Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    На баба ми (лека и пръст) единя брат беше международен шофьор от основаването на СО МАТ . Той имаше Опел Адмирал и като го продаде през осемдест и някоя го продаде с поне още 1 на части Като го продаде жена му казваше че разбрала че къщата им в Самоков имала и мазе
    Подобен случай,но мазето го празнехме аз и брата.Сега сме кекави,половин Мерцедес я имаме с него на части я не,несериозна работа.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Нова Волга 24 с транзитен номер в Поморие през 80те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tn_20150930_172934-1024x800.jpg
Прегледи:1
Размер:128.9 КБ
ID:5723951
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Подобен случай,но мазето го празнехме аз и брата.Сега сме кекави,половин Мерцедес я имаме с него на части я не,несериозна работа.
        Това бяха реалностите на социализма . Купуваш каквото намериш а не каквото ти трябва щото като ти потрябва няма да го има
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Варшави , Волги 21 и автобус Шкода през 60те години в Разград.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:376332_332258626857688_2025790544_n.jpg
Прегледи:1
Размер:108.6 КБ
ID:5724227
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:-@-Moskvich-universal-avtomobil za dostavka na hranitelni stoki po domovete-.jpg
Прегледи:1
Размер:87.8 КБ
ID:5724255Автомобил за доставки на стоки по домовете на ''Наркооп", струва ми се Москвич 426 или 427, не мога да определя точно... Ако, някой от колегите знае, нека пише. По напред в темата имаше и други подобни снимки на такива автомобили, мисля че Драго ги беше качил.

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Да предните снимки бяха с Жигула комби и Баркас който доставят стоки по домовете.
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Ама то и доставки на стоки по домовете ли е имало? То стоки нямаше, а за доставки...леле, леле и мисъл не може ти мина!
                п.п. питали радио Ереван: Вярно ли е, че през комунизма ще може да си поръчаш храна по телефона? Радиото отговорило: Вярно е, но ще я дават по телевизията!

                Отностно резервните части:
                Дядо ми шофьор на каквото се сетиш, автобус, камион и т.н. вече покойник ме пита: Защо не си оправиш колата, да не би да ти трябва някоя част която не се намира? Тогава имах Голф I и ми беше изгоряла инжекцион помпата. А аз бях студент, и за такава рециклирана помпа впоследствие платих 130 лв. ама впоследствие, като намалих баничките сутрин. Точно тогава на пазара имаше помпи бол ама въобще не ми се намираха 130лв.
                Тогава разбрах, че дядо ми живееше още в комунизма.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
                  Ама то и доставки на стоки по домовете ли е имало?
                  Водеше се, че има. Водеше се, че има и доставки. Водеше се, че има и домове (някои чак образцови се водеха). Водеше се, че има какво да се доставя. Водеше се, че има изобщо държава...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Жигула такси през 1975 година.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14102178_1117863068298487_1205750700283662003_n.jpg
Прегледи:1
Размер:151.2 КБ
ID:5724528
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Това е Бургас! Страхотна снимка!

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                        Я аз да попитам нещо. Не е много по темата, но пак за стари машини става въпрос.

                        Някой знае ли с какви двигатели са оборудвани роторните снегорини на базата на ЗИЛ 157.

                        На село имаше два броя от тях. Единият беше с двигател от КрАЗ - ЯМЗ 238, той все още е цял.

                        Другият обаче беше с някакъв шест цилиндров редови двигател. Него го нарязаха и предадоха за скрап.

                        Онзи ден си бях на село и видях двигателят на този втория. Беше със свален капак на клапаните. Видя ми се странен - редови, шест цилиндъра. Два горни разпределителни вала, задвижвани от конусни зъбни колела, без кобилици, 4 клапана на цилиндър, алуминиева глава. Нещо доста модерна концепция ми се видя, а сигурно е произведен 60-те годинина миналия век и то от руснаци.

                        Според бившия механизатор, такива двигатели били слагали на някакви малки корабчета. Разгледах ЯАЗ 206, но те са с чугунена глава и 2 клапана на цилиндър.

                        Вече разнищихме въпроса, но все пак да кача снимки:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0760.jpg
Прегледи:1
Размер:138.0 КБ
ID:5724625
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0762.jpg
Прегледи:1
Размер:120.4 КБ
ID:5724626Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0763_1.jpg
Прегледи:1
Размер:131.2 КБ
ID:5724627Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0764.jpg
Прегледи:1
Размер:109.2 КБ
ID:5724628


                        И сега по темата:

                        Ха кажете какъв е този автомобил?
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0767.JPG
Прегледи:1
Размер:712.6 КБ
ID:5724630


                        Не, не е ГАЗ-ка. Това е "Товарен автомобил Мадара 401", произведен в Шумен.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0766.jpg
Прегледи:1
Размер:91.8 КБ
ID:5724629

                        До колкото знам, оригинално е бил с дизелов двигател, който в последствие е заменен със стандартния бензинов V8. За съжалиение е бракувана, но е в много добро състояние и двигателят работи като часовник.
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Има го и при ''Москвич''-ите... Те, това е ''Рила 1400''.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:223-2-3-3-@ & P-Rila 1400-1 000-ta Rila 1400-1968-.jpg
Прегледи:1
Размер:43.6 КБ
ID:5724635
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от centurio; 29-08-16, 17:55. Причина: дублаж

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            А, за този модел знам, че е бил наречен ''Рила 7''...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:195-1-1-0-0-@-ZTA Madara-Shumen-Bulgariya-montaj na Rila 7-1967-paralelno proizvodstvo-.png
Прегледи:1
Размер:663.7 КБ
ID:5724633

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение

                              До колкото знам, оригинално е бил с дизелов двигател, който в последствие е заменен със стандартния бензинов V8. За съжалиение е бракувана, но е в много добро състояние и двигателят работи като часовник.
                              Оригинално са излизали от завода в Шумен с дизелов двигател ВаМо Перкинз Д 3900 .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Служебна Варшава в София през 60-те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:df_bika031_0000941_motiv.jpg
Прегледи:1
Размер:86.7 КБ
ID:5724812
                                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X