не стига Нива, се стига с хеликоптер.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

Място
    Благоевград
    Публикации
    1,658
    Точки (при гласуване)
    12

А как стои въпроса с въздушните пушки. Сина купи една строшена за 20 лв; е оправихме я и даже стреля гори-долу но да давам пари за регистрация .....

Място
    Ботевград
    Публикации
    687
    Точки (при гласуване)
    8

За регистрация не се плаща.
    Само не разбрах за "завареното положение" съкратен ли е срока или е до 17.09.2011?

Страница 2 от 7 ПървиПърви 123456 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Масло за двигател с въздушно охлаждане
    От roko във форум Тунинг на двигатели
    Отговори: 10
    Последно мнение: 03-12-10, 19:56
  2. Трябва ми съвет за Въздушно Оръжие
    От toto във форум Оръжия за лов и боеприпаси
    Отговори: 8
    Последно мнение: 05-03-09, 02:01
  3. Отговори: 31
    Последно мнение: 29-07-08, 09:21