Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензиново или дизелово Г за гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
    коя година са тия дизели по 140-170кс???
    88-95 година. 300 ТД вентилирания, който е 177 к.с. е уникален мотор и не е ново поколение, а класически турбо дизел. Монтира се на старата С-класа(94-97г.) и с малко пипане по електрониката става още по страшен!

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
      Не може да са верни тези данни, въртящия момент ми се струва твърде нисък (172Нм за петака 300д??)? Това е въртящ момент на лека кола, но не и на Г-класа. Например от колите, които аз съм карал, са със следните данни:

      LR Defender 2.5 300tdi - 265Нм при 1850об.,
      LR Defender 2.5 Td5 - 300Нм при 1850об.,
      Toyota Land Cruiser FJ80 4.0i 3F-E - 300Нм при 2100об.

      А иначе за Г за гората - бензин или дизел, моето скромно мнение е, че от 460-модификациите и дизелите и бензините са доста слаби като мощност, съотнесени особено към теглото на джипа. Айде 2.8 бензин с натъманяване май е ок... Лично на мен не ми харесва, че макс. Нм е във високите обороти.

      С една дума - за Г за гората - бензин от 3.2 нагоре, както е на Долфи, Десо, Янчо, Пламен Тенев и т.н.
      А бе може да съм сбъркал данните, пак ще проверя, но от тези горните които си изброил, всички са с турбина.
      На мен също не ми харесва да идва мощността във високите обороти. Това означава много буксуване и подскачане на джипа от високата скорост, която ще се развие при високите обороти, на неравен терен!
      Бил съм свидетел, как джип с голям бензинов мотор(не веднъж) и без възможност за засилка, не може да изкачи баир, а само здраво буксуване, докато чистият дизел се качва бавно, но от раз!
      Мощност на ниски обороти!
      Затова съм хвърлил око на 300ТД, вентилиран - 177 к.с., махане на електронната му помпа и монтиране на обикновенна такава с пускане на малко повечко гориво, от фабрично предвиденото!

      Коментар


      • #18
        м-даа-а... намерих няколко Г-та с тоя мотор 3.0тд 177кс
        но цените им са...
        ТРЕПАЧ
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #19
          МБ 290 ТДИ 285НМ-1900 об-м.Но,300 ТДИ вентилиран с механична помпа за мен е най-добрият вариант-336НМ-1600 об-м(това е с електронното управление на помпата)Абе,върти ми се в глават да взема едно 463-300Д и да му сложа 300ТДИ вентил.Ама пък каква С.К. да му сложа?Има едно 460 с такъв мотор и 6 степенна С.К.до колкото разбрах от Е класа.Ама дали му е добре не знам?Еее,луд умора НЕМА де!Пак добре,че се отказах да вентилирам моя 290ТДИ.
          Последно редактирано от xatrak; 29-01-07, 20:10.
          Пътят е целта.

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            м-даа-а... намерих няколко Г-та с тоя мотор 3.0тд 177кс
            но цените им са...
            ТРЕПАЧ
            Всички са автоматик, сигурно за това е тази разлика в к.с.

            Този мотор направо ще ми заспи, да не говорим че и чип тунинг може да му се тикне и да ги докара 200, ще стане почти като тунингованите 2.8-ки със сменяните валове ..

            Интересно ми е , за колко може да се намери такъв мотор?

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от kernel Преглед на мнение
              Всички са автоматик, сигурно за това е тази разлика в к.с.

              Този мотор направо ще ми заспи, да не говорим че и чип тунинг може да му се тикне и да ги докара 200, ще стане почти като тунингованите 2.8-ки със сменяните валове ..

              Интересно ми е , за колко може да се намери такъв мотор?
              на кой е тази 2.8 с сменяни валове

              Коментар


              • #22
                Поразпитвам тук там за цена,но още няма резултат.Междувременно попаднах на един компресор от МБ и се чудя какъв ще е ефекта,ако заменя моето турбо с него.
                Пътят е целта.

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от Kaishin Преглед на мнение
                  на кой е тази 2.8 с сменяни валове
                  До колкото знам на Алекс от Gladiator е такъв. Също така знам че го продаваше за 3 бона на един познат, но после се отказа.

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от xatrak Преглед на мнение
                    МБ 290 ТДИ 285НМ-1900 об-м.Но,300 ТДИ вентилиран с механична помпа за мен е най-добрият вариант-336НМ-1600 об-м(това е с електронното управление на помпата)Абе,върти ми се в глават да взема едно 463-300Д и да му сложа 300ТДИ вентил.Ама пък каква С.К. да му сложа?Има едно 460 с такъв мотор и 6 степенна С.К.до колкото разбрах от Е класа.Ама дали му е добре не знам?Еее,луд умора НЕМА де!Пак добре,че се отказах да вентилирам моя 290ТДИ.
                    Този джип за когото говориш е 350ТД с 6 степенна скоростна кутия от ЦЛК и честно казано в гората е голям дзвяр! Почти не му се налага да включва бавни!

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от kernel Преглед на мнение
                      Всички са автоматик, сигурно за това е тази разлика в к.с.

                      Този мотор направо ще ми заспи, да не говорим че и чип тунинг може да му се тикне и да ги докара 200, ще стане почти като тунингованите 2.8-ки със сменяните валове ..

                      Интересно ми е , за колко може да се намери такъв мотор?
                      Под 4000 лв., не можеш да го пипнеш! Обикновенно вървят от 4000 до 6000лв и много трудно се намират!

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от xatrak Преглед на мнение
                        Поразпитвам тук там за цена,но още няма резултат.Междувременно попаднах на един компресор от МБ и се чудя какъв ще е ефекта,ако заменя моето турбо с него.
                        Конпресора работи на ток, без да се влиае от оборотите на двигателя. Представи си твоето турбо, само че постоянно работещо, демек и на 100 оборота!!!

                        Коментар


                        • #27
                          Малко се поотклонихме от темата, затова ще взема да кажа моето мнение по въпроса или как ще направя моята Г-класа:
                          Дизелов двигател, за да имам мощност на ниски обороти или 300 Турбо Дизел, вентилиран 177 к.с., 5 степенна скоростна кутия, не съм решил още точно към коя да се насоча, но със сигурност тя ще бъде бавна! Диференциалите ще ги оставя бързи 44/9, за да си ми остане по-голямата максимална скорост. Смяна на всички прозорци, без челният с плексигласови такива. Смяна на страничните врати, задната врата и предният капак(на двигателя) с плексигласови такива. Калниците и гривните на фаровете ще си останат оригиналните и тях никога няма да ги сменя с плексигласови!!! Направа на сейф клетка, демонтиране на задната седалка(завинаги), както и всички декоративни кори по вратите, тавана и пода. Още някои други малки промени, като много сериозно усилване на реактивните щанги, много лесно се кривят(при дивашки изпълнения имам предвид ), монтаж на втори амортисьори и на пружини АЙБАХ(ОРЦ) отзад. Това в общи линии е за мен перфектният джип за гората, като и движението му по асфалта, хич няма да е лошо!

                          Коментар


                          • #28
                            Първоначално публикуван от mishko Преглед на мнение
                            Малко се поотклонихме от темата, затова ще взема да кажа моето мнение по въпроса или как ще направя моята Г-класа:
                            Дизелов двигател, за да имам мощност на ниски обороти или 300 Турбо Дизел, вентилиран 177 к.с., 5 степенна скоростна кутия, не съм решил още точно към коя да се насоча, но със сигурност тя ще бъде бавна! Диференциалите ще ги оставя бързи 44/9, за да си ми остане по-голямата максимална скорост. Смяна на всички прозорци, без челният с плексигласови такива. Смяна на страничните врати, задната врата и предният капак(на двигателя) с плексигласови такива. Калниците и гривните на фаровете ще си останат оригиналните и тях никога няма да ги сменя с плексигласови!!! Направа на сейф клетка, демонтиране на задната седалка(завинаги), както и всички декоративни кори по вратите, тавана и пода. Още някои други малки промени, като много сериозно усилване на реактивните щанги, много лесно се кривят(при дивашки изпълнения имам предвид ), монтаж на втори амортисьори и на пружини АЙБАХ(ОРЦ) отзад. Това в общи линии е за мен перфектният джип за гората, като и движението му по асфалта, хич няма да е лошо!
                            Интересно ми е как ще изглежда отвътре в този вид.. знаеш ли какво се крие под тапета на тавана?! А има ли вариянт в който плексигласовите "стъкла" да се свалят Някой няма ли да пусне най-накрая малко снимки на тотално променен интериор...

                            Коментар


                            • #29
                              Mishko като цяло тбоята концепция ми харесва много.Само бих отбелязал,че за вратите и капака можеби имаш предвид стъклопласт,а не плексигласт.А иначе за зеленото Г,то е с 300 ТДИ вентилиран с ел.упрвление на помпата и с чип-над 200 кс.(гледах под капака) Лично аз бих жертвал 20-30 коня,но бих махнал електрониката.А относно компресора,той е вързан на ремъка.Каква С.К.ще бъде подходяща,е божа работа имайки предвид,че този мотор на всички модели върви с проклет автомат.
                              Пътят е целта.

                              Коментар


                              • #30
                                За 0007 ли става въпрос ,късото Г?
                                B+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X