Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тахограф Газ 53

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тахограф Газ 53

    и от кога е това ?

    Коментар


    • #17
      От: Тахограф Газ 53

      Луда работа няма ГАЗ 53 който може да издържи 8 часа непрекъсната работа а ако газката издържи няма шофьор който да издържи 8 часа в кабината
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: Тахограф Газ 53

        Колега не е толкова гадно возенето та да не може се издържи.
        А другия ти коментар е тотално тенденциозен и неверен.

        Коментар


        • #19
          От: Тахограф Газ 53

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Луда работа няма ГАЗ 53 който може да издържи 8 часа непрекъсната работа а ако газката издържи няма шофьор който да издържи 8 часа в кабината
          Еми в такъв случай аз искам орден "Герой на социалистическия труд " .... щото съм те опровергал и по двата показателя
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #20
            От: Тахограф Газ 53

            Над 3,5 тона - тахограф до дупка!
            Може без тахограф, ако МПС-то по талон е лично твое и НЯМА товар, така може да караш и ТИР, ако искаш, и то 24/24 ч.
            Ако си над 3,5 т. и имаш товар - тахограф.
            Газки, мазки ............ това е, СССР го няма вече. Сега има ЕС - данъци, глоби да ти се доповръща . Мани другото, ами трябва да казваш, че ти е хубаво.
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • #21
              От: Тахограф Газ 53

              Пред 2 седмици се качих на газката на един приятел и завъртях десетина километра не че не се кара ама се чудя как съм карал навремето а и на такава бордова си взех книжката . Ето я кабина лукс поне 5 звезди анатомична седалка с подгряване и спортен волан
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6466.jpg
Прегледи:1
Размер:142.7 КБ
ID:5274473
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: Тахограф Газ 53

                Ходил съм с моята до морето и обратно без почивка

                А до Капитан Андреево7 часа натам и толкова обратнопа не съм умрял

                А познавам човек който е карал от София до Москва с ГАЗка от БОДЕКА то
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • #23
                  От: Тахограф Газ 53

                  До Москва това звучи нереално, просто камиона не е за тази работа.Преди няколко години пуснаха подобни газки с място за почивка в кабината именно за дълги пътувания ма с нормална си тегне доста.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тахограф Газ 53

                    Първоначално публикуван от bobsen Преглед на мнение
                    До Москва това звучи нереално, просто камиона не е за тази работа.
                    Преди можеби 15 години хората пътуваха до Русия с мадарки, мазове и кразове. Ако преди това си карал доста време ГАЗ 61 или ЗиЛ 157, то този ГАЗ 53 ще ти се стори като последен модел пътнически лайнер
                    На сърбела майката му е чесането.
                    Борислав Борисов Русе О885 О37815

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тахограф Газ 53

                      Здравейте колеги Имам същия проблем та даже и по сложен Взех тахограф от Ивеко по изискване 125км и тн. Монтирах го на Газката и дойде ред да го засичам карам с 40км/ч показва 20км/ч... обмислих варианта и взех че разглобих една стара СК от чавдарче която става за Газ-ката... подмених прискособлението на изходящия вал и привода за жилото и пак не показва точно... Неможе да се регулира уреда... Искаси електрически... Та обмислям вариант или да правя някакво редукторче преди тахографа или да се направят наново двата уреда на скоростната кутия Идея си нямам вече какво да правя а неми се дават пари за нови тахографи при положение че камионите си ги карам 2-пъти в годината за мой нужди на разтояние не повече от 100км Давайте идеи и да го поизмислиме
                      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тахограф Газ 53

                        Е, какво да го мислим?! Щом не може да се регулира, си трябва от електрическите. А трябва и скоростоограничител или протокол, че не може да вдига над 80км/ч. После се регулира хептен точно и се заверява, че без заверка, нЕма смисъл въобще да го слагаш.
                        Има и разни незаконни варианти, при които въобще нЕма да ти се налага да го регулираш, ама тях не ги коментираме.
                        По принцип, тахографите си струваха не малко пари до преди няколко години, та е хубаво преди да взимаш, да попиташ хората, които се занимават с такива неща и монтират/заверяват тахографи. Те ще те ориентират, какво да вземеш, за да ти свърши работа.
                        Аз лично съм гледал монтирането на тахограф и скоростоограничител на КамАЗ, който карах преди 5-6 години.Не помня цената тогава, ама мисля, че всичко беше над 1000лв тогава.Сега не знам как е точно. В общи линии така е направено, че няма сметка въобще да имаш камион за собствени нужди, ако го караш толкова малко, и ако искаш всичко да е законно.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Тахограф Газ 53

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Е, какво да го мислим?! Щом не може да се регулира, си трябва от електрическите. А трябва и скоростоограничител или протокол, че не може да вдига над 80км/ч. После се регулира хептен точно и се заверява, че без заверка, нЕма смисъл въобще да го слагаш.
                          Има и разни незаконни варианти, при които въобще нЕма да ти се налага да го регулираш, ама тях не ги коментираме.
                          По принцип, тахографите си струваха не малко пари до преди няколко години, та е хубаво преди да взимаш, да попиташ хората, които се занимават с такива неща и монтират/заверяват тахографи. Те ще те ориентират, какво да вземеш, за да ти свърши работа.
                          Аз лично съм гледал монтирането на тахограф и скоростоограничител на КамАЗ, който карах преди 5-6 години.Не помня цената тогава, ама мисля, че всичко беше над 1000лв тогава.Сега не знам как е точно. В общи линии така е направено, че няма сметка въобще да имаш камион за собствени нужди, ако го караш толкова малко, и ако искаш всичко да е законно.
                          Колега Газка с дизелов мотор няма как да вдигне повече от 80км/ч... Имам 3 Газки(дизели,перкинс) от които едната е с редова помпа и бърз диференциал и с пълна газ вдигаше 85-90км/ч по ГПС а сега е с бавен и я засичах от 75-80км/ч неможе да вдигне повече... да не говоря за 63-ката (мулотовката) тя от 60км/ч неможе повече... При положение че имам 3 камиона и закупени 3 тахографа (механични) по 120лв парчето ква ми става сметката да купя още 3 тахографа х400лв ? При положение че тея камиони се ползват 2 пъти в годината за лични нужди
                          Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                          Коментар


                          • #28
                            От: Тахограф Газ 53

                            Вариантите са 2 да се пригоди тахограф от Ифа или Ивеко...
                            1.Направа на редуктор преди тахографа.
                            2.Направа на привода на изходящия вал на скоростите като на Ивекото или на Ифата
                            Но и двата варианта си искат специални машини за направата Ще попитам един приятел дали може да ми направи или редукторче което според мен е по лесния вариант или 2-рия който е по трудния... Само немога да си обясня при положение че го няма от завода как те задалжават да го монтираш... Грозна картинка...
                            Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                            Коментар


                            • #29
                              От: Тахограф Газ 53

                              Е, щом са дизели, няма да се слага скоростоограничител. Ама според законите трябва протокол, който да удостоверява, че там еди какво си...
                              И трябва и заверка на тахографите, щото без нея, все едно дали ги имаш или не. Както сам казваш, работата е кофти. А преди време имаше някакво изключение в закона, за такива частни камиони, които са до определено тегло, ползват се за собствени нужди и не ходят на далече.Сега не знам.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Тахограф Газ 53

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0451.jpg
Прегледи:1
Размер:46.8 КБ
ID:5288011Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0452.jpg
Прегледи:1
Размер:51.7 КБ
ID:5288012Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0455.jpg
Прегледи:1
Размер:51.5 КБ
ID:5288013Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0454.jpg
Прегледи:1
Размер:46.8 КБ
ID:5288014Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0453.jpg
Прегледи:1
Размер:45.0 КБ
ID:5289738Ето и снимки на приводите на скоростите Оригиналния привод показва двойно по малко и трябва или да се направи нов или редукторче да се прави...
                                Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X