Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И все пак дали не Ssangyong Musso?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И все пак дали не Ssangyong Musso?

    Колеги, здравейте. Прочетох всичко за този автомобил във форума, не видях особено ласкави отзиви, но и не видях нищо кой-знае колко конкретно и отговарящо специално на моите въпроси. Затова и реших да пусна нова тема.
    И така, стигнах и аз до проблема "автомобил 4х4". Искам предварително да кажа, че съм абсолютен лаик по въпроса, досега съм сменил 5-6 коли, но нито една не е била високопроходима, а още по-малко джип. Така че моля предварително да бъда извинен за незнанието си по ред въпроси.
    За какво иде реч? Работата ми е такава, че по няколко месеца в годината съм на полето и зад волана. Вече потроших няколко комбита, последно един Ескорт, който се оказа учудващо жилав, но все пак реши да се предава. Елементът на офроуд в моето професионално придвижване не е особено висок, става дума най-вече за междуселски черни пътища, а не за катерене на планински върхове без път до тях.
    От друга страна бюджетът ми не е особено висок. "Таванът" с днешна дата е около 7000 лева, така че изборът ми на високопроходим автомобил е сравнително ограничен. Ето защо в крайна сметка засега клоня към Musso.
    Какво ме привлече в него?
    1. Цената. Не видях на нашия пазар друга машина, която може да се купи за тези пари и да не е по-стара от едно десетилетие. Зная, че "за това си има причина", но все пак
    2. Вътрешният обем. В Musso се чувствам великолепно както като шофьор (аз съм бая едричък), така и като пасажер. А багажникът е огромен в сравнение с редица други джипове, което също от моя гледна точка е значителен плюс. Всички джипове "къса база" така или иначе изпадат от моята лична класация, все пак имам немалко багаж за пренасяне.
    3. Двигателят, уж лицензен Мерцедес, и по-конкретно 2.9 дизел, 100 конски сили, и сравнително ниският разход, който се твърди, че има тази кола. Тук не става дума за твърденията на търговците на автомобили в татковината, а за информации от нета, най-вече немски и руски сайтове, които "дават" разход приблизително 10/100 в градски и "офроуд" условия.
    Какво ме притеснява в него?
    1. Решително отрицателните мнения във форума.
    2. Пълната неизвестност по отношение на това какво аз лично трябва да зная при покупката на тази кола. Какво имам по-точно предвид?
    - досега седях в три такива и при трите имаше разлика в поведението на двигателя на празен ход, като един път оборотите бяха 650 оборота/мин, друг път 850/мин, и всеки обяснява, че именно поведението на продаваната от него машина е "нормално".
    - поведението на скоростите и съединителя е малко странно за моите разбирания и не зная дали е типично за тази кола или типичен проблем, проявяващ се при нея: ниско отлепяне на съединителя и трудно вкарване на скоростите. Някъде из нета четох, че това било стандартно и всъщност шофьорът тябвало да се нагоди към спецификата на смяната на скоростите на Musso.
    Та това са моите проблеми, помагайте! Не съм в графата "заклет фен на Musso", но досега не видях друг автомобил, който по-добре да отговаря на моите изисквания - по-висока проходимост от лек автомобил (но не чудовищна), по-голяма товароносимост от лек автомобил, нискобюджетен, сравнително надежден. Ако съм изтървал очевидното сред другите марки и модели, казвайте.
    Приятен ден на всички.

  • #2
    До: И все пак дали не Ssangyong Musso?

    Не съм имал подобно нещо, ама от бившите собственици, един от коите и собственик на сервиз, разбрах че има 7 или 9 компа, коите не се знае какво точно правят.... Отделно 4х4 има навика при зор да изключва, като не се изключва само 4х4, а изобщо задвижване... Няма предно, няма задно, няма никакво

    ПС. Имам един Гранд за продаване, малко над бюджета ти, ама ще е по-добре при всички положения.....
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: И все пак дали не Ssangyong Musso?

      Мусо="Никога не правете това в къщи!"
      Е как пък на Гнусо налетя . Огледай се за Хюндай Галопер, на ниски цени изкачат, а си е Паджеро, Има много джипове за подобни пари, ама намиране на читав си е приключение. За 7к винаги ще има някакъв компромис по джипа, ама Гнусото си е един голям компромис цялото. За подобни пари Диското ми е фаворит, макар и с някоя годинка по старо от Хюндая. Разпространени, ефтини части, отнсително здрави и икономични, с чудни ходове....
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        До: И все пак дали не Ssangyong Musso?

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        ... Огледай се за Хюндай Галопер, на ниски цени изкачат, а си е Паджеро ...
        Взе ми думите от устата. Галоперът е близо до бюджета.
        А Мусото е един от много малкото модели, за които тук не съм видял поне една добра дума за последните 4 години ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: И все пак дали не Ssangyong Musso?

          За 7000лв. даже може да си намериш истинско Паджеро 2000-2001 год.

          Коментар


          • #6
            До: И все пак дали не Ssangyong Musso?

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Огледай се за Хюндай Галопер, на ниски цени изкачат, а си е Паджеро
            Проблемът е, че към момента в София могат да се намерят 2 (два) Галопъра дълга база за такива пари (поне според mobile.bg i cars.bg), видях ги, и двата са тотални гробници. По-читавите надхвърлят бюджета значително.
            В интерес на истината изборът ми на Musso към този момент не е осъществен единствено пред екрана на компа, а и въз основа на бая "гледане" по автокъщи и т. н. Разбира се, както казах, съм тотален лаик и си нямам и идея какво точно да гледам по един джип. Мисля, че изборът в сравнение с лека кола е коренно различен.
            Но специално двата галопъра, които гледах, изобщо не стават на базата на никакви критерии.

            Коментар


            • #7
              До: И все пак дали не Ssangyong Musso?

              Това е рядко ненадежден автомобил , доста често при по-голямо натоварване му изключва предният мост .А за междуселски пътища един Опел Фронтера ДБ бензин или дизел би ти свършил идеална работа .

              Коментар


              • #8
                До: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                И не само по тях.Фронтерата е корава машина.Стига да я прежалиш.
                Офертата на Злой е добра.
                На тези пари има Гранд Черокита и със сигурност ще останеш по-доволен от тях.Аз с тези пари бих търсил Гранд.
                BMW X6

                Коментар


                • #9
                  До: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                  Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                  ... За подобни пари Диското ми е фаворит, макар и с някоя годинка по старо от Хюндая. Разпространени, ефтини части, отнсително здрави и икономични, с чудни ходове....
                  Много точно казано!
                  Навремето смених Галопера с Диско и се уверих, колко големи са разликите, в полза на Диското.
                  За Мусо, като за умрял, сиреч - нищо.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #10
                    До: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                    Сещам се, хем ти смени Галопер 99та със Диско 92ра....
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      До: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                      Първоначално публикуван от bobongo Преглед на мнение
                      Колеги, здравейте. ....съм абсолютен лаик по ред въпроси.......От друга страна бюджетът ми не е особено висок. .......Ако съм изтървал очевидното сред другите марки и модели, казвайте.....
                      Ми що не звъннеш, пък не ми се дотъркаляш, пак да лочим кафе и да си клюкаме за 4х4 щот` кат` пуснах сега на "мобилето" търсачката с филтър от 3000 до 8000 лв ми излезнаха почти 700 машини в регион Сф. ...а от някои ми потекоха лигите ............та така
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        До: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                        Преди време имах Мусо,което беше много запазено и добре гледано,карах го около половин година като семейна кола.
                        За минусите няма да пиша има доста изписано във форума.
                        За плюсовете.... колкото и да се чудя се сещам само за два.
                        1 Голям багажник.
                        2 Благодарение на Мусото попаднах на този хубав форум

                        Коментар


                        • #13
                          До: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                          Колега това си е таралеж в гащите. Много ти е малък бюджета за тази кола..... Ако ме разбираш правилно.

                          Мусо се взима като алтернатива на по-скъпа кола, само ако е ново и само за 6 месеца или 30 000 км.

                          Ако го вземеш обаче си подготви пари за радиостанция, за двубандови телефони и каталог с телефони на пътна помощ!!! също така топли дрехи и електронни игри да не ти е скучно по сервизите...
                          Т5
                          Crossrunner

                          Коментар


                          • #14
                            До: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                            През далечната 2001 получих служебно Корандо, беше на година и нещо и малко карано. Не че не го пробвах из калта на строежа, ама след някой и друг месец поръчвах семеринги и разни други за предното/ отказа на една поляна с лек наклон и в дъжд-само въжето помогна /. Карах го две години без сериозни проблеми.. Но преди три-четири години го видях и помолх колегата за едно кръгче/ беше ми драго / Съжалих.. беше в ужасно състояние
                            Николай
                            VITARA 1.6, 93 къса кабр
                            КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                            Коментар


                            • #15
                              До: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                              То малко стана кой каквото си има това си хвали но, огледай се за Нисан Терано. За този бюджет, ще намериш нещо прилично. Освен това се е добро и за асфалт...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X