Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензиново или дизелово Г за гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от xatrak Преглед на мнение
    Mishko като цяло тбоята концепция ми харесва много.Само бих отбелязал,че за вратите и капака можеби имаш предвид стъклопласт,а не плексигласт.А иначе за зеленото Г,то е с 300 ТДИ вентилиран с ел.упрвление на помпата и с чип-над 200 кс.(гледах под капака) Лично аз бих жертвал 20-30 коня,но бих махнал електрониката.А относно компресора,той е вързан на ремъка.Каква С.К.ще бъде подходяща,е божа работа имайки предвид,че този мотор на всички модели върви с проклет автомат.
    Явно говориме за различни Г-та, защото аз имам приятел, който беше с 460/300 дизел и сложи 350ТД с шестепенна скоростна кутия от ЦЛК купе, но си остави оригиналните диференциали. До 125 км. в час е един невероятен звяр, но повече от 125 км./ч не може да вдигне. Когато включи бавните, тръгва от 3-та и най-вероятно никога няма няма да включи 1-ва и 2-ра!
    Той обаче не е дивак като мен, и в гората го вкарва само, за да отиде на риба! Ако ми попадне в рачичките този джип...............
    За смяната на помпата съм абсолютно съгласен с теб, но ако купя такъв двигател, в комплект с електрониката, със сигурност първоначално ще монтирам всичко и когато изгоря електрониката, тогава ще я сменя!

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от kernel Преглед на мнение
      Интересно ми е как ще изглежда отвътре в този вид.. знаеш ли какво се крие под тапета на тавана?! А има ли вариянт в който плексигласовите "стъкла" да се свалят Някой няма ли да пусне най-накрая малко снимки на тотално променен интериор...
      То при мен е една кора на щипки! Аз си купих кола за возене и джипа остава само и единствено за гората! Ще го олекотя разумно, за сметка на "луксозният" интериор!!!

      Коментар


      • #33
        Мишо защо не помислиш за нещо такова - вместо само капак?http://www.orc.de//inhalt.php?bereic...e97d54160af08c
        Прикачени файлове
        Mercedes G-Wagen - It's not a JEEP... You wouldn't understand...

        [img]http://www.danasoft.com/sig/.jpg[/img]!

        Коментар


        • #34
          Лично мое мнение е, че това е много не подходящо Като гледам по състезанията е почти практика човек да си тръгне без калниците В този случей какво ще се случи??? За мен това решение не е практично и не си заслужава главоболията.
          Последно редактирано от stojan_defender-a; 31-01-07, 13:28.
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • #35
            Първоначално публикуван от Lachezar_p Преглед на мнение
            Мишо защо не помислиш за нещо такова - вместо само капак?http://www.orc.de//inhalt.php?bereic...e97d54160af08c
            Стоянчо е написал, ама пак да ти кажа. В момента, в който смениш калниците и предната маска с пластмасови такива, те ще станат консуматив! На всяко влизане в гората, калниците ще се сменят или по-точно ще се слгат такива, защото старите ще са останали в гората! А от цялото упражнение, ще спечелиш не-повече от 8-10 кг., на фона на 2000 кг.!

            Коментар


            • #36
              Замислям се около по радикална промяна на предницата,а именно:опростена рамка от дурал или тънкостенни стоманени тръби,обшита с ал.ламарина.Калници и фарове тип "Урал".По въпроса за леки и здрави материали има много писано във авиационните форуми.
              Пътят е целта.

              Коментар


              • #37
                Аз съм видял с очите си, и то няколко пъти колко са здрави калниците и гривните на фаровете. И поради тази причина, на моят джип ще си останат по местата!

                Коментар


                • #38
                  Последните постове модератора, защо не ги примести в отделна тема за олекотяване на Г, че нещо бая се разводни иначе хубавата тема
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • #39
                    Да, много добра идея! Точно се чудих какво да направя, за да се съредоточиме върху темата!

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Бензиново или дизелово Г за гората?

                      В момента се чудя над следните варианти за олекотяване на купето на Г класата:
                      1. Вариант - кабриолет със сейф клетка и гюрук.
                      2. Вариант - сменям само тавана с пластмасов, остава рамка и сейф клетка.
                      3. Вариант - слагам сейф клетка и запазвам железният таван.
                      Какво е вашето мнение по въпроса, обосновано разбира се!

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Бензиново или дизелово Г за гората?

                        Първоначално публикуван от MDRAZHEV Преглед на мнение
                        В момента се чудя над следните варианти за олекотяване на купето на Г класата:
                        1. Вариант - кабриолет със сейф клетка и гюрук.
                        2. Вариант - сменям само тавана с пластмасов, остава рамка и сейф клетка.
                        3. Вариант - слагам сейф клетка и запазвам железният таван.
                        Какво е вашето мнение по въпроса, обосновано разбира се!
                        Всички вариянт включват ролкейдж, остава да решиш дали да бъде кабрио Сега сериозно. Защо ти е да сменяш тавана с пласмасов? Представи си да се преобърнеш в канавка с големи камъни или дънери .. ще ги видиш отблизо

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Бензиново или дизелово Г за гората?

                          Защото железният таван е към 200кг. и повече. Принципно донякъде си прав и затова и аз клоня към този вариант.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X