Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един RAV-4 във форума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Още един RAV-4 във форума

    Колега, ръчна е, писъл съм го горе. Благодаря ви за коментарите. Ще гледам да карам по-икономично, че и без друго днес в сервиза за консумативи се оръсих яко, но поне сега знам, че всичко и е перфектно. Няма ли някоя сбирка на джипките Тойоти да се съберем някъде из София.

    Коментар


    • #17
      До: Още един RAV-4 във форума

      Първоначално публикуван от Baynov Преглед на мнение
      Колега, ръчна е, писъл съм го горе. Благодаря ви за коментарите. Ще гледам да карам по-икономично, че и без друго днес в сервиза за консумативи се оръсих яко, но поне сега знам, че всичко и е перфектно. Няма ли някоя сбирка на джипките Тойоти да се съберем някъде из София.
      По икономично от това, само с ГИ!

      Коментар


      • #18
        До: Още един RAV-4 във форума

        тойотата РАВ 4 втора генерация наистина е с виско муфа,но в централния диф и е винаги 4по4 с автом. блокаж на центр. диф.
        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
        Враца

        Коментар


        • #19
          До: Още един RAV-4 във форума

          Разхода който ти дава е нормален при тези скорости.Аз имам същия РАВ от 1 година и при мен е така:8-8.5/100 извънградско при скорост до 120км и до13.5/100 ГРАДСКО зимата накъсано на много къси отсечки 2-3км след което мотора изстива и така 3-4 пъти на ден.Аз съм от Враца и там градското ни е такова,но мисля че това е по лошо от висенето по сфетофарите и повече вдига разхода.За офроуд не мисли -съединителя замирисва при първата бабуна която трябва да се мине с ниска скорост.Липсват и бавните!Иначе на асфалт със сняг са малко тези които могат да се джижат с нашта скорост и да имат нашта управляемост!
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • #20
            До: Още един RAV-4 във форума

            Имам такъв, 2001 автоматик, според мен е учудващо икономичен - това лято го сравнявах с Астра 1.6 2008: при еднакви условия до морето /постоянно климатик, до 140 по магистралата и 100-120 останалата част/ РАВа даде 9, а Астрата 8 - при положение че е ръчка, доста по-аеродинамична и не е постоянно 4х4! Навсякъде се коментира че това е от най-икономичните СУВове. В този форум едва ли ще събереш много инфо за него - това си е чист паркет и не става за малоумни простотии. Пробвай по руските форуми - колата там е масова.
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #21
              До: Още един RAV-4 във форума

              Колегата Едо е много прав. От една година чета този форум и забелязвам че никак не се обръща внимание на питанията на хора с РАВове.Някак си им изглеждаме несериозно на големите офродаджии с страшните джипове.Жалко,че нямам документирано,как миналата година в сняг до колене спокойно си паркирах на един неразринат паркинг,а един колега с един ЛК 70 едвам го набутахме 4 човека на мястото до мен.
              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
              Враца

              Коментар


              • #22
                До: Още един RAV-4 във форума

                И защо това недоволство, колега.
                Тъй като РАВ-овете не се използват за офф, а най- много за битка с някоя преспа - характерно за тойота, просто нямат проблеми за обсъждане.
                Ако Ви вълнува нещо друго - питайте, ще се постараем да отговорим.
                Зима иде

                Коментар


                • #23
                  До: Още един RAV-4 във форума

                  Благодаря все пак.Научих много от руските сайтове линкове към които намерих в този форум.А че РАВ-а е здрава машина има доказателство в последния брой на националистическия Ауто Билд.Там има сведения от немския ТUV в които се вижда,че РАВ-а взема две първи и едно второ място в различните възрастови категории.Това им е толкова неприятно на немците,че просто в коментарите си не са го отбелязали!
                  Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                  Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                  Враца

                  Коментар


                  • #24
                    До: Още един RAV-4 във форума

                    Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                    Колегата Едо е много прав. От една година чета този форум и забелязвам че никак не се обръща внимание на питанията на хора с РАВове.Някак си им изглеждаме несериозно на големите офродаджии с страшните джипове.Жалко,че нямам документирано,как миналата година в сняг до колене спокойно си паркирах на един неразринат паркинг,а един колега с един ЛК 70 едвам го набутахме 4 човека на мястото до мен.
                    Да,бе да...!
                    Може,ако 70-та е била с галоши,и предния мост не може да се включи!И,ако е била закупена от Враца-там се нагледах на най-големите възможни дръгели!
                    Всяка седмица идвам до Враца,та колегата,ако има желание може да проверим веднък проходимостта на единия,и другия модел белким се спре с глупавите изказвания тук!

                    И един фотоапарат,или камера вземи,колега,че да се документира,ок?
                    Последно редактирано от mbenz; 17-01-10, 16:14.
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Още един RAV-4 във форума

                      Здрасти как сме. И аз имам такава машина 2.0 136 късата база 1998 г. автомат "калашни". Като спря на светофара се чудя дали работи . Баце 10 килца с 90-120, над 120 почва на горе мъка, но иначе доволен климатика е много як, като цяло колата дърпа много яко. на 3 скорост с натиснато копче "PWR" 180 и неще да включи 4-та и за офф-роад става, но лек с подходящи гуми, от 2 месеца свяка събота съм на лов и се спрява прилично още ме не е оставил никаде. Приятно каране.

                      Коментар


                      • #26
                        Говоря за много конкретни условия.Аз си преминах отгоре по снега,а колегата с 70-тка се окопа и легна на дъно.Никаде не съм казал че РАВа е офроуд машина, но си има много добри качества,които други нямат.Не мисля,че пиша глупости,а ако съм засегнал някой с 70-тка-сори.Макар,че пиша за пръв път във форума, го чета надълго и широко и знам че сте много докачливи на тема джипки.Не искам да си вкарвам красавицата в калта,не съм я купил с тази цел,но си търся запазен УАЗ469 и ще ти се обадя когато съм готов за окалване.

                        Впрочем забравих да спомена,че с РАВ-овете като си пътуваме зимно време не се чудим да заключваме ли хъбове да не заключваме ли, да включваме ли предно да не включваме ли. че може да се строши,ако не е много хлъзгаво,както става дума в една тема на колегата Mbenz,която изчетох с удоволствие.Да не забравяме че всички пътуват и по пътя а именно там РАВа еот най-добрите в сняг и лед!!!
                        Последно редактирано от huko; 18-01-10, 00:37. Причина: сливане
                        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                        Враца

                        Коментар


                        • #27
                          До: Още един RAV-4 във форума

                          Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                          Говоря за много конкретни условия.Аз си преминах отгоре по снега,а колегата с 70-тка се окопа и легна на дъно.Никаде не съм казал че РАВа е офроуд машина, но си има много добри качества,които други нямат.Не мисля,че пиша глупости,а ако съм засегнал някой с 70-тка-сори.Макар,че пиша за пръв път във форума, го чета надълго и широко и знам че сте много докачливи на тема джипки.Не искам да си вкарвам красавицата в калта,не съм я купил с тази цел,но си търся запазен УАЗ469 и ще ти се обадя когато съм готов за окалване.
                          Добре,де-не разбрах 70-та с какви гуми е била,и изобщо 4х4 действало ли е,щото каквото и да си говорим сравнение м/у проходимостта на РАВ-та и 70-та не може да има сравнение!
                          И,предложих да сравним двата модела,като проходимост,а не да ми излизаш с УАЗ-ка сега...!Но се обади,като сдобиеш УАЗ
                          Не е задължително да каляме колите-дават го сняг от утре...
                          И,така-ще се пробваме ли?Може да забием от Леденика нагоре някъде...но си вземи въже,,,!
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • #28
                            Колега n.power РАВа 98г т.е 1 ва генерация не е ли мотор 3s-fe 128кс?Имах авенсис с този мотор.Иначе автомата е малко по-добър за извън пътя защото може да върви по-бавно,ако се наложи.От автомата ти идва по високия разход.

                            Много бавно ми излизат мненията понеже съм нов и не мога да отговарям своевременно!!!
                            Последно редактирано от huko; 18-01-10, 00:38. Причина: сливане
                            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                            Враца

                            Коментар


                            • #29
                              До: Още един RAV-4 във форума

                              Моята е d4d 2001, тези дни я тествах до Швейцария и обратно. Разхода зависеше както от преобладаващия наклон, така и от атмосферните условия, а най вече от скоростта. Отгоре съм с бахажник за ски и ски. При скорости до 120, разхода ми е около 7/100 измерено по километраж и резервоар до горе. При скорости над 120 стига до 9.5-10, а предполагам и на моменти повече. Колата си беше порядъчно натоварена, гумите са стандартни с грайфер за сняг. Готиното беше че като минавахме през словения валеше обилно сняг и властите там не можеха да смогнат да чистят. Равката си вървеше толкова стабилно, просто не го очаквах. Това е най сигурния автомобил който съм карал досега, вартбург, опел кадет, ауди B4. Минаването през алпите беше в снежна виелица разхода там беше под 7 при средна скорост 60км/ч. Единствения ефект който ме притесни беше това, че като е хлъзгаво и завоя е с около 15 м. радиус, като подам газ и избуксува предницата, като се задейства задния мост колата започва да върви направо, т.е. не иска да завие. Може би има още да се уча да я карам. Имам я от 3 месеца.

                              Вече понатрупах опит с поддръжката и мога да отговарям на въпроси, изчетох доста материал, намерих магазани където могат да се пазаруват свестни части, на изгодни цени. Питайте.

                              П.С. Въпреки стандартния размер гуми 235/65/16 километража показва по-голяма скорост от релната по GPS и трип компютъра показва по-малък разход на гориво от реалния.
                              Киа Соренто 2.5CRDi 2005г.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Още един RAV-4 във форума

                                Ето една снимка на Рав-а


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X