Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с нива 1.7i

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: проблем с нива 1.7i

    А възможно ли е в паметта на компа да не се е запазила грешката. Евентуално да е изтрита при разкачане на акумолатора. В Хасково е сервиза на "НАР" и ако е ходил колегата там си мисля, че биха диагностицирали проблема. Не ги хваля но в края на краищата това им е бизнеса - продават и поправят Лади.
    Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

    Коментар


    • #32
      До: проблем с нива 1.7i

      Нищо не поправят в нар.Закачиха я тества и ми казаха че нищо и няма ,пък аз знам че и има.Убеждават ме че всичко си е наред и вече 3ти ден стои в сервиза пали си ,карат я вече 200км и без проблем. А медупрочем нивата е с 1 бубина и с комутатор.

      Коментар


      • #33
        До: проблем с нива 1.7i

        Първоначално публикуван от ванко 2 Преглед на мнение
        Нищо не поправят в нар.Закачиха я тества и ми казаха че нищо и няма ,пък аз знам че и има.Убеждават ме че всичко си е наред и вече 3ти ден стои в сервиза пали си ,карат я вече 200км и без проблем. А медупрочем нивата е с 1 бубина и с комутатор.
        Аз съм купувал комутатор за 20 лева ( нов) . Намери си един с условието за проба при нужда и го купи . Когато ти извърти номера - просто закачи новия комутатор ( без болтове и др.) . Само буксата и запали . Ако проблема изчезне - монтираш новия комутатор и стига се притеснява ( стига си карал на тръни къде ще те зареже стария ) .
        Дори ако решиш да заложиш 20-25 лева на доверие - сменяй комутаторната плочка и пиши как е .
        Дано съм познал ! Успех !

        Коментар


        • #34
          До: проблем с нива 1.7i

          При една Нива 1,7 карб. с електронно запалване имах подобен проблем. Като видях цените за труд в сервиза, просто смених всичко - от бобината до свещите. Цената ми излезе наполовина, а след това колата никога не ми създаде проблеми.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #35
            До: проблем с нива 1.7i

            Проблема е че тази нива се оказа с една бубина в която вътре се намира комутатора, т.ес не е отделно и трябва да се копува цяла бобина с комутатор а там цената е 150 лв.Датчика на коляновия вал е 12 лв и още утре ще го сменя,но какво ми казаха от сервиза. Първо си копувам датчик , след това бубина и накрая можело да излезе че е компютъра , абе общо взето маи ще стрелям на сляпо. Наи безболезния вариант е да намеря бобина от приятел и когато стане проблема да ги заменим на место. В моята бубина влизат само 4 кабела+ 4 те на свещите/ и била рядко срещана. ок снимки утре.
            Последно редактирано от ванко 2; 18-01-10, 21:29.

            Коментар


            • #36
              До: проблем с нива 1.7i

              Първоначално публикуван от ванко 2 Преглед на мнение
              Проблема е че тази нива се оказа с една бубина в която вътре се намира комутатора, т.ес не е отделно и трябва да се копува цяла бобина с комутатор а там цената е 150 лв.Датчика на коляновия вал е 12 лв и още утре ще го сменя,но какво ми казаха от сервиза. Първо си копувам датчик , след това бубина и накрая можело да излезе че е компютъра , абе общо взето маи ще стрелям на сляпо. Наи безболезния вариант е да намеря бобина от приятел и когато стане проблема да ги заменим на место. В моята бубина влизат само 4 кабела+ 4 те на свещите/ и била рядко срещана.
              Да беше пуснал една - две снимки на всичко за което си пишем и умуваме ......така си е малко празни приказки .

              Коментар


              • #37
                До: проблем с нива 1.7i

                обещаните снимки на датчика на коляновия вал и бубината.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #38
                  До: проблем с нива 1.7i

                  Бубината е идентична с Лада 2110, имам но си ми много далече. Между другото,същия проблем се оказа имобилайзера,откриха го с диагностика, аз се бях предал от смяна на свещи,кабели,бубини и др. За имобилайзера не ме питай,защото не знам какво е и какво върши,смениха го в сервиз на БОШ и ми взеха 90лв за всичко.

                  Коментар


                  • #39
                    До: проблем с нива 1.7i

                    Провери гнездата на предпазителите на компа и банзиновата помпа.Това са четрите предпазителя до вратата.Първи и втори са вентилаторите трети - помпата и четвърти компа. Пластините които опират в предпазителите са хлабави и се получава лош контакт от време на време. Просто като изгасне ги размърдаи и пробвай да запалиш.Ако изгори някой датчик то двигателя ще работи пак макар и лошо. Компа ако изгори няма как да запалиш въобще. Кабелите които управляват запалването вървят директно от компа до "комутатора" и са в пакет та едва ли са прекъснати някъде. Провери гнездата на предпазителите на компа и банзиновата помпа ама лично .
                    Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                    Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                    Коментар


                    • #40
                      До: проблем с нива 1.7i

                      Същия проблем имах ама с рено. Особенно лятно време. Карам, спра и не ще да запали. Дърпали са ме, чакал съм да изстине и т.н. Накрая се оказа датчика на коляновия вал. Просто клемите към него се зацапват и трябва всяка година да се чистят. При теб обаче се случва в движение, а и в студено време, кото ме навежда на мисълта , че е друго нещо.
                      Пиши какво са открили.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X