Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моторни масла Приста ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моторни масла Приста ?

    Някой с преки наблюдения и отзиви за моторни масла Приста ?

  • #2
    До: Моторни масла Приста ?

    Ползвам ги. Дръгелите си вървят. Не съм забелязал промяна на свойствата в периода между смените. Друго не знам.

    Коментар


    • #3
      До: Моторни масла Приста ?

      На практика от над две години целия "фамилен" автопарк е с Приста 10W40. FIAT Uno, Punto (3 броя), BMW E36, Honda Civic, Citroen ZX 1.9 D. Нищо лошо не се случва. Нито тракат повече, нито харчат повече и пр. Четох доста за маслата и вкл. за Приста - мнението на един колега работещ в Приста (от форума на Фиат), е че маслата са О.К. и най-малкото са истински. Имаше и подробни данни в един негов пост от лабораторни измервания (той това работел). Тук в други постове, видях че Приста се бърка с ПЛАМА - Плевен. Все пак са различни. Нищо не казвам за ПЛАМА.

      Коментар


      • #4
        До: Моторни масла Приста ?

        Първоначално публикуван от Chapai Преглед на мнение
        Някой с преки наблюдения и отзиви за моторни масла Приста ?

        Без преки наблюдения сьм кьм Пристата,но я кажи за коя Приста говорим?

        PRISTA LEADER TD 10W-40 и Prista Ultra 5W-40 покриват 229.3 спецификация на Мерцедес или удьлжен интервал на смяна до 30 000 километра.

        За идея само -следващата и последна спецификация по Мерцедес е за масла с удьлжен интервал които се ползват в комбинация сьс синтетичен маслен филтьр и система за следене на интервала за смяна на маслото / тва па как го обясних......... /.Това са Мерцедеси след 2002 година грубо казано.Тия спецификации г е нямало преди години,имало е други по-ниски.Вьпреки това не е пречело на старите мотори да вьрвят по 500 000 километра без проблеми.Там Приста сьщо присьства с доста добра гама от масла.

        Ако сьдим по това горе аз спокойно бих избрал Приста за масло на коя да е кола освен ако не пищи чудото за масла последен письк в модата.


        Другото което може да прегледаш и малко да си сигурен,че е това което му пише на опаковката е маслото на Лукойл.Те сьщо вадят добра синтетика сьс сьщата спецификация.


        А кажи сега за каква кола говорим,какьв мотор и какво се тьрси в задачата?Ако е за кола на 15 години примерно имаш избор и то голям от гамата на Приста.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          До: Моторни масла Приста ?

          Досега имам над 50 хиляди километра навити с Приста на Аудито/Б-4/,оште толкоз на Самарата като сам пробвал всичко дето пише че еза бензин и газ но винаги го сменям на 5-ет хиляди километра и не мога да са оплача.Забелязах че след 4-ри хиляди става черно без значение дали сьм на бензин или газ изатова на 5 го пущам а пьк досега никой дистрибутор/бензинажия/не ми е казал колко точно пробег му дават за една смяна.

          Коментар


          • #6
            До: Моторни масла Приста ?

            На синтетиката и дават 30 000,но аз хвьрлям сьщата синтетика,че и малко по-добра на 12-13 000 - филтьра ми е хартиен и много ме сьмнява да изкара 30 000,а и ме е шубе да го пробвам,а и няма защо.От масло поне аз не пестя.

            5 за минерал е ОК,за синтетика е малко,поне 10 000 ако е питаш мен.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              До: Моторни масла Приста ?

              Фиат Пунто, дизел 1,8 с масло Приста сипано през лятото след 5 месеца при застудяване - варненско - стана гъсто, като грес. Двигателят не можеше да запали. Сменихме маслото и още си пали мотора - безотказно. Това беше преди 2-3 години не помня точно.
              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

              Коментар


              • #8
                До: Моторни масла Приста ?

                Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                Фиат Пунто, дизел 1,8 с масло Приста сипано през лятото след 5 месеца при застудяване - варненско - стана гъсто, като грес. Двигателят не можеше да запали. Сменихме маслото и още си пали мотора - безотказно. Това беше преди 2-3 години не помня точно.
                Нищо чудно. От който и да е производител 20W50 ще се държи точно така. И ново да е.

                Коментар


                • #9
                  До: Моторни масла Приста ?

                  Добре де, кажи каква беше Пристата (както е писал BENZBOSS). Това е интересно. Сипвал съм Приста 15W40 Дизел на Темпра 1.9D и всичко си беше наред, вкл. и паленето зимата (Пунтото сигурно е било 1.7D).
                  Последно редактирано от Totko; 13-01-10, 22:42. Причина: допълване

                  Коментар


                  • #10
                    До: Моторни масла Приста ?

                    Първоначално публикуван от Totko Преглед на мнение
                    Добре де, кажи каква беше Пристата (както е писал BENZBOSS). Това е интересно. Сипвал съм Приста 15W40 Дизел на Темпра 1.9D и всичко си беше наред, вкл. и паленето зимата (Пунтото сигурно е било 1.7D).
                    Пунтото е служебно, все пак си мисля, че е 1,8 утре ще го видя. А какво е било маслото нямам на идея. Някакъв пишман майстор го беше сипал. Клел се е, че кара с такова и шефа му повярвал. После беше готов да го даде за скрап. Ама го разубедихме. Изтеглих го при приятели, те свалиха картера и обраха маслото. После с някакво масло завъртяха да промият системата. След това сипаха fuchs с молибден и от тогава колата си бачка без проблеми.
                    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                    Коментар


                    • #11
                      До: Моторни масла Приста ?

                      Бе пак аз - ако ме питате мене и 15/40 е дебело масло за зимата,по ще му ходи 5 или 10 пьрва цифра,а ако намериш и пьлна синтетика 0/40 сьвсем ще му е кеф и зима и лято.И знам,и аз за дизел говоря.

                      20/50 аз не карам и в жегите,това е ОК за Дубай или за сьстезание,но за дизел зимата си е ела вьлчо изяж ме.


                      И не е Пристата виновна,както каза Ясен каквото 20/50 да му шибнеш пак така ще стане.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        До: Моторни масла Приста ?

                        Ясно. То - пишман майсторите бяха дали на баща ми да "долива" М10Д (на Ситрото ZX 1.9D)...)))!!!..Хи-хи..добре, че ме попита преди да сипва. Щото нали - било за "доливане"...))). Подарих го на един съсед, да си смазва пантите. Иии..маслото разбира се беше Приста. Всъщност и Motul и Yacco - (сигурно и други) имат масла за "олд карс" моногрейд като М10Д - което не значи, че са лоши масла по принцип. Напротив. Чувал съм кофти отзиви и за маслото на Приста за газ. Знам ли...Както и да е...)))

                        Коментар


                        • #13
                          До: Моторни масла Приста ?

                          От Приста до Приста има разлика,от вискозитет до друг пак има,от сезон до сезон сьщо.Целиш да е вьзможно най-последната спецификация по дадена марка коли,да е добьр вискозитет за зимата да речем и не се стараеш да правиш рекорди по продьлжително каране без смяната му.Това е.

                          http://prista-oil.com/index.php?rt=3.3.1&l=en

                          Горе какви сертификати имат тия,а долу маслата им.Имат и за газ,бензин и дизел.Само не ми е ясно за чий натискат на масла 20/50,толкова ли много тежки машини го ползват и толкова ли много изнасят за топлите страни?

                          http://prista-oil.com/index.php?rt=3.1.1&l=en&from=0


                          Ако искаш да напипаш добро масло от Приста за дизел погледни това долу.Одобрено по Мерцедес 229.51 или последния письк в маслата.Е с това ако не запали печката ми отсипи едно шише и почваме да ги сьдим,делим 60/40 за мен.

                          MB sheet 229.51 approved oils; low ash long life
                          Mercedes pioneered this new spec for passenger cars with diesel engines with EURO 4 or Bluetec exhaust particle filters and longer service life than the 229.31 oils. The spec was introduced in 2005. Change intervals increased to 20,000 kilometers. Based on ACEA A3 B4 and C3.

                          http://prista-oil.com/index.php?rt=3.1.1&id=411&l=en

                          Сьщата спецификация 229.51 се слага на последните модели на AMG примерно освен на последните модели дизели.


                          И те така как викаше ония.А кажете сега за коя Приста говорим щото ако му пернеш 20/50 на минус 15-20 градуса и аз да сьм и аз няма да запаля
                          Последно редактирано от BENZBOSS; 14-01-10, 06:14.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            До: Моторни масла Приста ?

                            SJ-също е добър показател за удължен пробег на километри!
                            0887 526 564/ 0897 933 755 /

                            Коментар


                            • #15
                              До: Моторни масла Приста ?

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              От Приста до Приста има разлика,от вискозитет до друг пак има,от сезон до сезон сьщо....И те така как викаше ония.А кажете сега за коя Приста говорим щото ако му пернеш 20/50 на минус 15-20 градуса и аз да сьм и аз няма да запаля
                              Питахте за отзиви и аз казах какво му се случи на пунтото. Дали маслото е било 20/50 нямам на идея. Факт е, че температурите през зимата във Варна са около 0 градуса по целзий. Просто маслото вероятно не е било за този мотор.
                              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X