Страница 185 от 185 ПървиПърви ... 85135175181182183184185
Резултати 3,681 до 3,688 от 3688

Тема: Стари автомобили на служба

Място
    Пишман софиянец
    Публикации
    1,169
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране От: Стари автомобили на служба

Цитат Мнение на bilbo27 Преглед на публикациите
    Зеленото си е баш 469Б според мен. Търг в Констанца, само АРО-то е на Чаушеску. Пича каза че това е първата му кола. Обявено на цена 50000 евра. Последната оферта беше 8000 евра. Непродадена поради липса на интерес.
    За незнаещите- АРОто в началото е наистина лиценз на ГАЗ69. Справка- АРО M461 -като това червеното до Чаушесковото. С друг мотор обаче.

Познават се външно по закрепването на фаровите кутии към калниците.
    Следващото зелено нещо е познатата ни УАЗка.
    Последно редактиран от dedoKoko ; Вчера в 11:12
    Ясен: "Почти всеки има моменти, когато го е страх от точилката на собствената жена."

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    13,601
    Точки (при гласуване)
    33

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    Не но имат уникалната способност да усерат всичко . Разликата от МАН до РОМАН и от Рено 12 до Дачия се вижда и от космоса Сега като се замисля за целия ми стаж по разни заводи нямам спомен да съм видял някъде някаква румънска металообработваща машина . Това при положение че имам северно корейски струг Кюсон 3 а румънците са ни на границата .
    Това за струга е така, щото с румънците хич не бяхме в добри отношения, Чаушеску бегаше по тъч-линията и се заиграваше с "необвързани" страни. Като изключим куфарната търговия, практически нямахме стокообмен с тях. "Дачии" в "Мототехника" се появиха някъде след 1987 г. Камиони "Роман" - маалко по-рано.
    Ситуация с Сочи не выглядит для нашего общества как «позорно повели себя в 2014 и теперь наказаны», а как «успешно грабанули магазин в прошлый раз, а они, гады теперь охрану поставили».

Публикации
    1,044
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на dedoKoko Преглед на публикациите
    За незнаещите- АРОто в началото е наистина лиценз на ГАЗ69. Справка- АРО M461 -като това червеното до Чаушесковото. С друг мотор обаче.

Познават се външно по закрепването на фаровите кутии към калниците.
    ...
    Дедо, понеже преди много лета в нашия град дълго време имаше едно такова служебно АРО и много съм го заглеждал /ученик бях/, освен фаровете имаше и други разлики. Не знам дали е било оригинал /колегите ще казват/ но - фарова кутия към калника, никелирани гривни на фаровете, цяло предно стъкло, син цвят, двигателя май си беше дизел... Абе някак и стойката му беше по-изправена, може и гумите да са били различни?

Сек, ти си машинистки наследник, да кажеш нещо за 55 серия? Верно, че тръгват от Зулцер, ама близо педесе години са ни основен дизел и на държавно, и на частно /май/, да му се не види... Ей тука по нашия край Дезиретата поизчезнаха и познай кой влачи пътници, за маневрите - ясно. При електровозите, не знам на какво ниво са, но май и там са конкурентни?

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    13,601
    Точки (при гласуване)
    33

Цитат Мнение на jordanov sv Преглед на публикациите
    ...но май и там са конкурентни?
    Румънските другари самолети проЙзвеждаха, па тука некви прЪвобитни мамалигари ги изкарват.
    Ситуация с Сочи не выглядит для нашего общества как «позорно повели себя в 2014 и теперь наказаны», а как «успешно грабанули магазин в прошлый раз, а они, гады теперь охрану поставили».

Публикации
    1,044
    Точки (при гласуване)
    6

За самолетите съм пас /знаеш, че се включвам само когато зная за какво говоря/, но за автомобилите - те си знаят и на тях си са им вършели работа. Чаушеску водеше политика да са си самодостатъчни, па като почнаха да ходят по лов с бай Тошо /то май и в днешно време на лов се решават сериозни неща, как мислиш?/ почнаха да влизат и тука румънски машини. За Дачия и Роман съм почти сигурен, че са отпреди 87 година /тая година с тебе ще я помним доживот/ в България. Роман между другото стартира със ЗиС-150, /има го напред в темата/ после май и с Форд малко се заиграват. И една друга товарна марка имаха, ДАК ли беше или ДАЦ, там имаха строителна техника и кариерни самосвали, едно време имаше статии за тях в "За рулем". Разбира се всичкото това има и милитъри производство.

П.п. А да, мисля ще се съгласите - тракторите Универсал да ги прибавим към цвета на рум.машстроя
    Последно редактиран от jordanov sv ; Вчера в 13:10

Frysco е офлайн
    Радослав Желев
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    815
    Точки (при гласуване)
    8

При електровозите, не знам на какво ниво са, но май и там са конкурентни?
    Май не остана в движение, някое от произведенията на "Електропутере"-Крайова.

Публикации
    405
    Точки (при гласуване)
    8

А знаеш ли дали има нещо румънско, което да не е почнато с лиценз?

Ооо, не съм им гледал в канчето... може и да са купили някое лицензче, но основно....
    предполагам, че са копирали и крали наред... освен договорните отношения с Рено.

Помните ли Олтсит ...................................................................................................................................................... .........................................какъв боклук беше.

Място
    София
    Публикации
    14,428
    Точки (при гласуване)
    33

Цитат Мнение на Bogoljub Gagic Преглед на публикациите
    Това за струга е така, щото с румънците хич не бяхме в добри отношения, Чаушеску бегаше по тъч-линията и се заиграваше с "необвързани" страни. Като изключим куфарната търговия, практически нямахме стокообмен с тях. "Дачии" в "Мототехника" се появиха някъде след 1987 г. Камиони "Роман" - маалко по-рано.
    Баш в добри си бяхме ама малко имаха за износ . Локомотивите серия 55 са най масовите в България 263 бройки . Освен това имаше доста и от серия 06 130 бройки . Серия 55 и сега е най масовия дизелов локомотив в България .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Страница 185 от 185 ПървиПърви ... 85135175181182183184185

Сходни теми

1. Стари снимки на ретро автомобили
    От moskvich408 във форум Ретро и уникални машини
    Отговори: 144
    Последно мнение: 03-03-15, 23:38
  2. Данъчна служба
    От newuser във форум Финанси, мита, цени, данъци, МПС и разходи
    Отговори: 2
    Последно мнение: 20-03-08, 13:08
  3. В служба на кралицата..
    От vokel във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри