Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
    Колеги черни волги е имало и часни... Бащата имаше такава подарък за взимането на книжката му от дядо ми, чисто нова.
    Значи... на тебе сега баща ти, би трябвало поне чисто нов Мерцедес да ти е купИл. А поне, щото сега за това трябват само достатъчно пари, а някога е трябвало и достатъчно връзки.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Моята беше винено червена и пак нямаше много желаещи да ме спират .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        А колко "вървеше" една Волга "на старо"?
        За "онези времена" знам, че като ти излезе вноската и купиш кола е имало веднага желаещи да я купят на доста по-висока цена.
        Продаваха се и вноски.
        Беше нещо като бизнес.
        Лада 1500 - нова 7600 лв. (год. 1975 ) Лада 1600 ( или 1500 С ) нова 8200 лв. (1978г.) на пазара в Стара Загора даваха 10 000 - 11 000....
        А Волгите?
        п.п. май само трабантите бяха без вноска.
        а

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от bay-petko Преглед на мнение
          Здравейте,
          имам питане...
          кога релсите на трамвая минаха от тази страна на черквата от другата. Имам някакъв спомен, че от тази страна имаше спирка, ама може и да бъркам.
          Толкоз съм бил малък, че не помня...
          поздраи
          Бил съм някъде първи клас. Значи 64/65г. Там въртеше петицата за към Княжево. Тогава я преместиха под родната ми сграда на Алабин и Борис.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Нищо не беше без вноска. Без чакане (но почти - месеци докъм половин година) беше единствено Москвич. Волгите всъщност, не бяха много търсени, защото разходът си беше сериозен (дори в цени на краден бензин). Лада, за да е десет хиляди лева, значи е поне петнайсетгодишна.
            Рекордна цена, за която лично аз знам е 40 000 лв за Лада (десетина-годишна), през лятото на '89-та, когато бягаха турците (тези хора "развързваха" съществени спестявания и купуваха всичко, което се търкаля).
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              края на 89-та с 8годишна вноска можеше да се купи вартбург, 14-15 годишна жигула комби беше 10хил. купих вноска за 1200лв.+ 1500- те и м.2 1990 излезе за Москвич 21412, излезе ми 14 и нещо, а можех да го продам за около 20, но след няколко месеца хладилниците станаха по толкова
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Нищо не беше без вноска. Без чакане (но почти - месеци докъм половин година) беше единствено Москвич. Волгите всъщност, не бяха много търсени, защото разходът си беше сериозен (дори в цени на краден бензин). Лада, за да е десет хиляди лева, значи е поне петнайсетгодишна.
                Рекордна цена, за която лично аз знам е 40 000 лв за Лада (десетина-годишна), през лятото на '89-та, когато бягаха турците (тези хора "развързваха" съществени спестявания и купуваха всичко, което се търкаля).
                Aaa, имаше, имаше!
                Ама у Корекома в Бяла.
                Проблема беше, че читави коли се продаваха за читави пари.
                За рубли- само москвичи, шкоди и полонези.
                И само от време на време отпускаха въжето за по месец за Лади всякакви срещу рубли.
                И баш със тебе спорихме по въпроса нагоре в темата, Мите!
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                  И баш със тебе спорихме по въпроса нагоре в темата, Мите!
                  Сигурен съм, че не сме спорили - разговаряли сме (може-би на различни позиции ). Ама не се сещам какво точно имаш предвид.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    И що с рубли? Понеже не можеш да обмениш или щото ако обмениш с левове се купува по-трудно.
                    И от корекома ли така... ако си работил на гурбет някъде и имаш, купуваш. Ако не си работил и купиш, те питат от къде си ги спечелил?

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      То нито е с рубли, нито с долари, а с документ, че имаш право да похарчиш някаква си сума, в някакъв си еквивалент. Съхраняването на валута в брой беше престъпление. "Обменянето" напрактика биваше само еднопосочно - от нещо, в лева. После (ако някой е бивал глупак да го направи), левовете може да си ги биеш в главата...
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
                        И що с рубли? Понеже не можеш да обмениш или щото ако обмениш с левове се купува по-трудно.
                        И от корекома ли така... ако си работил на гурбет някъде и имаш, купуваш. Ако не си работил и купиш, те питат от къде си ги спечелил?
                        Да, така беше.
                        И появилото се мнение, че за кола от Кореком не се чакаше - не е верно. ПРез 1976 година за ВАЗ 21011 чакахме 4 месеца, и когато дойде реда, имаше само сини. В края на краищата майка ми се върна от София с жълта лада.

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Имаше и без ред, на което викаха да чакаш по-малко от година но почти никой не искаше да купи такива:
                          - в "Мототехника" срещу левове - ЗАЗ;
                          - в "Корекома" срещу... 6 500 долара - полско "Фиатче 126Р"
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Имаше и без ред, на което викаха да чакаш по-малко от година но почти никой не искаше да купи такива:
                            - в "Мототехника" срещу левове - ЗАЗ;
                            - в "Корекома" срещу... 6 500 долара - полско "Фиатче 126Р"
                            За ЗАЗа въобще не си прав! Моя го взех втора ръка от солни пазар, а с вноската така и не дочаках НИЩО.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              За ЗАЗа въобще не си прав! Моя го взех втора ръка от солни пазар, а с вноската така и не дочаках НИЩО.
                              ПрецакАл си се
                              Познавам двама души, дето си "`зема`а" (щото се "пускаше" и "даваше" по магазините, съответно не се купуваше, а се "вземаше") ЗАЗ-ове с вноски на под 1 г. Навивах баща ми да вземе ЗАЗ, но той категорично отказа. Накрая реших, че няма да купи нищо, та го навих, като се омъжи сестра ми 1984 г., да ѝ хариже вноската, беше на 8 години вноската. Загрижените ми родители свикаха семеен съвет и ме питат: "Ама ти сериозно ли? Съгласен си тази вноска (егати ценността беше!) да не отиде за ТЕБЕ, а за сестра ти?!" Сестра ми и зет ми си "`зема`а" "Застава". Голяма радост, голямо чудо - кола с предно предаване! Иха-а-а-а, зимата пердаши, не поднася, стои в завоите, прогрес, баце! Изгни трагично за 5 години, въпреки опитите за някаква превантивна още в началото на експлоатацията обработка (нали всеки тогава кляпаше ламарините и шасито отдолу с "асфалт-лак", дзифт, разтворен в бензин каучук и какви ли не дивотиЙ), просто стана на паяжина и се разпадна.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Имало е разлики в годините. Средата на 70те за 412/5350лв се е чакало повиче от за 2103/7600.в. Волгата в корекома 3500$, и малко след това 4100$, с ред. Плюс това има волво, рено, цедес Най- лесни са били шкода, вартбург(по-скъп от ладата) и трабант.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X