Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един RAV-4 във форума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Още един RAV-4 във форума

    Първоначално публикуван от maverick.bg Преглед на мнение
    Моята е d4d 2001, тези дни я тествах до Швейцария и обратно. Разхода зависеше както от преобладаващия наклон, така и от атмосферните условия, а най вече от скоростта. Отгоре съм с бахажник за ски и ски. При скорости до 120, разхода ми е около 7/100 измерено по километраж и резервоар до горе. При скорости над 120 стига до 9.5-10, а предполагам и на моменти повече. Колата си беше порядъчно натоварена, гумите са стандартни с грайфер за сняг. Готиното беше че като минавахме през словения валеше обилно сняг и властите там не можеха да смогнат да чистят. Равката си вървеше толкова стабилно, просто не го очаквах. Това е най сигурния автомобил който съм карал досега, вартбург, опел кадет, ауди B4. Минаването през алпите беше в снежна виелица разхода там беше под 7 при средна скорост 60км/ч. Единствения ефект който ме притесни беше това, че като е хлъзгаво и завоя е с около 15 м. радиус, като подам газ и избуксува предницата, като се задейства задния мост колата започва да върви направо, т.е. не иска да завие. Може би има още да се уча да я карам. Имам я от 3 месеца.

    Вече понатрупах опит с поддръжката и мога да отговарям на въпроси, изчетох доста материал, намерих магазани където могат да се пазаруват свестни части, на изгодни цени. Питайте.

    П.С. Въпреки стандартния размер гуми 235/65/16 километража показва по-голяма скорост от релната по GPS и трип компютъра показва по-малък разход на гориво от реалния.
    Отдавна неписано правило за автомобилните производители е скоростомера да показва с около 5км./ч повече.Това се прави основно с цел безопасност.
    Никой производител няма да си го признае,разбира се,нито пък ще го напише в мануала...!Но всеки с GPS(и стандартен размер гуми)може да се убеди,че е така.
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #32
      До: Още един RAV-4 във форума

      Първоначално публикуван от maverick.bg Преглед на мнение
      Единствения ефект който ме притесни беше това, че като е хлъзгаво и завоя е с около 15 м. радиус, като подам газ и избуксува предницата, като се задейства задния мост колата започва да върви направо, т.е. не иска да завие.
      Типично поведение на 4х4 в остър завой, трябва да внимаваш и да намалиш предварително за да се впишеш в траекторията. Имах преди едно Ауди куатро и това си му беше най-големия проблем - въпреки невероятната стабилност, при по-висока скорост просто недозавива.
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #33
        До: Още един RAV-4 във форума

        Гумите ми са Пирели М+S и са малко над ограничението - мога ли да карам с тях или ще имам проблеми, като говорим само за каране по шосе, без какъвто и да е офф-роуд

        Коментар


        • #34
          До: Още един RAV-4 във форума

          Първоначално публикуван от maverick.bg Преглед на мнение
          Единствения ефект който ме притесни беше това, че като е хлъзгаво и завоя е с около 15 м. радиус, като подам газ и избуксува предницата, като се задейства задния мост колата започва да върви направо, т.е. не иска да завие. Може би има още да се уча да я карам. Имам я от 3 месеца.
          Колега,както съм написал по горе РАВ4.втора генерация е FULL TIME с виско муфа в междинния диф и винаги задвижва и четирите колела,а при превъртане на колелата на който и да е от мостовете в повече от другия се задейства тази виско муфа и изравнява оборотите на двата моста.РАВ4 3-та генерация е с постоянно предно и задно при поискване т.е след пребоксуване на някое от предните колела.
          Мисълта ми е,че причината за това поведение в завой е друга.
          По принцип няма коли с абсолютно неутрално поведение в завой.Тези спредно недозавиват,а тези със задно свръхзавиват.При джипките се комбинират и двете но в много по малка степен.
          Последно редактирано от Димо; 18-01-10, 12:56.
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • #35
            До: Още един RAV-4 във форума

            Първоначално публикуван от Baynov Преглед на мнение
            Гумите ми са Пирели М+S и са малко над ограничението - мога ли да карам с тях или ще имам проблеми, като говорим само за каране по шосе, без какъвто и да е офф-роуд
            M+S още не е чисто зимна гума,ако няма символа снежинка на фона на 2 триъгълника(демек планински върхове),а и казваш,че са поизносени...а,ако и са старички(виж ДОТ-а им какъв е)доста трябва да внимаваш на добре утъпкан,и позаледен сняг-много неприятно може да те изненада!
            Кръв ми капеше от сърцето,ама се бръкнах 1000лв. за чисто нови зимни гуменки,но не съжалявам!
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #36
              До: Още един RAV-4 във форума

              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
              M+S още не е чисто зимна гума,ако няма символа снежинка на фона на 2 триъгълника(демек планински върхове),а и казваш,че са поизносени...а,ако и са старички(виж ДОТ-а им какъв е)доста трябва да внимаваш на добре утъпкан,и позаледен сняг-много неприятно може да те изненада!
              Кръв ми капеше от сърцето,ама се бръкнах 1000лв. за чисто нови зимни гуменки,но не съжалявам!
              Аз си купих тази пролет нови General Graber с чисто лятна шарка без никакви ламели и какво беше учудването ми като видях с малки буквички на тях да пише м+s!
              Казах си добре дошло,тъкмо няма да си играя да сменям гуми на есен.Радостта ми трая до първия 5см. сняг, при който на излизане от нашта уличка така се поднесох със скорост от 10 км/ч, че се ударих в отсрещния бордюр! Веднага си монтирах зимните Унирояли и не можах да повярвам каква огромна разлика има в поведението на колата.
              Последно редактирано от genadi.tsvetkov; 18-01-10, 19:40.
              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
              Враца

              Коментар


              • #37
                До: Още един RAV-4 във форума

                Сега разбирам, че съм прекосил половин европа в снежни виелици с летни гуми. Мислех, че като са м+с са зимни. Добре, че нямах проблеми.

                Между другото имам един теоретичен въпрос. Възможно ли е да се подменят диференциали с такива, които са с други параметри и ако да как се подбират и какво се гледа? Питам защото ми се случи да ми пропадне предно колело в канавка и колата да остане на кантар, буксуват предно ляво(в канавката) и задно дясно във въздуха. Извадих я като накарах 2 -ма да седнат на задната седалка и двама в багажника за да натежат на задния мост и тя си излезе. Сега си мисля, че ако имаше блокаж на задния мост нямаще да ми се налага да търся хора да се возят и щах да си я извадя сам. Понеже гледах едни air locker-и, но няма за моя диференциал си мисля, че ако мога да го подменя с такъв, за който има ще добия и тази екстра поне за задния мост.
                Киа Соренто 2.5CRDi 2005г.

                Коментар


                • #38
                  До: Още един RAV-4 във форума

                  Първоначално публикуван от maverick.bg Преглед на мнение
                  Сега разбирам, че съм прекосил половин европа в снежни виелици с летни гуми. Мислех, че като са м+с са зимни. Добре, че нямах проблеми.

                  Между другото имам един теоретичен въпрос. Възможно ли е да се подменят диференциали с такива, които са с други параметри и ако да как се подбират и какво се гледа? Питам защото ми се случи да ми пропадне предно колело в канавка и колата да остане на кантар, буксуват предно ляво(в канавката) и задно дясно във въздуха. Извадих я като накарах 2 -ма да седнат на задната седалка и двама в багажника за да натежат на задния мост и тя си излезе. Сега си мисля, че ако имаше блокаж на задния мост нямаще да ми се налага да търся хора да се возят и щах да си я извадя сам. Понеже гледах едни air locker-и, но няма за моя диференциал си мисля, че ако мога да го подменя с такъв, за който има ще добия и тази екстра поне за задния мост.
                  Не се вкарвай в тия филми,само с блокаж няма да постигнеш кой знае какво а и РАВа не е с презапасени на здравина полуоси ще почнат да се късат.
                  Ако имаш много забежки извън пътя си купи и една евтина джипка.Лично аз ще направя точно така.
                  Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                  Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                  Враца

                  Коментар


                  • #39
                    До: Още един RAV-4 във форума

                    Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                    Не се вкарвай в тия филми,само с блокаж няма да постигнеш кой знае какво а и РАВа не е с презапасени на здравина полуоси ще почнат да се късат.
                    Ако имаш много забежки извън пътя си купи и една евтина джипка.Лично аз ще направя точно така.
                    Що да е евтина...?Да не излезе скъпа впоследствие...?
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Още един RAV-4 във форума

                      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                      Що да е евтина...?Да не излезе скъпа впоследствие...?
                      Като гледам из форума при по сериозен off и скъпите и евтините се трошат здраво та затова.Ако са му евтини и частите още по добре.а и за мен РАВа си е скъп - миналата година го платих 8000 евро в Австрия,така че една скъпа стига.
                      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                      Враца

                      Коментар


                      • #41
                        До: Още един RAV-4 във форума

                        А аз да попитам при РАВ4 първо поколение, с ръчни скорости има бутон на таблото за блокаж на централният диференциал, а във версията с автоматечна СК на негово място е PWR. Каква е разликата? Значи ли, че автоматика е само с виско муфа, а този с ръчните да е бил оборудван с твърд блокаж на средният диф?

                        Коментар


                        • #42
                          До: Още един RAV-4 във форума

                          Първоначално публикуван от Baynov Преглед на мнение
                          Здравейте, колеги! От няколко дена вече карам Toyota Rav 4 (2002) бензиновия мотор, дълга база. Имах възможност да я пробвал 500км на извънградско и останах много доволен от всичко, само дето разхода ме плаши. Това ми е първия джип, по-скоро СУВ, та явно не съм свикнал на по-голям разход. Искам да помоля за мнения, препоръки и т.н. по този модел. Извънградското ми е 10л/100км - това нормално ли е?
                          Скоро ще кача и снимки да се похваля.
                          Здравей колега,имам същата,само че къса. Честито, много безаварийни километри. И моя разход е същия, но съм много доволен от колата. Не съм доволен /единствено и засега/ от един изгорял air sensor, който струва 470лв. Поздрави !
                          [SIGPIC][/SIGPIC]...нищо не е така, както изглежда!!!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Още един RAV-4 във форума

                            Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                            А аз да попитам при РАВ4 първо поколение, с ръчни скорости има бутон на таблото за блокаж на централният диференциал, а във версията с автоматечна СК на негово място е PWR. Каква е разликата? Значи ли, че автоматика е само с виско муфа, а този с ръчните да е бил оборудван с твърд блокаж на средният диф?
                            Точно така е,само че при първа генерация се говори за електрохидравлична муфа в централния диф,като електрото предполагам,че е за твърдото заключване при ръчните скорости.
                            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                            Враца

                            Коментар


                            • #44
                              До: Още един RAV-4 във форума

                              Айде бе колегите с РАВовете няма ли какво да споделите в този сняг? Как е проходимостта на жипките, с какви гуми карате и как се държат на сняг.
                              Един съвет от моя личен опит:избягвайте да се правите на влекачи защото много лесно запушват съединителите.
                              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                              Враца

                              Коментар


                              • #45
                                До: Още един RAV-4 във форума

                                В София няма кой знае каква драма този път, но по кварталните улички си имаше изпълнения вчера. За съжаление съм с кофти гуми и не мога да преценя качествата на колата - другата зима ще имам мнение.
                                Honda XL600LM, 1987
                                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X