Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба


    Бе тии, такава активност у темата... Да не земеш да смениш Туксона с нещо атрактивно?

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
      Дааам. Пропуснал съм че са произвеждали Газ 69 по лиценз. [emoji481]

      TT
      Има много румънски ( АРО и Дачия ) които са лиценз и си приличат на други, точно такъв е случая.


      Пък и "държавата" се кефеше : 1500 кинта , внесени ( съвсем доброволно) за неопределено дълго време и на които не дава никаква лихва и оперира както си иска... На такива полит - икономисти с право можеше за завиждат сите западно империалистически милЯрдери !

      ПС. ПаднАло му викаш реномето на Московича 2140 . А иначе големо реноме имаше по света , нема що .

      Всъщност дефорсЕто имаше едно огромно предимство : гореше обикновен бензин 86 октана . С други думи гореше зилов и газков бензин . В онЕя години това правеше 2-3 лева на 100 км. пробег . ....эээээхххх ( както би въздъхнал Гагич )
      Всичко е 100% вярно...
      ...ама най-много ме "хвана" ей това:
      На такива полит - икономисти с право можеше за завиждат сите западно империалистически милЯрдери !
      и това:

      ПС. ПаднАло му викаш реномето на Московича 2140 . А иначе големо реноме имаше по света , нема що .
      Последно редактирано от Pancho77; 16-01-18, 21:16. Причина: пр. грешка

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение

        Бе тии, такава активност у темата... Да не земеш да смениш Туксона с нещо атрактивно?
        Бях мераклия на АРО-то ама не ми достигат едни 49к евро, пък и Кадилака го продадоха вече тъй че Туксона остава

        T
        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
          Има много румънски ( АРО и Дачия ) които са лиценз и си приличат на други, точно такъв е случая.

          А знаеш ли дали има нещо румънско, което да не е почнато с лиценз?

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
            А знаеш ли дали има нещо румънско, което да не е почнато с лиценз?
            Не но имат уникалната способност да усерат всичко . Разликата от МАН до РОМАН и от Рено 12 до Дачия се вижда и от космоса Сега като се замисля за целия ми стаж по разни заводи нямам спомен да съм видял някъде някаква румънска металообработваща машина . Това при положение че имам северно корейски струг Кюсон 3 а румънците са ни на границата .
            Последно редактирано от sek.1; 17-01-18, 04:35.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
              Зеленото си е баш 469Б според мен. Търг в Констанца, само АРО-то е на Чаушеску. Пича каза че това е първата му кола. Обявено на цена 50000 евра. Последната оферта беше 8000 евра. Непродадена поради липса на интерес.
              За незнаещите- АРОто в началото е наистина лиценз на ГАЗ69. Справка- АРО M461 -като това червеното до Чаушесковото. С друг мотор обаче.

              Познават се външно по закрепването на фаровите кутии към калниците.
              Следващото зелено нещо е познатата ни УАЗка.
              Последно редактирано от dedoKoko; 17-01-18, 10:12.
              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Не но имат уникалната способност да усерат всичко . Разликата от МАН до РОМАН и от Рено 12 до Дачия се вижда и от космоса Сега като се замисля за целия ми стаж по разни заводи нямам спомен да съм видял някъде някаква румънска металообработваща машина . Това при положение че имам северно корейски струг Кюсон 3 а румънците са ни на границата .
                Това за струга е така, щото с румънците хич не бяхме в добри отношения, Чаушеску бегаше по тъч-линията и се заиграваше с "необвързани" страни. Като изключим куфарната търговия, практически нямахме стокообмен с тях. "Дачии" в "Мототехника" се появиха някъде след 1987 г. Камиони "Роман" - маалко по-рано.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                  За незнаещите- АРОто в началото е наистина лиценз на ГАЗ69. Справка- АРО M461 -като това червеното до Чаушесковото. С друг мотор обаче.

                  Познават се външно по закрепването на фаровите кутии към калниците.
                  ...
                  Дедо, понеже преди много лета в нашия град дълго време имаше едно такова служебно АРО и много съм го заглеждал /ученик бях/, освен фаровете имаше и други разлики. Не знам дали е било оригинал /колегите ще казват/ но - фарова кутия към калника, никелирани гривни на фаровете, цяло предно стъкло, син цвят, двигателя май си беше дизел... Абе някак и стойката му беше по-изправена, може и гумите да са били различни?

                  Сек, ти си машинистки наследник, да кажеш нещо за 55 серия? Верно, че тръгват от Зулцер, ама близо педесе години са ни основен дизел и на държавно, и на частно /май/, да му се не види... Ей тука по нашия край Дезиретата поизчезнаха и познай кой влачи пътници, за маневрите - ясно. При електровозите, не знам на какво ниво са, но май и там са конкурентни?

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                    ...но май и там са конкурентни?
                    Румънските другари самолети проЙзвеждаха, па тука некви прЪвобитни мамалигари ги изкарват.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      За самолетите съм пас /знаеш, че се включвам само когато зная за какво говоря/, но за автомобилите - те си знаят и на тях си са им вършели работа. Чаушеску водеше политика да са си самодостатъчни, па като почнаха да ходят по лов с бай Тошо /то май и в днешно време на лов се решават сериозни неща, как мислиш?/ почнаха да влизат и тука румънски машини. За Дачия и Роман съм почти сигурен, че са отпреди 87 година /тая година с тебе ще я помним доживот/ в България. Роман между другото стартира със ЗиС-150, /има го напред в темата/ после май и с Форд малко се заиграват. И една друга товарна марка имаха, ДАК ли беше или ДАЦ, там имаха строителна техника и кариерни самосвали, едно време имаше статии за тях в "За рулем". Разбира се всичкото това има и милитъри производство.

                      П.п. А да, мисля ще се съгласите - тракторите Универсал да ги прибавим към цвета на рум.машстроя
                      Последно редактирано от jordanov sv; 17-01-18, 12:10.

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                        При електровозите, не знам на какво ниво са, но май и там са конкурентни?
                        Май не остана в движение, някое от произведенията на "Електропутере"-Крайова.

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                          А знаеш ли дали има нещо румънско, което да не е почнато с лиценз?

                          Ооо, не съм им гледал в канчето... може и да са купили някое лицензче, но основно....
                          предполагам, че са копирали и крали наред... освен договорните отношения с Рено.



                          Помните ли Олтсит ...................................................................................................................................................... .........................................какъв боклук беше.

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Това за струга е така, щото с румънците хич не бяхме в добри отношения, Чаушеску бегаше по тъч-линията и се заиграваше с "необвързани" страни. Като изключим куфарната търговия, практически нямахме стокообмен с тях. "Дачии" в "Мототехника" се появиха някъде след 1987 г. Камиони "Роман" - маалко по-рано.
                            Баш в добри си бяхме ама малко имаха за износ . Локомотивите серия 55 са най масовите в България 263 бройки . Освен това имаше доста и от серия 06 130 бройки . Серия 55 и сега е най масовия дизелов локомотив в България .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Волга 21, Варшави пикап таксита и автобус Шкода в ДАП Лом през 1962 година.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11377320_1119945754687486_3764705052518649025_n.jpg
Прегледи:1
Размер:83.4 КБ
ID:5779277
                              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Имаше ли кой да ги наема тези лами ( Волги и Варшави ) таксита.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X