Обява

Свий
Няма добавени обяви.

утечка на ток (Лада Нива)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • утечка на ток (Лада Нива)

    как мога да разбера има ли по инсталацията утечка
    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

  • #2
    С амперметър. Изключваш всички консуматори, откачаш едната клема на акумулатора и мериш между нея и откачения кабел. Ако има утечка/консумация ще си покаже веднага.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Грешка !!!!!!!!!

      Седни си ДВЕ (2) !!


      При съвремените автомобили това цъкване е от порядъка на десетки ампери ..... а широкоразпространените ампермери са до 20 ампера ....
      В повечето случаи ..... смърт! ... на мерилката.

      Да мери се ... НО с безконтактен ампермер ....... за прав ток !!
      Ама е други пари ..... е аз съм си купил, ама ....
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        Нивата от съвременните автомобили ли е? Когато не е включен никакъв консуматора не би трябвало да има нищо така че стига си дигал врява
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Никъде не пише Нива ...???????

          Аз да не съм Баба Ванга ............
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            Да бре ясно, мирясай, може и аз да не съм прав и да не става въпрос за нея. Тъпото с колите на които компютъра им не се обезточва при изключването на контактния ключ е че освен че разреждат акумулатора, трудно можеш да откриеш кога има и някаква друга утечка...щот консумация винаги си има...
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              Тука си прав!!!

              Ама говори вече в множественно число (за компютрите), ... защото последния път броих до 10 компа ....

              И търсих утечка .
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                Аз съм чувал история как на една чисто нова кола (няма да и казвам марката и модела) почнали да и отказват или да не работят разни електронни устройства. Отиват в сервиза, човъркат нещо - уж се оправи и след някое друго време пак нещо друго... И не е ясно какво става... И дошъл някакъв специалист от чужбиния да обучава местните сервисмени и те му се примолили да види и тази кола. Онзи извадил някакви съвсем нови тестери, включил ги в колата и казал:
                -Е, па как искате да работи, тук има вирус!
                Преинсталирали софтуера и всички проблеми изчезнали...
                (вируса го били лепнали от диск с пиратски навигационни карти за навигацията)
                Та така, градски легенди ама скоро и това ще ни се случи чуствам
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение

                  При съвремените автомобили това цъкване е от порядъка на десетки ампери ..... а широкоразпространените ампермери са до 20 ампера ....
                  В повечето случаи ..... смърт! ... на мерилката.

                  Да мери се ... НО с безконтактен ампермер ....... за прав ток !!
                  Ама е други пари ..... е аз съм си купил, ама ....
                  Да, амперклещи за прав ток са яко скъпи! Но има решения и за обикновени мултицети - външни шунтове. Е, не са толкова удобни ама вършат работа

                  Коментар


                  • #10
                    Що се занасяте! Каква утечка очаквате - 50А? Нали всичко ще се подпали!
                    Взимаш обикновен мултицет (почти всички имат ток 10А) и както ти каза quadra, мериш - е, първото допиране да бъде за много кратко (драсване).
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #11
                      Не са бе. 100 долара, знам едно място. 1 000 А максимум. Е, не е висок клас, ама за автомобилни истории напълно става. Сто и педесе кинта, и обикновенно една седмица чакане. Някой ден ще си купя. Ама друг път((

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        Що се занасяте! Каква утечка очаквате - 50А? Нали всичко ще се подпали!
                        Взимаш обикновен мултицет (почти всички имат ток 10А) и както ти каза quadra, мериш - е, първото допиране да бъде за много кратко (драсване).
                        Виж сега, никой не говори за 50 А утечка. Тя е милиампери обикновено. Но като откачиш веднъж масата и я пуснеш през амперметъра всички кондензатори по електониката (не на Нивата) се зареждат и правят як импулс, който гори мултицетчето. Та затова

                        Коментар


                        • #13
                          10А мултицет няма да усети заряда, а и затова казвам, първият път да се "драсне".
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #14
                            Аз роботя с това ....
                            http://www.benning.de/BENNING_CM_1__CM_3.3.1.1.372.html

                            Средния на картинката СМ2.

                            Преди около 1,5 години струваше тук в България около 250 лв.
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #15
                              да за нивата ставаше дума,извинявам се че несъм написал
                              Хм из троян гледах такива клечи до 1000А и цената беше 35 лв
                              иначе и моя мултицед е до 10А
                              "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X