Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с нива 1.7i

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с нива 1.7i

    Колеги моля Ви за малко помощ или съвет.Вече 2 дни нивата ме тормози.Омръзна ми да ме дърпат, бутат и теглят по целия град на буксир и да обикалям от маистор на маистор.Та проблема е следният.Нивата е 1.7 пълна инджекция 2005г. и както си върви изведнъж гасне.Таблото си свети,въртиш и не пали.След малко проблема изчезва и пак същото,както си върви и спира да работи двигателя ток ли няма бензин ли не идва. Карах я при маистори но те ми казаха че нищо и няма.Като тръгнах от тях на 2-3 км пак спря и пак на буксир до тях.При тях въртя и пали тъка 20 пъти и половин час работа на место и нищо - няма проблем.Днес същата история,гасне на буксир до сервиза а там пак си пали.Ако някои се е спречквал с подобен проблем нека сподели.

  • #2
    До: проблем с нива 1.7i

    ако помня правилно .. блока на електронното запалване според мен. А вероятно сьщо така - хлабави врьзки по кабелите.
    Другата опция е ... бензинова помпа. Ако го прави като е загряла - раздува платната на помпата и тя не мойе да храни с гориво.

    Дано НИВО-мните помогнат повече. Пиши после какво и е било.

    Коментар


    • #3
      До: проблем с нива 1.7i

      От кой модел е бензиновата помпа?
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        До: проблем с нива 1.7i

        Мисля щом казваш,че на място пред сервиза работи неограничено дълго време и чак като тръгнеш нанякъде гасне проблемът е от хлабава връзка.При движение се получават сътресения и вибраций и ето ти го проблема.Като за начало огледай клемореда на ключа за палене и после премини към другите връзки.Ако е нещо по електрониката вече ще трябва да се търси по-сериозна намеса.Що се отнася до бензиновата помпа при инжекционните Ниви тя е електрическа и няма никакви платна-ако е здрава работи и се чува с лек,жужащ едвадоловим звук.

        Коментар


        • #5
          До: проблем с нива 1.7i

          Въпросът е:
          1. Дали след внезапното угасване, при ключ на контакт (само вертикален, без палене), се чува характерното кратко бръмчене на помпата.
          2. Ако бръмчи - качва ли бензин?
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            До: проблем с нива 1.7i

            Когато пак изгасне - веднага провери :
            1. Има ли ток на таблото ( светят ли лампичките за контакт) . Опс.... Видях - светят . Нататък.................
            2. Ако има ток - хвърля ли искра на свещите като завъртиш
            3. Ако хвърля искра продължаваш - не са тоците . Не е плочката .
            ( ако няма искра - плочката на електронното , комутатор ли беше ....все му забравям името ... е отишла )
            4. Трябва да имаш клапан за налягане на бензиновата рейка .Едно кръгло клапанче .... не знам на Нивата ( моята е карбуратор) , но на другите коли е кръгло и е на бензиновата рейка.
            Има ли налягане в този клапан ? Ако няма - бензиновата помпа - ел. връзки или смяна .
            Друго не се сещам ......
            Да не се окаже , че масата ти е хлабава . Виж как акумулатора е замасен за купето ?
            Последно редактирано от bgbul; 12-01-10, 21:41.

            Коментар


            • #7
              До: проблем с нива 1.7i

              При буса на баща ми имаше същия проблем, който направо ми скъса нервите един ден. Карам - гасне. Псувам, пипвам разни кабели безразборно - пали и тръгва. Пак карам малко - пак гасне

              Светлини по таблото имаше като се даде контакт, но можеше да си върти безкрайно без да запали. Оказа се именно кофти връзка на един кабел. Беше свързано с някаква пластмасова кутийка на алармата. "Шиканирах я" (обичам този лаф - Ясен ме зарази) в полеви условия (отбил на кръстовище) и всичко се оправи... Оттогава не сме го пипали и нямаме аларма

              Коментар


              • #8
                До: проблем с нива 1.7i

                Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                ако помня правилно .. блока на електронното запалване според мен. А вероятно сьщо така - хлабави врьзки по кабелите.
                Другата опция е ... бензинова помпа. Ако го прави като е загряла - раздува платната на помпата и тя не мойе да храни с гориво.

                Дано НИВО-мните помогнат повече. Пиши после какво и е било.
                Тази няма мембрани на помпата.

                Коментар


                • #9
                  До: проблем с нива 1.7i

                  днес в хасково въля цял ден дъжд и сняг и въобще не ми се занимаваше отново с въжета, дърпане, псувни от колегите когато аварирам близо до светофар,грозна картина.Но идеята да проверя дали идва ток от бубината към свещите след като ми направи номер ми харесва тъй като е лесно осъществима а за бензиновия клапан трябва първо да го открия.Относно кабели и хлабава връзка проверих контактния ключ и бушоните там не е а и маисорите 2 часа се въртяха около нея и нищо нередно не откриха.За помпата бръмчи и си пали а когато системста е пълна не бръчи и пак си пали.Ако беше хлабава връзка на първата по сериозна дупка или' легнал полицаи' щеше да има проблем а то по равен път без неравности 3 пъти за един ден ми гасне.

                  Коментар


                  • #10
                    До: проблем с нива 1.7i

                    провери си горивния филтър

                    Коментар


                    • #11
                      До: проблем с нива 1.7i

                      Първоначално публикуван от ванко 2 Преглед на мнение
                      днес в хасково въля цял ден дъжд и сняг и въобще не ми се занимаваше отново с въжета, дърпане, псувни от колегите когато аварирам близо до светофар,грозна картина.Но идеята да проверя дали идва ток от бубината към свещите след като ми направи номер ми харесва тъй като е лесно осъществима а за бензиновия клапан трябва първо да го открия.Относно кабели и хлабава връзка проверих контактния ключ и бушоните там не е а и маисорите 2 часа се въртяха около нея и нищо нередно не откриха.За помпата бръмчи и си пали а когато системста е пълна не бръчи и пак си пали.Ако беше хлабава връзка на първата по сериозна дупка или' легнал полицаи' щеше да има проблем а то по равен път без неравности 3 пъти за един ден ми гасне.
                      Помпата или работи или не . ( освен ако не е връзка) .
                      Щом пали - не е от нея .
                      Минаваш към комутатор .Когато направи номер - няма да имаш искра на свещите .
                      Ето ти по-лесен вариант :вземи си друг комутатор ( от колега с магазин) с уговорката да го пробваш когато ти направи номера.
                      Когато ти направи номер - включваш новия и ако си запали - го монтираш и не го връщаш в магазина ( според уговорката ).
                      Дано имаш познат с магазин .......
                      Последно редактирано от bgbul; 13-01-10, 20:10.

                      Коментар


                      • #12
                        До: проблем с нива 1.7i

                        Я кажи първо кой точно модел е колата. Това значи сериен номер или снимка под предния капак. 1.7и значи един модел моно и няколко модела пълна инжекция.

                        Има ли газ, аларма?

                        Коментар


                        • #13
                          До: проблем с нива 1.7i

                          Днес питах - може да се окаже , че си с компютър само . Скъпа част .........но може да се види на диагностика ( с кабела) коя грешка показва и да се прочете какво значи това .
                          Снимай отпред коша , инж. рейка и смукателя за въздух ( комутатора).

                          Коментар


                          • #14
                            До: проблем с нива 1.7i

                            Ето снимки на едната ми хубавица,дано помогнат.Тази ми нива е 2005 и вече ме остави на пътя а другата ми е 1994 1.6 и досега не ме е предала с изключение на обичаините лагери на главини и тампони на щанги ,а и след яко затъване и буксуване и намеса на трактор които едва стигна до мен счупен преден мост но все пак се прибрах само на заден.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              До: проблем с нива 1.7i

                              и още сними на двг.
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X