Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Един ВА, на който още му е рано да влиза във Военно историческия музей. Ам чи тъй де, войската на джугани ли ще се вози

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030866.jpg
Прегледи:2
Размер:150.2 КБ
ID:5609624

    Една случка с такъв рейс, бях я публикувал в темата за книгата за завод "Чавдар", но там някой я изтри, надявам се тука да остане, че да не пускам нова тема.

    Преди години се връщам от работа и вървя по улица която е част от републиканска пътна мрежа. На едно кръстовище, по средата - угаснал трактор Т-150 с голямо ремарке триос и на него поне 30 кубика трупи сурова топола. Човека опънал напред дебелото въже, ама в двете посоки вече дълги колони от камиони с ремаркета и покрай него минават само леки коли и чат пат някоя Газка. Кибици - достатъчно Добре че най-накрая се показа един червен градски Чавдар, като тоя на снимката, натъпкан с пенсионери от лозята. Пуф пуф, изкриви няколко знака, но успя да се добере до въжето. Рейсаджията беше на бая годинки и направо през стъклото даде инструкции на тракториста. Закачи и както си беше с пенсионерите вътре, на задна изтегли цялата композиция на 100ина метра до едно уширение. И отпушиха движението.

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
      Някои от последните Татри от бившия ни ДАП. Работят от Бай Тошово време и ще вървят докато има кой да ги прави и докато има донори на части. Сега карат въглища и инертни материали, навремето бяха и зърновози. А още по-навремето, на студентски бригади сме ги товарили и с домати, насипно.
      Аз виждах и едни от по стария модел още бачкат на едно място.Дето виеха като Юнкерс когато пикира,май бяха с въздушно охлаждане! Ама сори,нямам снимки!
      Иво (таксито) Андреев
      0988 91 80 50
      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Татрата винаги е била на въздушно, това й е нещо като запазена марка заедно с чупещите полуоси. Другата фирма на въздух в Европа е Магирус. И двете съществуваха и бяха доскоро големи фирми може би благодарение на руския /Съветския/ пазар. Иначе такива стари Татри с муцуни, работещи в днешно време, съм виждал само бетонпомпи. Преди десетина и повече години един предприемач от нашия край си докара няколко такива самосвала от Чехия. Бяха в доста добро състояние и после работеха из някакви кариери, но скоро не съм чувал нищо за тях.

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Служебен Мерцедес на Химимпорт през 70те години.
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
            Аз виждах и едни от по стария модел още бачкат на едно място.Дето виеха като Юнкерс когато пикира,май бяха с въздушно охлаждане! Ама сори,нямам снимки!
            Баце, това ли имаш предвид:
            В нета открих снимката,имаше до скоро и тук,двигател V8, 12,6 кубика!!!
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DOD_DP_hasi?i_Stra?nice,_Tatra_148_(01).jpg
Прегледи:1
Размер:163.8 КБ
ID:5609855


            И двигател от 148-ца,невероятно готино видео:
            https://www.youtube.com/watch?v=HDBZp9sfGWI

            Преди 20 години едно такова 'чудовище' бетоновоз бе отнесло всичките колчета пред Телевизионната кула - за да не се 'набие' в колите на светофара водача качи камиона на бордюра.Слава Богу нямало е хора. Повреда в спирачната система се оказа причината.

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              С Татра 148 съм работил на табана на мина Чукурово . Такава зверска експлоатация на камион не съм виждал никъде повече през живота си . Товариш докато въглищата почнат да падат по предния капак и газ до ламарината . Като завали и разкаля с 40 тона машина такъв хубав дрифт става Една такава Татра погребваше средно десетина камаза и кразове . Страшна машина направена да работи в тежки условия .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Тва чудо работи на 1200-1300 оборота. Навремето на един съученик комшията караше точно такъв бетоновоз и веднъж хубаво ни се подигра. Нещо си играехме покрай камиона и той ни поръча да клекнем и да гледаме под ауспуха като запали, уж бил правил някакъв ремонт. Ние клекнахме, той врътна стартера и... чувството е неописуемо ! Газова атака!

                P.s. Хаха, колега Sek, руснаците имат хубава поговорка. "Дали на руснака Татра, след един месец Татрата я няма. Дали на чеха Краз, след един месец чеха го няма"
                Последно редактирано от jordanov sv; 12-09-14, 20:21.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  С Татра 148 съм работил на табана на мина Чукурово . Такава зверска експлоатация на камион не съм виждал никъде повече през живота си . Товариш докато въглищата почнат да падат по предния капак и газ до ламарината . Като завали и разкаля с 40 тона машина такъв хубав дрифт става Една такава Татра погребваше средно десетина камаза и кразове . Страшна машина направена да работи в тежки условия .
                  Приеми поздрав от мен в този случай!Това е 138-ца,каква им е разликата със 148 не знам.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dsc04976.jpg
Прегледи:1
Размер:91.2 КБ
ID:5609864

                  А това е един позабравен герой! LIAZ!!!
                  Ще ми е интересно да разбера за историята на сглобяване на LIAZ в Шумен,ако някой знае.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tt_1993_002.jpg
Прегледи:1
Размер:111.2 КБ
ID:5609865

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Тук има всички служебни автомобили в София през 60те години.
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Датсун в Гърция! Пълно е със стари бойци!
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_MG_4189.jpg
Прегледи:1
Размер:155.8 КБ
ID:5610246
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Гледам пишете и за ТатраНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4200.jpg
Прегледи:1
Размер:103.7 КБ
ID:5610265Още работя с нея ( 1982г.)Повече снимки тук - http://picasaweb.google.bg/boreto2/ 148 означава 148квт.(=200к.с.)Максимална скорост 60км/ч. По инерция вдига повече.Много бавни диференциали.Максималното което съм дърпал 45т композиция.Ако се кара 35-45 ще ви надживее.Това си е специфичен автомобил . Там където Камаз самосвал натоварен не може да тръгне закачвам го и тръгвам само да е запалил и да държи кормилото. С поздрав БоретоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Скания легнала.jpg
Прегледи:1
Размер:45.2 КБ
ID:5610274Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Скания добре.jpg
Прегледи:1
Размер:107.7 КБ
ID:5610275Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Скания 2.jpg
Прегледи:1
Размер:58.4 КБ
ID:5610276
                        Последно редактирано от boreto2; 15-09-14, 16:34.

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от Селски пич Преглед на мнение
                          Баце, това ли имаш предвид:
                          В нета открих снимката,имаше до скоро и тук,двигател V8, 12,6 кубика!!!
                          По скоро предишната(с малко по друго оформление на решетката),ама и тази е близко! Не знам по късните как са го решили,ама тия си виеха наистина много сериозно! Аз израснах в една такава! Е,и в едно жълто PERLINI !!

                          P.S.E точно като за тази синята траялка по горе говорех! Нищо по конкретно не знам за тях,ама ако някой помни какъв беше камънака и наклоните при строежа на язовир Белмекен-е те за тия все едно си караха по Цариградското!
                          Последно редактирано от suzuki team; 15-09-14, 19:53.
                          Иво (таксито) Андреев
                          0988 91 80 50
                          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                            По скоро предишната(с малко по друго оформление на решетката),ама и тази е близко! Не знам по късните как са го решили,ама тия си виеха наистина много сериозно! Аз израснах в една такава! Е,и в едно жълто PERLINI !!

                            P.S.E точно като за тази синята траялка по горе говорех! Нищо по конкретно не знам за тях,ама ако някой помни какъв беше камънака и наклоните при строежа на язовир Белмекен-е те за тия все едно си караха по Цариградското!
                            Кариерно Перлини в България съм видял едно единствено в кариерата за мрамор в Копривлен . Точно жълто беше .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Кариерно Перлини в България съм видял едно единствено в кариерата за мрамор в Копривлен . Точно жълто беше .
                              Е аз откъде да знам че са жълти? Точно на Белмекен бяха,и то доста повече от 1! Това другото място дето го каза дори не го знам къде е! И му се возех извън кабинката,щото тяхната беше едноместна! Те там такива бяха и другото бяха Татрите!
                              Иво (таксито) Андреев
                              0988 91 80 50
                              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:markovo sreda 1.JPG
Прегледи:1
Размер:459.1 КБ
ID:5610292Жълтата Татра е с оригинална решетка на Татра 148

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 7 потребители онлайн. 2 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X