Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за гуми за ТЛК 90

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за гуми за ТЛК 90

    Решил съм да слагам А/Т гуми - понеже джипката я купих с някакви зимни
    Какъв максимален раязмер може да "поеме" без лифт и какви ще ми препоръчате?
    В момента съм с размер 265/70R16. Това на колко " одговаря?
    Мерси предварително
    "Докато умните се намъдруват,лудите се налудуват"
    "LZ1WAN"

  • #2
    До: Въпрос за гуми за ТЛК 90

    Това е размера, или 31/10,50 R16 , което е почти същото. Слагай едни BF Goodrich All-Terrain и си готов.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за гуми за ТЛК 90

      235/85/16 също стават без никакво повдигане (ако пружините не са много уморени разбира се), обаче километража започва малко да лъже - с около 5%.
      TLC 73 4.2-TD
      Автоматик
      Тел.0887859269

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за гуми за ТЛК 90

        Първоначално публикуван от Цанко Преглед на мнение
        Това е размера, или 31/10,50 R16 , което е почти същото. Слагай едни BF Goodrich All-Terrain и си готов.
        А откъде мога да ги намера в Пловдив и на каква цена?
        "Докато умните се намъдруват,лудите се налудуват"
        "LZ1WAN"

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за гуми за ТЛК 90

          Повечето големи центрове за гуми ги предлагат. Аз лично моите ги купих от мисля единствения магазин в Пловдив, който предлага само гуми на концерна Мишелин - Мишелин, БФГудрич и Корморан. Има два шоурума. Единия е на бул.Васил Левски (Карловско шосе, на изхода на града), а другия е на бул. Шести септември (ако идваш от Изгрев или Тракия, по паветата, преди сфетофара на Бриколажа, от дясната страна.
          За цената трябва да се поровиш в интернет (аз го сторих, вместо теб - цена ~ 350 лв/бр.), или да пообиколиш магазините.

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за гуми за ТЛК 90

            Първоначално публикуван от Цанко Преглед на мнение
            Повечето големи центрове за гуми ги предлагат. Аз лично моите ги купих от мисля единствения магазин в Пловдив, който предлага само гуми на концерна Мишелин - Мишелин, БФГудрич и Корморан. Има два шоурума. Единия е на бул.Васил Левски (Карловско шосе, на изхода на града), а другия е на бул. Шести септември (ако идваш от Изгрев или Тракия, по паветата, преди сфетофара на Бриколажа, от дясната страна.
            За цената трябва да се поровиш в интернет (аз го сторих, вместо теб - цена ~ 350 лв/бр.), или да пообиколиш магазините.
            Благодаря
            Това си е направо за почерпка
            "Докато умните се намъдруват,лудите се налудуват"
            "LZ1WAN"

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за гуми за ТЛК 90

              BFG A/T 235/85/16 в "Диана"-та беше 248лв./броя в началото на зимата.С ДДС...
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #8
                От: До: Въпрос за гуми за ТЛК 90

                Хмм ... аз на мойта и сложих 265/75/16 според мен добре се побират , ама вие как мислите да не съм пресолил манджата? Каква разлика в километража ще даде?

                Коментар


                • #9
                  От: До: Въпрос за гуми за ТЛК 90

                  Първоначално публикуван от karlito Преглед на мнение
                  Хмм ... аз на мойта и сложих 265/75/16 според мен добре се побират , ама вие как мислите да не съм пресолил манджата? Каква разлика в километража ще даде?
                  Би трябвало да даде същите 5%, които цитира колегата по-горе за 235/85/16. Все пак двата размера са почти идентични.

                  Коментар


                  • #10
                    От: До: Въпрос за гуми за ТЛК 90

                    Първоначално публикуван от karlito Преглед на мнение
                    Хмм ... аз на мойта и сложих 265/75/16 според мен добре се побират , ама вие как мислите да не съм пресолил манджата? Каква разлика в километража ще даде?
                    И аз мисля да сложа този размер-имам 2 въпросчета-опират ли някъде и усещаш ли разлика във динамиката.
                    Ако може и снимка
                    0+

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: Въпрос за гуми за ТЛК 90

                      Първоначално публикуван от Emil (0n4o) Преглед на мнение
                      И аз мисля да сложа този размер-имам 2 въпросчета-опират ли някъде и усещаш ли разлика във динамиката.
                      Ако може и снимка
                      Без лифт е твърде вероятно да опрат.

                      Коментар


                      • #12
                        От: До: Въпрос за гуми за ТЛК 90

                        Не , определено не опират /без лифт/. Осезаема разлика в динамиката аз не мога да усетя. Снимка мога да кача към края на седмицата , тъй като в момента джипката е в бокса за смяна на някои неща.

                        Коментар


                        • #13
                          От: До: Въпрос за гуми за ТЛК 90

                          Първоначално публикуван от karlito Преглед на мнение
                          Не , определено не опират /без лифт/. Осезаема разлика в динамиката аз не мога да усетя. Снимка мога да кача към края на седмицата , тъй като в момента джипката е в бокса за смяна на някои неща.
                          Не опират на асвалта или извън него?

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: Въпрос за гуми за ТЛК 90

                            Първото нещо беше да пробвам гумите извън асвалта- с 5 човека в купето , на кал доволно , коловози и дупки /през поле до балкана и обратно/ ..... ами НЕ опират!!
                            ..да добавя само че гумаджията преди монтажа провери в някаква програма размера- за модела . Светна си зелено ОК демек.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за гуми за ТЛК 90

                              Моята е на 265/75-16 Toyo AT и не опират при стандартното окачване, но повече от този размер по моя преценка няма да се събере.
                              Изглежда така:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:010.jpg
Прегледи:1
Размер:159.6 КБ
ID:5217950
                              Life is too short to drive dull cars!

                              Fight global warming !
                              ... turn on your A/С !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X