Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
    Чавдар М 4 Г-бутилковоз за пропан-бутан.
    Аз го виждам , че е Чавдар и кара бутилки . Въпросът ми е : що е то "бус" ? Щото аз виждам товарен автомобил .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      То понятието бус е много разтегливо .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Аз го виждам , че е Чавдар и кара бутилки . Въпросът ми е : що е то "бус" ? Щото аз виждам товарен автомобил .
        Да, така е. И аз го определям като товарен...

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          То понятието бус е много разтегливо .
          Така е . На турски "бус" значи "лед" .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Така е . На турски "бус" значи "лед" .
            Буз...

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
              Ако, ми е вярна информацията, през 1981 г. ''Чавдар 5 С 1'' става първия в света сериен минибус със задвижване 4X4.
              Тогава (под влиянието от метрополията) беше много фешън: "първи в света", "за първи път" и т. н. - та така и С 5. Инак руснаците например, няма начин да нямат подобни претенции за фургоните УАЗ, или автобусчетата ПАЗ и кой знае още за какво. Ма надали и те са първите.
              Както казва един участник тук: "Българската армия е най-мощната армия в България", че и тези български минибуси 4Х4 са първите серийни минибуси 4Х4 в България.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Така е . На турски "бус" значи "лед" .
                ЗиЛ, пък значи звънец
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Тогава (под влиянието от метрополията) беше много фешън: "първи в света", "за първи път" и т. н. - та така и С 5. Инак руснаците например, няма начин да нямат подобни претенции за фургоните УАЗ, или автобусчетата ПАЗ и кой знае още за какво. Ма надали и те са първите.
                  Както казва един участник тук: "Българската армия е най-мощната армия в България", че и тези български минибуси 4Х4 са първите серийни минибуси 4Х4 в България.
                  А, бе има я тая работа... Аз, за това упоменавам винаги, че информацията не е проверена и потвърдена от официален източник. Ето, като стана дума, сега поглеждам в моята база данни и виждам съветския ''ПАЗ 3201'' от същия клас с година на производство 1972. Та, в тая връзка се сещам за: ''Българския слон, по-малък брат на съветския слон !!!''

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Ситроенчето горе е мания.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                      ...информацията не е проверена и потвърдена от официален източник...
                      А то какво ли и е това: "официален източник"? Във всичките съвременни (ретро-носталгични, като тази тема) материали за ботевградския завод - го пише. С нетърпящ възражения, категоричен тон...
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Лично аз, по въпроса за съветските/руски автомобили смятам за най-меродавни изданията от различни години на ''Краткий автомобильный справочник НИИАТ''. От българските автори, специално в тази връзка за ''ЧАВДАР'', смятам че с право мога да се доверя на книгата, която препоръчах преди няколко поста. А, относно ''първия в света'' цитирах статия от ''Автокласика & мотоциклети'', списание, което много харесвам и уважавам, но в никой случай не мога да считам за официален източник. А, да не говорим за информацията от интернет-там никой не носи отговорност за написаното, нито стои с името си зад публикациите. Там, обикновено ползвам само снимковия материал. Та, така...

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          А във въпросната книга - не съм я чел - не го ли пише! Много бих бил учуден.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Ми, то и аз не съм я чел цялата все още, за съжаление... Все няма време, само разглеждам и чета отделни абзаци. Но си струва и информацията, освен пълна е и всестранна, а не се съмнявам и абсолютно достоверна, понеже са упоменати източниците и всеки, който желае, може да проследи и провери това, което го интересува.
                            П.П. Ето отново линк: http://skodaclub-bg.org/forum/index....0%D0%B8%D1%8F/
                            Последно редактирано от centurio; 15-11-16, 22:48.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1991.jpg
Прегледи:1
Размер:119.9 КБ
ID:5734712
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Ха, такъв! Точно, като си му требе... Хем старо, хем на служба!
                                Последно редактирано от centurio; 16-11-16, 00:06.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X