Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моторни масла Приста ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Моторни масла Приста ?

    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
    Народе-вискозитета на минерално 15/40,и на пълна синтетика 0/40,или 5/40 при загрял двигател е ЕДНАКЪВ!За какво лапане на масло все иде реч при загрял двигател?!Единствено при студен,и сдухал мотор синтетиката се "яде" повечко,но плюса от студен старт е в пъти за предпочитане пред повишената консумация!
    Че аз и не твърдя друго.
    Ама ако колата ти струва,колкото маслото за две три смени,заедно с доливането-плюсовете на синтетиката остават малко на заден план.
    По темата мога да кажа,как преди години в техникума имах възможността да присъствам на лекция,именно за маслата на Приста ойл.
    Лекторите обясняваха доста обширно за процесите на сертификация,за начините на производство,за еднаквите базови масла,за добавки...и така нататък.Това беше преди повече от 7-8 години,та по памет ми е трудно да прераскажа лекцията(а и не съм толкова ерудиран).Хората не просто рекламираха своето но обясняваха аргументирано и с факти,та в голяма степен ме поубедиха в марката.
    За сега обаче не съм ги ползвал,но бих...
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #32
      До: Моторни масла Приста ?

      Ама много сложно го правите бе колеги!
      Гледаш какви масла си иска мотора според производителя, купуваш синтетично с последната цифра същата /..W40/ да речем, за зимата първата цифра колкото по малко- толкова по лесно пали.
      Течели, харчели, изпарявали се, миришат на боровинки...

      Карам един дръгел в жегата тука и си го карам вече 9 години. Маслото е 0W20. И с такова масло върви вече 170 000 км. Влиза жълто, излиза жълто и същото количество. Не доливам, не тече, не се изпарява, не завира и не става за пиене. И колата си е ок.
      Я ми кажете тия Приста правят ли масло синтетика 0W20. Ако правят, ми трябват 4 литра, ей така, да подкарам в жегата и да видим дали ще тресне мотора на дръгела. Та с 2 думи- готов съм да се жертвам за експеримента, даже и снимки ще направя. Започнете търсенето, колата чака, плащам си пощенските разходи и маслото.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #33
        До: Моторни масла Приста ?

        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
        Ама много сложно го правите бе колеги!
        ...
        И аз това им разправям. И не, не правят 0W20 - тъй че отпада експериментът.

        Коментар


        • #34
          От: До: Моторни масла Приста ?

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          Ама много сложно го правите бе колеги!
          Гледаш какви масла си иска мотора според производителя, купуваш синтетично с последната цифра същата /..W40/ да речем, за зимата първата цифра колкото по малко- толкова по лесно пали.
          Течели, харчели, изпарявали се, миришат на боровинки...
          Точно така и гледаш да не е Приста!!!
          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

          Коментар


          • #35
            От: До: Моторни масла Приста ?

            Много преди да си проличат проблемите с мазането на мотора сьщия ще е на салата от проблеми с охладителната система.Някой да е скапвал мотор скоро време заради масло с кофти вискозитет?
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #36
              От: Моторни масла Приста ?

              Съдейки по това, ние така или иначе караме с Приста или М10Д, дори когато си мислим, че купуваме Шел или Кастрол :-)
              Така, че по-добре с Приста.

              Коментар


              • #37
                От: До: Моторни масла Приста ?

                Наскоро прочетох следния коментар в тази тема:
                "Бях преди време на обиколка из завода на Приста Ойл - бях изумен от нивото на контрол и от супер модерната им лаборатория... почти прозвуча като реклама, но известно време ползвах маслото им 15W40 и бях много доволен. Имам информация и че изнасят под друга марка за Турция, а на една японска марка новите автомобили идват заредени също с Приста. Така че по-добре масло Приста, поне няма ментета... все още"

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                Че аз и не твърдя друго.
                Ама ако колата ти струва,колкото маслото за две три смени,заедно с доливането-плюсовете на синтетиката остават малко на заден план.
                По темата мога да кажа,как преди години в техникума имах възможността да присъствам на лекция,именно за маслата на Приста ойл.
                Лекторите обясняваха доста обширно за процесите на сертификация,за начините на производство,за еднаквите базови масла,за добавки...и така нататък.Това беше преди повече от 7-8 години,та по памет ми е трудно да прераскажа лекцията(а и не съм толкова ерудиран).Хората не просто рекламираха своето но обясняваха аргументирано и с факти,та в голяма степен ме поубедиха в марката.
                За сега обаче не съм ги ползвал,но бих...

                Коментар


                • #38
                  От: Моторни масла Приста ?

                  Виж ми подписа,поне на 5 години е
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #39
                    От: Моторни масла Приста ?

                    Кой подпис? Моя е по-стар.
                    Тия същите катили дето се опитаха да съдят форума. Не бих купил и ла.но от тях.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #40
                      От: Моторни масла Приста ?

                      Какво и да купиш от тях то все ЛА@НА купуваш
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #41
                        От: Моторни масла Приста ?

                        Приста са собственик на единствената оторизирана компания събираща отпадъка от филтрирането на корабните горива ( слъдж ) във Варна и Бургас . Този отпадък се влага в производството на мазути , а вероятно и на други продукти . Предаването на този отпадък е задължително за корабите посещаващи Български пристанища , т.е суровината за Приста е не само безплатна , но и им се заплаща чрез пристанищните такси за това , че я прибират от корабите . В някои пристанища предаването на този отпадък ( суровина ) се заплаща на корабособственика / оператора вместо да им прибират пари под формата на еко такса.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Моторни масла Приста ?

                          При наличие на толкова качествени масла на пазара,трябва да си бая хахо че караш точно с приста.Само сега някой като този който тупа темата от прахта,да не започне да ми обяснява и да ми качва линкове от фейса че всички са еднакви.Човек с малко акъл,може и ще разбере как да си купи/поръча масло което не е менте.
                          Yamaha Yz450F
                          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                          Всичко с ''рошави''гуми!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Моторни масла Приста ?

                            Преди мого години карах Фолксваген 1,8 бензин с АГУ,с хидравлични клапани.Всякакви масла му сипвах-минерални,полусинтетични,пълна синтетика-никакви проблеми.Когато Приста пуснаха Приста газ 15W-40,налях такова.Клапаните започнаха да се чуват много яко.Майсторът ми ме посъветва да сменя маслото и филтъра.След като го направих-нямаше проблем.За мен Пристата е най-лошото от всички масла,и никога вече няма да слагам такова

                            Коментар


                            • #44
                              От: Моторни масла Приста ?

                              Беше то едно време, когато с "масло" на Приста си разбих двигателя на Трабанта. Просто ми бяха продали нафта вместо 2Т масло. В друг случай ми замръзна тубичка "готов за употреба" антифриз "-40", така и не го сипах.

                              После си намерих приказка с един дилър който обеща че няма да ми дава ментета и известно време карах какво ли не с Приста. Всичко вървеше.

                              После обаче си намерих няколко източника на по-евтини масла с приемливо качество и зарязах Пристата.

                              После пък се случи оная история с рокито на Горчев и крайно неадекватната им реакция. Оттогава не купувам такива стоки по принципни съображения.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Моторни масла Приста ?

                                Пък аз съвсем .,че и подписа ми напомня какво се опитаха да направят след като се окькаха жестоко.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X