Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Халогени за Самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Халогени за Самурай

    колеги,или съм много прост или немога да работя с търсачката,или няма такава тема..
    тъй като предстои монтиране на разни халогени по самурая ми,въпросът е някой има ли идея как се свързват-с реле,с бушон..схема някаква ако може...и дали алтернатора няма да види зор ,че миналата седмица слизах от горите по тъмно и се убедих че стандартните фарове са крайно недостатъчни...
    куче или вълк?
    в клетка ,или свободен?
    въпрос на личен избор.
    Вихрен Илиев
    0888249888
    blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
    Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

  • #2
    До: Халогени за Самурай

    Почти задължително е да се сложат през реле, а ако може и през собствен бушон. Предвид оборотите на които се кара в гората, МИСЛЯ че няма да имаш проблем с алтернатора. То зависи и от халогените... да не сложиш някакви халоЛЕГЕНИ по 300W.
    В момента работя по подобен въпрос, как да направя стойка с 4 халогена за покрива на КАБРИО-то. Без да режа или дупча гюрука (не, че и сега не капе) и лятото да може гюрука да се сгъва. 4-те са еднакви - подобен модел.
    Последно редактирано от Kaskadiora; 12-01-10, 16:40.
    Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
    http://www.cardomain.com/ride/2562837

    Коментар


    • #3
      До: Халогени за Самурай

      Интересна тема. А два допълнителни фара, монтирани добре отпред на бронята? Тия халогени горе на тавана(особено пък кабриото) нещо не ми се връзва. Мислел съм си един от ляво на капака до рамката на прозореца, с управление от вътре. Като боен фар.

      Коментар


      • #4
        До: Халогени за Самурай

        Ако ще се слагат отгоре:

        Много, много важно е да се избегне осветяването на предния капак.

        Коментар


        • #5
          До: Халогени за Самурай

          А може и така. На ронята, умело прикрити от булбара
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            До: Халогени за Самурай

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Ако ще се слагат отгоре:

            Много, много важно е да се избегне осветяването на предния капак.
            За това се слагат по средата на покрива, а на пикапите, на ролбара зад шофьора - т.е. тавана пази сянка на предния капак.

            Най-лесно ще е да пробия по 2 дупки в колонките и да сложа триъгълни планки, ама не обичам да развалям готови неща. Ще се опитам да ползвам едни заводски болтове, но планката ще стане със сложна форма.
            Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
            http://www.cardomain.com/ride/2562837

            Коментар


            • #7
              До: Халогени за Самурай

              И аз си мисля да слага, но пред гредата на предното стъкло. Та схема и на мен ще ми трябва.

              Коментар


              • #8
                До: Халогени за Самурай

                Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
                За това се слагат по средата на покрива, а на пикапите, на ролбара зад шофьора - т.е. тавана пази сянка на предния капак.

                Най-лесно ще е да пробия по 2 дупки в колонките и да сложа триъгълни планки, ама не обичам да развалям готови неща. Ще се опитам да ползвам едни заводски болтове, но планката ще стане със сложна форма.

                За к`во ти е да пробиваш дупки,там където рамката над главата на шофьора,се свързва с калника си има подходящо място за захващане.Вярно,че ще трява повечко материал ,за да направиш стоиката за халогените,ма не е болка за умиране .
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #9
                  До: Халогени за Самурай

                  За схема и аз съм навит. Ако някой има готова да я сподели. Мисля на Витарата да слагам отпред и горе на покрива, но след дълги нощи прекарани пред Аутокад '09 ми омръзна да се занимавам.
                  Лека вечер
                  Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                  0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                  /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                  Коментар


                  • #10
                    До: Халогени за Самурай

                    На моя Самчо съм ги свързал по следния начин.
                    През реле, управлението на релето е от габаритите+, и понеже имам и бутон за доп. фарове и мисля че всеки Самурай го има го ползвам него.
                    Или казано + от габарити към ключето, подава управление към релето.
                    Релето е захранено от + от акумулатора и оттам отива през релето към халогените.
                    ПРЕЗ допълнителен предпазител ако стане късо по фаровете!
                    Единствено е недостатък че доп. фарове работат при вкл. габарити.
                    Описах го така че ме мързи да го чертая.Моля за извинение
                    [SIGPIC][/SIGPIC]
                    SJ 413

                    Коментар


                    • #11
                      До: Халогени за Самурай

                      Първоначално публикуван от pravdo Преглед на мнение
                      А може и така. На ронята, умело прикрити от булбара
                      аз съм със същия булбар,но халогените ми са кръгли и баш там отиват..два жълти за мъгла,и два нормални с отделни копчета..плюс един на задната броня ,с друго копче че голям зор да караш назад на тъмно у гората..
                      някой някога беше пускал схема за халогени тук,с реле...кое краче къде да се върже..принципа и аз го знам ама точното свързване ми бега....та някой с ел.познания да помага
                      куче или вълк?
                      в клетка ,или свободен?
                      въпрос на личен избор.
                      Вихрен Илиев
                      0888249888
                      blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                      Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Халогени за Самурай

                        Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
                        аз съм със същия булбар,но халогените ми са кръгли и баш там отиват..два жълти за мъгла,и два нормални с отделни копчета..плюс един на задната броня ,с друго копче че голям зор да караш назад на тъмно у гората..
                        някой някога беше пускал схема за халогени тук,с реле...кое краче къде да се върже..принципа и аз го знам ама точното свързване ми бега....та някой с ел.познания да помага
                        А защо са нужни тези халогени?Самурая с собствените си фарове през ноща ако отвътре са чисти си светят перфектно.
                        Иначе моя съвет е сложи няколко тънки и правоъгълни на ръба на капака подобно на рали бегачките.Така светят идеално и можеш да ги регулираш както поискаш
                        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                        Коментар


                        • #13
                          До: Халогени за Самурай

                          Първоначално публикуван от Nik16 Преглед на мнение
                          За схема и аз съм навит. Ако някой има готова да я сподели. Мисля на Витарата да слагам отпред и горе на покрива, но след дълги нощи прекарани пред Аутокад '09 ми омръзна да се занимавам.
                          Лека вечер
                          Ето един вариант за Витара.
                          Прикачени файлове
                          Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
                          Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

                          Коментар


                          • #14
                            До: Халогени за Самурай

                            Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
                            А защо са нужни тези халогени?Самурая с собствените си фарове през ноща ако отвътре са чисти си светят перфектно.
                            Иначе моя съвет е сложи няколко тънки и правоъгълни на ръба на капака подобно на рали бегачките.Така светят идеално и можеш да ги регулираш както поискаш
                            ами явно защото моите не са читави нещо ...още в първото си мнение писах защо реших да слагам халогени
                            куче или вълк?
                            в клетка ,или свободен?
                            въпрос на личен избор.
                            Вихрен Илиев
                            0888249888
                            blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                            Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • #15
                              До: Халогени за Самурай

                              Тук може да видиш как стоят кръглите халогени. Тези си имат и габарити В момента са с 55W крушки и като светят дългите ми се губят http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=37859
                              Мойте не са вързани през контакт. Вързал съм ги през копчето на фаровете за мъгла за отзад, задължително през реле и отделен бушон
                              „глупава глава на краката почивка не дава”

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X