Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при превключване от бързи на бавни при Y60

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем при превключване от бързи на бавни при Y60

    Здравейте, камиончето е Нисан Патрол Y60 4.2 бензин автомат.
    Проблемът е при превключване от 4H на 4L – стърже както когато опитваш да превключваш ръчни скорости без съединител.
    Лоста на скоростите е на N, от 2H на 4H е нормално.
    Някой има ли идея къде може да е проблема?

  • #2
    До: Проблем при превключване от бързи на бавни при Y60

    А после на 4L движи ли се нормално, и процедурата с лост на N на скорост ли я правиш или машината е на място
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Проблем при превключване от бързи на бавни при Y60

      Да на 4L се движи нормално. А певключването е на N и е на място.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем при превключване от бързи на бавни при Y60

        Аз съм с друга кола, но в ръководството й пише, че "може да имате затруднения" при включване на бавни в спряло положение, за предпочитано било да се движи с 2-3 км/ч.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          До: Проблем при превключване от бързи на бавни при Y60

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Аз съм с друга кола, но в ръководството й пише, че "може да имате затруднения" при включване на бавни в спряло положение, за предпочитано било да се движи с 2-3 км/ч.
          Друга кола - автомат или ръчка? Предишния ми Нисан 2.8 TD с ръчни скорости винаги съм сменял при спряла машина и никога не е правил проблем.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем при превключване от бързи на бавни при Y60

            Маслото сменяно ли е? Според наръчника на първо място при затруднено превключване са поставени неподходящо масло или прекалено високо ниво на маслото.
            За другите възможни причини вече трябва да се отвори раздатката.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Проблем при превключване от бързи на бавни при Y60

              Пробвай при различни положения на селектора на автомата - P и N. Като и при натисната или отпусната спирачка....

              Защо го казвам? Две коли с автоматични трансмиссии, с един и същия мотор, но с различни раздатки - едната позволяваше включване на 4H в движение, другата позволяваше да се превключва раздатката само в спряло положение и на P.....
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                До: Проблем при превключване от бързи на бавни при Y60

                Първоначално публикуван от MIKI 11 Преглед на мнение
                Друга кола - автомат или ръчка? Предишния ми Нисан 2.8 TD с ръчни скорости винаги съм сменял при спряла машина и никога не е правил проблем.
                Автомат. Пак трябва според указанията да си на N на ск. кутия, когато включваш бавните. Указанията са доста постни, но пише, че "може да срещнете затруднение" при вкл. на бавни в спряло положение, ако се случи - да мръднем лекичко с колата. На едно друго място пише, че раздатката няма синхронизатори, може би е заради това. Препоръчват вкл. на бавни при движение с 2-3 км./ч.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем при превключване от бързи на бавни при Y60

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  .......
                  Мерси, ще ги пробвам и двата варианта. За съжаление за Нисана нямам книжка.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем при превключване от бързи на бавни при Y60

                    Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                    .....
                    При положение Р и 4L светва една червена лампа точно пред лоста и пише да се превключи на 4Н или 2Н. А при положение Р и 4Н - лоста за бързи и бавни е като заключен и няма шанс да превключиш на 4L.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем при превключване от бързи на бавни при Y60

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Маслото сменяно ли е?
                      Това е единственото масло което не е проверено. И трябваше да се сетя първо за него, ама ...
                      Ще бъде проверено и сменено и пак ще пиша.
                      Мерси на всчки за отговорите.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X