Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ -Киа Спортидж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газ -Киа Спортидж

    Здравейте и ЧНГ.
    Имам един проблем с киа спортидж 2,0 16V 1998г.Сложили са и обикновено газово .До вчера колата си вървеше добре на газ ,но днес почна да прекъсва на газ, на тихи обороти не прекъсва,над1500оборота почва да придърпва. На бензин няма никаква промяна върви добре.Смених филтъра на газта рестартих еку,свещите са добри на 5000км ,но на газ прекъсва.Даите съвет.Газовото е ланди.

  • #2
    До: газ киа спртидж

    Имаше колеги май с газови,но може да бъркам....аз до колкото съм запознат на Киа като и се слага газ и трябва една платка от завода на киа или представителството,дилър....,но пак казвам не съм сигурен дали за твоя модел се отнася....

    От къде си колега?
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #3
      До: Газ киа спортидж

      Ако не е заминало нещо по свещи,кабели и бубини,когато е "на газ" ,най-вероятно работи едновременно на газ и на бензин.Затова "прекъсва".Скокни до някой газаджия да провери.Едно реле ги разделя...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        До: Газ киа спортидж

        koлега не сам разбирател,имам същия автомобил,но моето газово е инжекцион landi.Имах подобен проблем и се оказа замърсен въздушен филтър.При газовото той играе доста важна роля.Успех.

        Коментар


        • #5
          До: Газ киа спортидж

          Днес ходих на газаджия май ще излезе от кабелите на свещите .Утре ще ги сменям и ще видим ,ще пиша.

          Коментар


          • #6
            До: Газ киа спортидж

            Те, при тебе са 2 кабела и 2 лули.И 2 бубини,дето седят върху лулите...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              До: Газ киа спортидж

              Благодаря за съветите.Днес смених кабелите на свещите и мотора заспа.
              Чудя се дали да не сменя газовото с газов инжекцион(+нов маф и ламбда сонда) или да карам така.

              Коментар


              • #8
                До: Газ киа спортидж

                Първоначално публикуван от jifko1 Преглед на мнение
                ...или да карам така.
                "Така" ,чека свети ли?
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  До: Газ -Киа Спортидж

                  Да чека свети ,но ходих на диагностика и човека каза ,че мафа е заминал и ламбда сондата(за нея не е сигурен).Мисля че компа работи на авариен режим с предварение,за газта мисля че е добре.След рестарт на еку чека угасва,но после светва и не се променя работата на мотора или аз не усещам(това на газ).На бензин не съм пробвал.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Газ -Киа Спортидж

                    Ясно.И да смениш МАФ-а пак ще светне.Ако не веднага,то скоро-при първата разлика в работата на мотора м/у бензин и газ...Или караш така и стискаш зъби,или слагаш ГИ...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #11
                      До: Газ -Киа Спортидж

                      Благодаря за съвета NINJA

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X