Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде шият кобури?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: До: Re: Къде шият кобури?

    Аз си ползвам презраменен на "Жоралти". Много ми е удобен и ляга добре. Сега мисля да се оборудвам с една чантичка пак тяхно производство.
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

    Коментар


    • #17
      От: До: Re: Къде шият кобури?

      Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
      Аз си ползвам презраменен на "Жоралти". Много ми е удобен и ляга добре. Сега мисля да се оборудвам с една чантичка пак тяхно производство.
      За чантичката няма да сгрешиш/аз имам тип"банан"/и ПВЦто идеално се носи в него!
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • #18
        От: До: Re: Къде шият кобури?

        Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
        Аз си ползвам презраменен на "Жоралти". Много ми е удобен и ляга добре. Сега мисля да се оборудвам с една чантичка пак тяхно производство.
        Преди да купиш въпросната чантичка разгледай какво предлага Ташев. Имат единствен модел, но чантата е перфектна като изработка, материал. катарами, ципове и т.н.
        http://www.tashev.bg/shop/product_in...?idarticles=67
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #19
          От: Къде шият кобури?

          Благодаря, колеги, но аз не искам тип "банан". Ще си взема този модел, точно ще ми пасне на оръжието.
          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

          Коментар


          • #20
            От: Къде шият кобури?

            Моята е такава. Удобна е за пълноразмерен пистолет и събира доста неща в многото си джобове, но колкото са по пълни джобовете, толкова повече се затруднява бързото вадене на пистолета!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #21
              От: Къде шият кобури?

              Тези чанти тип "банан" и на мен ми простеят, като сладоледаджия ще съм,Бага Мери който точно сладоледа мери А кобур лятото не е много скрито,забелязва се пищова и хората наоколо се притесняват.
              Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

              Коментар


              • #22
                От: Къде шият кобури?

                "Бананите" не е задължително да се носят на кръста. Може и през рамо. Или поне така ми е удобно на мен. Колкото до нещата, които се носят по другите джобове като са повече по-лесно отваряш ципа и по-бързо стигаш до оръжието. Говоря от личен опит с "банана" на Ташев. При въпросните чанти на Жоралти не знам дали ще бъде така. Имам чанта на Maxpedition http://www.maxpedition.com/store/pc/...nger-2p384.htm, но ваденето при нея е по-трудно...
                Only after the last tree has been cut down,
                Only after the last river has been poisoned,
                Only after the last fish has been caught,
                Only then will you find that money cannot be eaten.

                Коментар


                • #23
                  От: Къде шият кобури?

                  Чантата на Жолалти/банана/има опция за бързо вадене на оръжието и побира доста други неща!спокойно става за носене през рамо а и на кръста е удобно!17 ката с резервен пълнител не се усеща вътре!
                  а и като дизайн наподобява тази на Ташев!

                  /не е реклама/
                  driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                  Коментар


                  • #24
                    От: Къде шият кобури?

                    Имам и чанта за кръста но е обикновенна, а не от тия с вграден кобур. Откакто си взех другата, Джоралти за през рамо, тази за кръста не я ползвам. Преди да си взема Джоралтито за през рамо пробвах и такава за кръста (с вграден кобур), но не ми хареса по няколко причини: 1)тази, която е по размер за пистолета ми, ми стои твърде голяма на кръста и ми пречи при сядане в заведение, в кола; 2) пистолета стои хоризонтално в нея, а моя е тежък и все се притеснявам, че при бързо отваряне може да се изхлузи и падне преди да го хвана; 3) чантата за кръста е със закопчалка на колана, а аз на тоя тип закопчалки не им вярвам колкото и солидно да изглеждат; 4) чантата за кръста изглежда нелепо ако се носи с някои типове облекло, а с други пък е невъзможно да се носи, а чантата за през рамо става за всякакво облекло.
                    Та след като пробвах и двата типа, при мене от самосебе си се наложи чантата за през рамо!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Къде шият кобури?

                      Има една велика кака - Мая се казва.В София.Тя знае какво иска клиента и шие всичко, и то добре! Доста неща ми е направила - чанти,кобури,гащеризон,панталон..
                      Намира се в сградата на бившето 'ДСО Българско пиво' в Горубляне.Ако иска някой връзка - на ЛС.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Къде шият кобури?

                        Посочения по-назад сайт с продуктите на Жоралди не е основния им. Главния сайт им е joralti.com и там има доста интересни неща на ниски цени. Аз лично си поръчах чантичката (не банана) и по-точно малката. Наистина е ушита от кордура (водолазната ми жилетка е от такъв материал) и наистина много бързо се изважда оръжието. За сега вътре е Макаров-а с тенденция на негово място да се намести един Глок 19. Мерих и с един Глок 17 - става, ама ако се сложи и резервния пълнител той подпира дръжката на пистолета и тя остава малко високо което пречи малко на закопчаването. Мисля, че с 19-ката по-няма да има проблем, но като я взема - ще видя
                        Ако имате наблюдение над кобурите - споделете. Изглеждат ми доста читави, но при избор на кобур предпочитам да го пипна и да видя как стои пистолета в него...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Къде шият кобури?

                          Първоначално публикуван от Владо Веков Преглед на мнение
                          Има една велика кака - Мая се казва.В София.Тя знае какво иска клиента и шие всичко, и то добре! Доста неща ми е направила - чанти,кобури,гащеризон,панталон..
                          Намира се в сградата на бившето 'ДСО Българско пиво' в Горубляне.Ако иска някой връзка - на ЛС.
                          Познавам я от повече от 10 години още когато ателието и беше в един блок в Младост . Тогава работеше с още една нейна приятелка . Бедрения кобур ми е шит от нея и не е мръднал за тези години . Работи много добре и бързо ако няма друга работа . Сега е момента защото лятото я засипват с поръчки за тенти ; сенници и други подобни .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Къде шият кобури?

                            Ползвам чанта на Джоралти вече трета година.По-големият размер.Удобно ми е с нея,свикнал съм и съм я слагал както на кръста,така и през рамо след като удължа колана.Единствено смених катарамата, с която се закопчава.Ползвам служебно ЧЗ-75, а личният ми е Астра - А-90 и двата пистолета се наместват много удобно и достъпно вътре.Остава место и за резервния пълнител, че и за други дреболии.
                            LZ3YG

                            Коментар


                            • #29
                              От: Къде шият кобури?

                              Чантите за оръжие и документи на ,,жоралти" са наистина добри...циповете им са много качествени...От над 5 години имам и ползвам такава...Не е жалена, пълни се и се товори доволно...Единствено се разши на две места колана на чантата / при точките на захващане /, но това се оправя на шевна машина за минути...
                              Чантите за оръжие на ,,Жоралти" са доста добър продукт...Прамви ми впечатление, че масове се носят и ползват тези, правоъгълните, които се просиват през шията, отпред на тялато...Моята и тип ,,банан". Издържала е на какво ли не и още има много живот в нея..Това е и причината да не си купувам чанта-кобур на 5.11 например или на ,,Вега"...
                              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                              Коментар


                              • #30
                                От: Къде шият кобури?

                                Ателието на майстор Георги Андонов за шиене на силяхлъци, патрондаши, кобури и т.н. в София, работи ли още? Питом, защото човекът беше доста възрастен преди години, а исками кожен кобур..
                                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X