Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    ...А голямата правоъгълна кутия, която виси на корема на старшината, е радиостанция.. първообраза на уоки-токи....
    Така наречения "Тантал", който в интерес на истината служеше до някое време дори на 90тте. години.
    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Чавдари с климатик имаше, даже още първите екземпляри, които печелят награда на някакво изложение (някъде в Югославия беше) са такива. Само че за употреба в България никога не са монтирани, защото целият агрегат е вносен (по второ направление). Слагани са само на тези за износ - В Индия и Афганистан. Това май вярно ще излезе, че си е Сетра, освен ако снимката наистина не е режисирана и това не е някой от „изложбените“ екземпляри. Въпреки че аз не си спомням тук да имаше Сетри от този модел, а от следващия, който също започнаха да правят - някъде в началото на '90-те - но си остана в много малко бройки.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
        Така наречения "Тантал", който в интерес на истината служеше до някое време дори на 90тте. години.
        Не е Тантал, Микрон е защото има копче отстрани, а тантала е с копче от горе.

        Намира ми се 1 бройка такъв 50 мегахерцов почти нов.
        Ники

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Автобуса е Сетра,от по-късите,38 местни.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
            Така наречения "Тантал", който в интерес на истината служеше до някое време дори на 90тте. години.
            Поне до преди няколко години по врачанския вилает още ги имаше . В работата имам две работещи .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              На мен пък автобуса ми прилича на Мерцедес .
              Последно редактирано от aptt; 10-04-14, 19:55. Причина: 1
              По добре късно от колкото никога .
              Нула89781нула019

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Не, че нещо ама май действително е ''Мерцедес". Нещо от епохата на модела О 303...

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от aptt Преглед на мнение
                  На мен пък автобуса ми прилича на Мерцедес .
                  Със сигурност не е Мерцедес . Тия години модела 0303 е с едни характерни извити прозорци между покрива и страничните панели .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Не мисля че е Сетра, липсва лайсната която върви по дължина на автобуса на нивото на калниците. По скоро ще е нещо от сорта на Drogmoller Mercedes??
                    M57D30T1
                    W450

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      И мен ме озадачиха прозорците... Те са една от характерните черти на О 303. Иначе без тях удивително прилича! Но ми се струва, че определено не е ''Чавдар". А, бе направо: ''Леле Боже, ко е туй нещо?...''

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        И аз мисля, че е Мерцедес, само че 302 - нещо такова:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:k_aliserel_03_Y_8806_COBANLAR_302.jpg
Прегледи:1
Размер:13.7 КБ
ID:5578808
                        или такова
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:default.jpeg
Прегледи:1
Размер:8.2 КБ
ID:5578809

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Явно е точно О 302-предшественика на О 303. Колегата вероятно е прав... Визуално най наподобява този на снимката.

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Точно като този синия е , защото тавана му продължава "прав" над шофьорската врата. Освен това забележете, че има една характерна Z-образна чупка на боята, след шофьорската врата.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Това дето му се чудехме какво е се оказа Чепел Д 707 . Освен у нас естествено са работили и в СССР. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nllnk5eo.jpg
Прегледи:2
Размер:134.9 КБ
ID:5579211Натиснете снимката за да я уголемите

Име:csepel0403.jpg
Прегледи:1
Размер:40.8 КБ
ID:5579209 МОЛОКОВОЗЫ
                              В 1958 г. начался выпуск самой мощной и тяжелой серии грузовиков «Чепель» – семитонной «700» с оригинальной обтекаемой 4–5-местной кабиной и четырехтактным шестицилиндровым дизелем рабочим объемом 8275 см3 и мощностью 145 л.с. при 2300 об/мин. В гамму входили бортовой автомобиль «Д-710», седельный тягач «Д-705 Н», автоцистерна «Д-707» и самосвал «Д-711». Седельные тягачи «Д-705Д», буксирующие полуприцепы полной массой 10–12 т, предназначались для междугородных и международных перевозок и были очень распространены в Венгрии. Однако в СССР они практически не поставлялись, поскольку являлись прямыми конкурентами чехословацким «шкодам-706», которые были намного совершеннее «Д-705Д». Однако автоцистерны «Д-707», для перевозки молока и вина поставлялись в больших количествах, потому что отечественные молоковозы на шасси МАЗ-200 были тихоходны и маловместительны.Молоковоз «Чепель Д-707» оборудовался цистерной емкостью 6500 л.с. тремя резервуарами, что исключало динамические деформации молока во время движения. Загрузочно-разгрузочная установка высокой производительности обеспечивала экономичность при эксплуатации молоковоза. Резервуары обслуживались быстро и гигиенично. Мощный двигатель позволял молоковозу идти по трассе со скоростью 85 км/ч, что существенно сокращало время нахождения свежего молока в пути, исключая его прокисание. Пневмопривод тормозов, питаемый от двухцилиндрового компрессора, делал езду на машине безопаснее и комфортабельнее. Всего «Могюрт » поставил в нашу страну приблизительно 800 молоковозов, большинство из которых обеспечивали молоком столицу. Небольшое количество пожарных автоцистерн на шасси «Чепель Д-710» работали в Москве и Ленинграде.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Това дето му се чудехме какво е се оказа Чепел Д 707...
                                Хм, явно някой не е чел внимателно...
                                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X