Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
    Волга 22, Ниса и УАЗка линейки в Пловдив.
    Преди петдесет години съм бил роден в тази сграда...

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
      КАТ Михайловград 1982 година.
      Предпоследния милиционер в дъното на колоната е особено колоритен
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
        Учебен Москвич и милиционерска Ниса в Шумен.
        Охоо,само това да беше.Тая снимка е ценна, има няколко интересни МПС на нея-Автобус Икарус със съветска регистрация.Отляво на него не съм толкова осведомен какво е, може би ПАЗ.Уазката в редичката почти съм сигурен че е на военното училище.Виждам и два по специални ГАЗ.Може би са на телевизията?ПТС с агрегатен?
        Помежду другото, темата е за стари автомобили на служба-ако някой ходи в Созопол тая година, да щракне синия Урал на телевизията, обикновенно всяка година е там около сцената на Аполония.

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Автобус Чавдар в Пазарджик.
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Урала на телевизията е агрегат за ток.

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              И аз да покажа един стар автомобил на служба - моята таратайка.
              Иначе руснаците галено я наричат - Моя ласточка !
              Както е тръгнало май тя ще ми пее Вечная памят, а не аз на нея...
              Е, нужда е се от боя (последно е боядисвана 1988 г.), но и така бива.
              Изглежда "лъскава" защото е мокра, иначе не е така, доста е овехтяла боята.Снимките са от преди 2 години.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2.jpg
Прегледи:1
Размер:140.2 КБ
ID:5505226Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1.jpg
Прегледи:1
Размер:127.6 КБ
ID:5505227
              Сега е и с нови джанти и няма как да се сложат тасовете.Трябва да измисля нещо...
              Произведена е 1966 г. - по документи.Купих я 1978 г. от търг за 2000 лева.
              Започнах да я карам и в движение да я подобрявам.Исках да имам сигурен автомобил
              за семейна употреба, а не да закъсваме по пътищата и да се изпотрепем някъде.Хич не ми пука
              за автентичността и оригиналността, а за сигурността !
              Макар и да звучи нескромно, мисля че съм доста грамотен в доста области на техниката
              и всичко съм си подобрявал абсолютно сам - без гараж, а долу на паркинга и в
              апартамента ( двигателя ).Единствените консултанти ми бяха книгите и после Интернет ( 1997 г.)
              Ползвал съм стругари да изработят по мои чертежи някой детайл и заварчик да ми завари новите
              прагове.Друго всичко (и текущи заварки ), Абсолютно сам в домашни условия.Задния мост - на двора
              на една маса...докато бях на квартира.
              Започнах с динамото, електронен релереулатор,после карбуратор-ОЗОН,сменяем маслен филтър
              на блока,мощно транзисторно запалване, Датчик на Хал в делкото вместо чукче,ел.моторче
              за пръскане на стъклата,електронен регулатор на чистачките, сменено арматурното табло
              с такова от Москвич-Алеко, вградих оборотомерер от Volvo-Тир, че е много точен и стабилен,
              електроника за изгоряла крушка на мигач,и други бъзикни.
              Последваха подобрения по изпускателната система- 2 гърнета.Много важно - смених короната и пиньона в задния мост 1:4.55,че ми виеше, с такива от ГАЗ 24 - 1:4.1 за да стане по-бърза, абсолютно сам, въпреки заклинанията на русенските майстори, че не става.Става и още как !!Това 1982 и досега няма никакви проблеми.1990 минах на Пропан-бутан та до днес.Дунаритска уредба и гори 12л/100км на дълъг път...
              Смених всички тръбички за спирачната система и други с медни !!
              1987 последва генерален ремонт и подобрение на двигателя !Сложих и Намалих с 2.5мм нова цилиндрова
              глава от УАЗ- не помня модела.Сложих бутала, цилиндри и сегменти от ГАЗ 24,за целта се наложи под цилиндрите да се отрежат и струговат за всеки цилиндър 4 броя пръстени от старите ГАЗ 21 цилиндри.Гранитура от ГАЗ 24 - на старата волга много твърда и очаквай проблеми...Нов разпределителен вал, малко по-различен от на ГАЗ 21 (не помня от какво - продадоха ми го в един сервиз),притискателен лагер за съединителя от ГАЗ 24.Нов колянов вал от ГАЗ 24 (блока ми е фрезован отзад за да стане вала).И най важното с което имах проблеми преди - за да няма теч на масло отзад на кол.вал - пригодих семерина и тефлонови набивки вместо лоено-графитовите !!И т.н. и т.н.-смених дори и кормилото с такова от ГАЗ 24 - РЕДОВНА ТЕКУЩА ПОДДРЪЖКА и си пердаша по пътищата и ми е кеф.След този ремонт и минаването на Пропан-Бутан, до днес не ми бута масло и в ауспуха отзад има ръжда, но не и нагар !!
              Гледат ме като извън земно с подигравка в очите българските "Шофери".И задължително,дори и на много опасни места обезателно трябва да ме изпреварят простаците !!Само от един румънец с Мерцедес, около тунелите за София получих искрени поздравления.
              Sorry за дългата тирада, но може да е полезна на някого, макар че вече надали.Времената са други...
              УСПЕХИ НА ВСИЧКИ, КОИТО ОБИЧАТ ДА СИ ПОДОБРЯВАТ ТЕХНИКАТА !!
              Моята таратайка е вече на 47 години ....в сравнително добро здраве.

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                Автобус Чавдар в Пазарджик.


                Красота.Интересно ми дали има съхранени от тези автобуси.Едни време имаше и едни с ремарке, умирах от кеф да се возя в него като дете.Мисля, че бяха шкода ,но не съм убеден.
                Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                GSM +359 895 236 182

                А Rhf +

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                  Красота.Интересно ми дали има съхранени от тези автобуси.Едни време имаше и едни с ремарке, умирах от кеф да се возя в него като дете.Мисля, че бяха шкода ,но не съм убеден.
                  Имаме участник, познал верния отговор. Шкода, модел кароса.
                  Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                  Стефан Арзатов

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Автобус Шкода с ремарке и Ниса във Варна.
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Преди 2 седмици бях в София на протест ...ето го Урал-а
                      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                        Автобус Шкода с ремарке и Ниса във Варна.

                        Точно такива бяха автобусите, а и сте улучили родният ми град.Благодаря
                        Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                        GSM +359 895 236 182

                        А Rhf +

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          В Пловдив бяха червени - и Шкодата, и ремаркето.
                          Вратите на ремаркето се отваряха от шофьора.

                          И в момента в града се движи една такава антика - не ремарке, естествено - Шкодата е сервизно возило на градския транспорт, и ги влачи автобуси, тролейбуси - квото има за влачене, и продължава да се движи..

                          Пък се сещам, по младите ми години, в града имаше автобуси Икарус
                          не като тия, съчленените, а къса база - не знам как се водеха
                          Ако видя снимка, веднага ще се сетя.

                          Имам остър спомен, че когато автобуса стоеше някъде, и работеше на празен ход, вибрациите вътре бяха невероятни....
                          Унгарски вибратор..
                          С четири кръгли фара, обединени в блок-фар по два...


                          хаааа, ето го

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Ниса на ВиК-Варна все още в движение.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Варна в морската до сградата на радио Варна (поне така си мисля )

                              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Една ретро Мадара снимана днес на ъгъла на "Шишман" и "Славянска". Обърнете внимание на соц. тунинга - емблема от Мерцедес, надпис от МАН (или по-скоро от румънския му братовчед). На снимката не си личи, но покривът е уплътнен отгоре с някакво дебело фолио, може и винил от билборд да беше.

                                Няма пенсия за тия камиони. Една патриотична боя и газ на обекта.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07082013101[1].jpg
Прегледи:1
Размер:152.5 КБ
ID:5509327

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 1 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X