Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И все пак дали не Ssangyong Musso?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

    Първоначално публикуван от snipeman Преглед на мнение
    най-клоня към Musso '00 2.3 TD на цена от 2800 лв. тъкмо ще има и достатъно за обслужване
    Как, обаче стои въпросът с частите - наличности и цени? Гният ли и кои са слабите места, на които трябва да се обърне повече внимание при оглед? ...................................................................................................................................................... ............................................................
    За KIA чувам, че частите са "кът" и скъпички? За Opel - че си е Opel и много гният...
    2.3 е слабичък за това купе.Вакум хъбовете,предния кардан и електрониката по раздатката са честите проблемни места.За гниенето не са толкова гниещи. Части има и са на доста поносими цени.
    А за Опела не си прав това точно не е Опел а по скоро Исузу ,не гние като класически Опел.

    Коментар


    • От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

      А гние като японско желязо. Същата работа.
      Отделно че са 20 годишни нискобюджетни кошници. Въпрос на късмет
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

        То всичко под 100к.с на два тона тегло празен, е умрел кон. За градско и извън пътя на бавните, не прави голямо впечатление, но на извънградско си е мъка. По равно с постоянна скорост, бива, но баири и завои се радваш ако се движиш с трафика без да пречиш.

        Отделно, дизелово Мусо с турбо, не бих си взел. Също така за тия антики се гледа състояние, а не години на производство.
        За широко и удобно, трябва да се пробва. На мен ми е удобно, но съм 1,75м, а седалката съм я дръпнал до край назад. На задната седалка трима нормални, не им е широко... Багажника наистина е прилично голям, резервната гума е под него. Но не съм сигурен, дали на по-новите, резервната гума не беше в багажника.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          ..когато работи де, че там VP44 е ключовата дума. Хубавото е, че вече ги правят успешно.
          ...
          Точно така - когато работи.
          Нека звънне на Киро да му съобщи цифрата за ремонт на преебана VP44, а и единият от двата модела които се монтират на Фронтерата не подлежи на ремонт.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение

            Отделно, дизелово Мусо с турбо, не бих си взел. .
            А малко обосновка защо?

            Коментар


            • От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
              А малко обосновка защо?
              Доколкото знам са по-предразположени към пукане на глава.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                Три модела са турбо-двигателите според конЬОвете. Първите два са с глава като атмосферните, на най-силният, който е 130 и нещо, главата е различна, а и май нещо по мотора, но това от нета от кореец който има и Мусо, и Корандо, със 602 и се заиграва този най-силният, който се води SP или ST накрая.

                Така или иначе налягането на турбинираният мотор е само за оптимизация, и както казва Търтея за 605, "Само с един ключ го праИм двеста коня".
                По принцип не е лошо да се сложат и по-големи елементи, и наистина спокойно може да се докара до 180-200 магарета, а колко време ще изкара е съвсем друга тема.

                Атмосферният 2.9 е малко кофти за извънградско (особено ако човек е карал бензинов лек автомобил преди това) щото няма динамика, но пък и може да го стрОшиш само с чук.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                  605 нЕма да го гледаме. Той вади почти магаретата на 602 с турбо.
                  Преди доста време се бях навил да търся за баща ми MB 124, и разбиратели ме предупредиха, че няма смисъл да гледам с 602 с турбо. А и по обявите имаше много със счупени мотори. Към настоящия момент, май здрави 602 с турбо са вече рядкост, докато 602 без турбо, ги има здрави и по моргите, щото надживяха купетата в които са излезли от завода.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                    Цецо, тия разбиратели ...
                    То и 616 са вечни но щото нямат сили да се строшат

                    602 и 605 нямат нищо общо като вървеж, нищо че на хартия са 127/150 коня
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Цецо, тия разбиратели ...
                      То и 616 са вечни но щото нямат сили да се строшат

                      602 и 605 нямат нищо общо като вървеж, нищо че на хартия са 127/150 коня
                      И аз това каззам, но не от директен опит, а подочул...
                      Освен да си взема един 605 за резервен... ама със сегашната ми експлоатация няма да му дойде ред.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                        Взимай 605
                        Насаждаш гнп-то от 602 с елементите от тази от 605 и с правилния помпаджия си на 200 КС. Ако искаш,слагаш 7мм елементи, и тогава само нафта да има
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          ... и тогава само нафта да има
                          ... и керамичен съединител.

                          P.S. На атмосферният 2.9 съединителят си е обикновен, а на 2.9ТД е с демпферен маховик.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            ... и керамичен съединител.

                            P.S. На атмосферният 2.9 съединителят си е обикновен, а на 2.9ТД е с демпферен маховик.
                            А на 605 какъв е?
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              ... и керамичен съединител.

                              P.S. На атмосферният 2.9 съединителят си е обикновен, а на 2.9ТД е с демпферен маховик.
                              Сигурен ли си?Поне на моя 2.9 тд 12.2000г. си е обикновен а и поне още 4 съм разглобявал и все са си нормални .

                              Коментар


                              • От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                А на 605 какъв е?
                                При Мерцедес не знам как е, щото при Санг Йонг опашката на кутията е различна, но с друг маховик се слага квото искаш.

                                Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                                Сигурен ли си?Поне на моя 2.9 тд 12.2000г. си е обикновен а и поне още 4 съм разглобявал и все са си нормални .
                                Ами аз до сега 2.9ТД само с демпферен маховик съм виждал, щото искам да си сложа 240mm обикновен, но не намирам.
                                Явно попадам само на по-новите.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X