Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    не знам, но гледайки горните клипчета ми прави впечатление следното:

    1) Тези клипчета са доста прясни - от преди 2 месеца
    2) Вторият клип е озаглавен - "Автобус Чавдар М80 -Спасение"
    3) Автобусът има странна странична врата
    4) Разположението на седалките в салона е надлъжно ...
    5) Колко зор си дават да го измъкнат цял от майната си

    Разгледах и другите клипчета на потребителя. Освен палетовоза и М80, измъкват останки от М65, някакъв трактор с метални колела, Чавдар Пионер, някакъв стар камион. Има клипчета на възстановени Ситроен В14 и EMW 340 ...

    Дали не са някакви ентусиасти, заели се да издирват, съхраняват и възстановяват тези машини?
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Май са отишли тук :
      https://www.facebook.com/RetroBusesB...=page_internal

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Седалките са сложени настрани защото най вероятно автобуса е ползван за заслон на ловджиите или който го хване лошото време в гората . По едно време се мярна една Нива със смолянска регистрация та ако колегите от този регион знаят нещо не е лошо да го споделят .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          В Стара планина съм виждал изтърбушен автобус ползван за заслон качен на високо преди години.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
            ...
            Дали не са някакви ентусиасти, заели се да издирват, съхраняват и възстановяват тези машини?...
            Поразрових се из нета и открих, че наистина има такива ентусиасти!!!

            https://www.facebook.com/RetroBusesBG

            Не открих снимки на горните автобуси, но е много вероятно да са същите.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Като изключим липсите тоя М 80 е в учудващо добро състояние за годините си . Даже и гумите му са успели да напомпат а е стоял на волята на природата там поне 25 - 30 години . Добре че има такива хора да съхраняват техническото наследство щото нови едва ли някога пак ще произвеждаме .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Вече предвкусвам удоволствието да ги видя в пълния им блясък... До колкото знам, към момента няма нито един останал екземпляр от модела. За жалост...

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Преди десетина години на един търг на МВР имаше два направо нови М 80 ама тогава други ми бяха приоритетите .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Инвестицията, вероятно никак не е малка, но въпреки това, може само да се съжалява за този пропуснат случай. Направо не е за вярване, след толкова години...

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Като гледам по клиповете бая стари рейсаджии са събрали, гумите екстра, набиват му един двигател и са го подкарали хаха. Е малко и спирачките трябва да погледнат
                      На фейсбука, Чавдарчето-Родина от село Царевец - на една бригада с него и един ПАЗ ни возеха... Мда, това е положението. Браво на тия хора!

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Е, ако не могат да му оправят спирачките, поне да му усилят клаксона...

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                          Инвестицията, вероятно никак не е малка, но въпреки това, може само да се съжалява за този пропуснат случай. Направо не е за вярване, след толкова години...
                          Бяха боядисани военно зелено и нямаха по 10 000 километра . Имаше много камиони . Аз тогава играх за една Нива ; един ГАЗ 69 и една Ифа мултикар .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Чавдар на театъра.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14492342_1620992498198452_7165376042229094919_n.jpg
Прегледи:1
Размер:124.3 КБ
ID:5734937
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              То, освен свободни средства, трябва и място, където да ги държиш. Дет'са вика, само с желание не става... Ама, само като се замисля, това е наистина рядък шанс! Може само да се надяваме, че са отишли в добри ръце.

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Това според колегите от Шкода форума е в град Берат Албания 2010 година http://skodaclub.bg/forum/index.php?...D0%B3%D0%B8/В В интерес на истината когато пътувах на там през 1991 година имаше всякакви стари шкоди и какво ли още не ама тогава не ми правеха впечатление защото и тук още ги имаше . После като съм ходил в Тирана и надолу Дурес вече автобусите които се движеха си бяха съвсем нормални Мерцедес ; Сетра и тнт . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:berat-bus-stn.jpg
Прегледи:1
Размер:44.5 КБ
ID:5734952
                                Последно редактирано от sek.1; 19-11-16, 16:33.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 10 потребители онлайн. 0 потребители и 10 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X