Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
    Почти 40 годишен МАН (1978 г.) паяк във Велико Търново:

    [ATTACH=CONFIG]891456[/ATTACH]
    Затова ли е "изпуснал" буса?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      - епа до Виена , Брюксел , Рим , Марсилия ....

      ...еъркъндишън , бар , вътрешна WC , .....
      М тройката кара с пуснат климатик
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Всичките тези автобуси, все на Атия ли са! Та къде толкова се возят тези хора?
        За първата и третата снимка съм сигурен че са на Атия.
        HONDA DOMINATOR 650
        ОРЕЛ ASTRA
        РСПБЗН-Приморско

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ELMO-car.jpg
Прегледи:1
Размер:48.5 КБ
ID:5735091

          Електромобилът “ЕЛМО” – първата му поява в медиите, в сп. “Наука и техника за младежта”

          Първият български електромобил е бил в състояние да измине 240 километра с едно зареждане. Това постижение е регистрирано през 1970 година. Автомобилът се е движел с цинково-въздушна батерия. Акумулаторът, засрамил редица други страни в разработването на електромобили, е създаден в БАН, в Централната лаборатория по електрохимични източници на ток.Цинково-въздушната батерия се оказва една от най-успешните от гледна точка на електрическите автомобили в световен мащаб. Други акумулаторни разработки в други страни са или твърде тежки, сили с малка енергозапасяемост.
          Първият ни електромобил е бил електрически „Москвич“. Оттам и името му – „ЕЛМО“.ЕЛМО“ всявал смут по улиците, защото хората виждали обикновен на вид „Москвич“, който се движи равномерно, но не чували шум на двигател. Нормалната за него скорост била 60 км/ч.







          Силата е нищо без контрол.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Без двигател как се вирнала предницата!
            HONDA DOMINATOR 650
            ОРЕЛ ASTRA
            РСПБЗН-Приморско

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
              Без двигател как се вирнала предницата!
              Задницата, задницата е клекнала
              Аз това чудо съм го виждал наживо, и от предните седалки до петата врата отзад беше пълен с батерии.

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Задницата, задницата е клекнала
                Аз това чудо съм го виждал наживо, и от предните седалки до петата врата отзад беше пълен с батерии.
                Епа да , ама както се каза по-горе , другите страни се били засрамили от българските учЕни . В смисъл , било ги е срам , че не са се сетИли да напълнят колата с акумулатори . Нашите обаче - горди с постижението си .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Това ми напомни един стар виц:

                  Тодор Колев слиза от влак със два огромни куфара и някой го пита,колко е часът?
                  -Момент да оставя куфарите,и запретнал ръкав.
                  -Часът е 14,20 централно време,в Будапеща 13,20ч,нивото на река Дунав при Ново село е
                  -Много хубав часовник имате,прекъснал го непознатия.
                  -Правешко производство,обаче ми се разкатава фамилията от батериите в куфарите!
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Е, на времето да имаш правешки електронен часовник беше като да имаш медал "ХIII конгрес на БКП", или 12-ти - не помня вече..
                    После се продаваха ( не медалите, часовниците) на едни яки цени..

                    Голяма гъзария си беше тогава.

                    Както и да имаш ЕЛКА.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      А някой знае ли колко (дори приблизително) бройки от тези часовници са направени (те впрочем са ботевградски, не правешки). Аз знам, че такива бяха подарени на делегатите на един от конгресите на Партията (това колко са - 200, 500 души?). В продажба изобщо били ли са?
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Аз съм виждал един от тия, конгресните - имах роднина, който беше из тия висини, и имаше такъв, точно такъв - конгресен.

                        После съм виждал такива по ръцете на разни елементи, дето нямаха нищо общо с партията, конгреса, и тока дори.

                        Имам спомен, че се продаваха на цени ~ 500 лева - не лот, а брой, при средна заплата 160 - 190 лева - пак по спомен.

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          ...Имам спомен, че се продаваха на цени ~ 500 лева - не лот, а брой, при средна заплата 160 - 190 лева - пак по спомен.
                          Да не си сънувАл нещо ?

                          Освен ако тоа часовник е бил с гравиран личен подпис на Тато де ( Гагича ше се спука от завист ! )

                          Есента на `81-та , първия ми електронен Casio . С будилник , калкулатор и хронометър . 50 кинта на Кирков , сегашния Женски пазар . Тва при въпросните 160-190 кинта средна заплата.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            За шофьор на чавдар си беше чудо, лика прилика. Вроятно фабриките са били кооперирани. Бяха по- черни от появилите се по това време руски и дебели колкото костенски кибрит. А имаше вече достатъчно японски, дето със самоделно навит кондензатор се подгонва кварца и стават точни като атомните. Да се чудиш как е правена елката.
                            пп имах калкулатор касио с батерии АА и всички възможни функции, правецът така и не можа да го стигне по нищо.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Не бе, човек, ти запали като моторетка, бетер Гагича...

                              Не помня по кои години го видях тоя часовник сефте ( тоя, конгресния, на брата на жената на вуйчо ми - Бог да ги прости всичките), но явно е било преди 81 година, щото тогава бях в трети курс на ОТМТ, и доста съученици ползваха ЕЛКА.
                              На мен баща ми ми беше купил Casio Scientific Calculator не помня какъв модел беше, но не беше с дисплей като на ЕЛКА-та.
                              (То, прочее, той си го беше купил за него, и си го ползваше, ама го приватизирах сметалото)

                              Да, и имаше всички тригонометрични и статистически функции, и доста други полезни възможности. Сега ще потърся модела, носталгично...


                              Ето като тоя, горе вдясно, бяха въпросните часовници

                              http://www.netgrafik.ch/eastern-bloc-watches2.htm
                              Последно редактирано от Veni1; 21-11-16, 20:05.

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Затова ли е "изпуснал" буса?
                                Ми не, просто е некачествен капиталистически боклук. Ти да си видял в предните 99 страници такъв резил с произведение на великия соц гений?
                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X