Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моторни масла Приста ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Моторни масла Приста ?

    Или не е било Приста вьтре.На 0 градуса на грес да стане ммммммммм ебати маслото.



    Последно редактирано от BENZBOSS; 14-01-10, 08:53.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      До: Моторни масла Приста ?

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      ...Само не ми е ясно за чий натискат на масла 20/50,толкова ли много тежки машини го ползват и толкова ли много изнасят за топлите страни?
      Те не натискат. Продава се - половината стари пушещи и капещи дръгели вървят с такова, за да пушат и капят по-малко. И като се продава - ще го прави заводът, няма да се ослушва, я.

      От друга страна 20/50 все пак е всесезонно и на 0 градуса ще е възгъстичко, но все пак ще тече. Аз си мислех, че musovir говори за студове, а то били варненски студове.

      п.с. я, ето я и таблицата.
      Било е M10 или M16 - те са съответно SAE 30 и 40 и особено това M16 на студено си е пача.

      Коментар


      • #18
        До: Моторни масла Приста ?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Те не натискат. Продава се - половината стари пушещи и капещи дръгели вървят с такова, за да пушат и капят по-малко.

        Е па стар дизел зимата с 20/50 кво му се чудят що клекнал,едно готино масло и поне ще пали,а и теча няма да е толкова жесток.Или пестят от теч на масло ма я карат само по топлото,че зимата не ще а

        Аз си мислех,че на тежки машини го слагат,а то какво било.Поне зимата да го сменят сьс "зимно масло",да не ходят пеш.

        Нека капе бе,стара кола,нека си капе.Пьрва цифра обаче поне 10 и поне полусинтетика ако да е Приста.


        Кой иска снимки как тече от буркан масло 20/50 на 0 градуса температура и как тече като е горещо?От буркан говорим
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          До: Моторни масла Приста ?

          Benzboss-Приста 10/40 е МВ 229.1,а не 229.3!Не знам кво пише у нет-а,ама у наше село,като си хванеш у ръка тубето,и прочетеш пише туй,което казах!
          Инак и аз,кат теб съм твърдо "ЗА" пълната синтетика,знаеш- 5/40,а още по-добре 0/40 еле за зимата,независимо от пробега,и годините на возилото,ма знам,че няма да ми повярват...
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #20
            До: Моторни масла Приста ?

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Нека капе бе,стара кола,нека си капе.Пьрва цифра обаче поне 10 и поне полусинтетика ако да е Приста.
            Капе...,ама и го горят масълцето.
            Синтетиката е добра за паленето но лоша за горенето на масло.
            Като е гъсто,при студен двигател,минералното масло преминава по-трудно през увеличените хлабини,в горивнта камера.Докато маслото позагрее и двигателя позагрява и хлабините се понамаляват(топлинно разширение).Синтетиката си е течна и при студен мотор,та си минава и където не трябва-иначе предимствата са безспорни.Цената и обаче е неприемлива,особено при висок разход на масло.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #21
              До: Моторни масла Приста ?

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Капе...,ама и го горят масълцето.
              Синтетиката е добра за паленето но лоша за горенето на масло.
              Като е гъсто,при студен двигател,минералното масло преминава по-трудно през увеличените хлабини,в горивнта камера.Докато маслото позагрее и двигателя позагрява и хлабините се понамаляват(топлинно разширение).Синтетиката си е течна и при студен мотор,та си минава и където не трябва-иначе предимствата са безспорни.Цената и обаче е неприемлива,особено при висок разход на масло.
              Народе-вискозитета на минерално 15/40,и на пълна синтетика 0/40,или 5/40 при загрял двигател е ЕДНАКЪВ!За какво лапане на масло все иде реч при загрял двигател?!Единствено при студен,и сдухал мотор синтетиката се "яде" повечко,но плюса от студен старт е в пъти за предпочитане пред повишената консумация!
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #22
                До: Моторни масла Приста ?

                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                Benzboss-Приста 10/40 е МВ 229.1,а не 229.3!Не знам кво пише у нет-а,ама у наше село,като си хванеш у ръка тубето,и прочетеш пише туй,което казах!
                ..
                PRISTA® LЕАDER TD 10W-40 е специално разработено, за да удовлетвори спецификациите на водещите производители на двигатели на съвременни, мощни бензинови двигатели и дизелови двигатели с директно впръсване. Препоръчва се за употребата в двигатели на леки и лекотоварни автомобили( джипове, ванове) с удължен срок за смяна( когато е предписано от производителя) и при много тежки работни условия.
                Вискозитетни класове: SAE 10W-40
                Отговаря на следните спецификации:
                ACEA A3/B4 API CF/SL MB 229.3 VW 505 00/502 00



                http://www.prista-oil.com/index.php?....1&id=492&l=bg

                Значи викаш,че като вземеш една от тия бутилки с масло и на нея няма 229.3 ми е написано 229.1?

                Я някой да снима една от тия туби,че нещ взе да ме сьмнява.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  До: Моторни масла Приста ?

                  Да-знаеш ме кЪФ съм щетник за маслата и чат-пат хвърлям по едно око на Приста-та,белким са повишили качеството....
                  На Приста-Лидер 5/40 съм виждал спецификация МВ 229.1!Ма то е далеч от пълната синтетика,дори и от хидрокрекинга,май!Наскоро на 10/40 видях МВ 229.1-от любопитство се загледах-знайш,че си обичам 5/40...щото 0/40 ми е скъпичко...!
                  Предполагам,че най-вероятно има продукция за износ,и за у наше село!И естествено агит-таблото рекламира по-високото качество!
                  Нека някой наистина снима различните масла Приста,и ги постне тук,че аз нито имам фото,нито ме бива да кача снимки тук!
                  Мен отдавна ме сърби да използвам Приста,ама сърце не ми дава...инак ще пукна от любопитство като какво е!Помня,че в МВ-форума(единия)се коментираше надълго,и нашироко Приста-та,ама не смея,и това си е!
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Моторни масла Приста ?

                    Аз дьржа да видя това което сьм цитирал,другите не ме интересуват.

                    И спецификациите ги вадя от официален докИмент на Мерцедес,не ги дьрпам от това което нашите казват.

                    Снимка на бутилка Приста някой да има?Е тая Приста горе?
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      До: Моторни масла Приста ?

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Аз дьржа да видя това което сьм цитирал,другите не ме интересуват.

                      И спецификациите ги вадя от официален докИмент на Мерцедес,не ги дьрпам от това което нашите казват.

                      Снимка на бутилка Приста някой да има?Е тая Приста горе?
                      Вчера доливах точно такова на двете кошници, ще видя дали остана бутилка. Масло, че не остана, не остана

                      Коментар


                      • #26
                        До: Моторни масла Приста ?

                        Стреляй,че припадам.Ето от кьде им вадя спецификациите.

                        http://bevo.mercedes-benz.com/bevoli...&language_id=1

                        Кликаш на 229.3 и излиза Пристата.Ако наистина на бутилката е 229.1 бафти номера,одобрени от Мерцедес,а не им харесва

                        229.3 Multigrade engine oils (Specification 229.3)



                        За това масло говоря,да се уточня де


                        PRISTA LEADER TD 10W-40 Prista Oil Holding EAD, RUSE/BULGARIA
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          До: Моторни масла Приста ?

                          Спокойно бе, хора. Кой е казал, че Приста нямат на склад старо производство или поне стари етикети? Имам предвид, то да си е същото масло, но произведено преди одобрението на МБ за по-добрия клас.

                          Това е нормално, и не само за Приста и не само за маслата даже. В много случаи сертифицирането на даден продукт изисква не просто анализи на една проба, а доказване на постоянно качество през продължителен период. Което определено има смисъл. Одобрението се издава на третата година примерно, затова, че три години подред продуктът е задоволителен, и едва ли не ще го бъде и занапред.

                          А Приста определено отскоро станаха хора и все още събират тапии. Едвам забравих как се казваше заводът по Живково време.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Моторни масла Приста ?

                            Тьй де ма аз не говоря за това по складовете,а и като им свирнат,че са одобрени колко му е да почнат етикети да печатат.И нали си говорим за какво е одобрено,а и темата беше за маслата им.Сьвсем грешно е да се говори,че от масло Приста колата няма да пали зимата.Може да не е масло номер 1 на света,но е далеч по-добро от доста други ако се сьди по това кои и за какво го одобряват.

                            Кво пише на бутилката видя ли?
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              До: Моторни масла Приста ?

                              не, защото съм още на работа.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Моторни масла Приста ?

                                Aм старото Leader 10w-40 беше API CH-4, ACEA A3/B3/E2 MB 228.1/229.1 по памет (и отдавна си беше в бюлетините на МБ)
                                Вехти:
                                http://sb.mbclub.ru/docs/229_1.pdf
                                http://bronze.lostwells.net/private/...heet_229_1.pdf

                                Новото е ACEA A3/B4 API CF/SL MB 229.3 VW 505 00/502 00 (завърта само към пасажерските вече)

                                http://www.ruseinfo.net/news_63080.html
                                Награда спечелили:
                                http://www.ams.bg/?act=content&rec=7101

                                Бюлетинът на Даймлер се обновява често,последно кога проверявах,229.3 маслата с вискозитет SAE 10w-40 бяха не повече от три-четири,сега са десетина.Последна редакция Lastupdate: 12/08/2009.

                                И някакво ново Leader 10w-40+ ,ама засега само лист за безопасност(12.2009)..
                                Последно редактирано от Torque; 14-01-10, 23:20.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X