Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И все пак дали не Ssangyong Musso?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    W460/461
    Не става
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #32
      От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Няма нужда никой да компилира нищо, щото си го има готово с М104.

      Няма и нужда да се преправя на квото и да било. Който иска Г, да си купи .
      Идеята е, че Г-то струва едни други пари. А и не се търси нещо с много висока проходимост.
      Основното е, цялостна безпроблемност и да се ползва за разходки на село плюс някоя лека работа около селска къща (дърпане на леко ремарке например).

      Честно казано мисля лятото да взема нещо за описаната употреба на село, а и евентуално аз да го ползвам, през кратките ми отпуски за основно МПС в България(не ми се ще да си взимам колата от сестра ми всеки път за по две-три седмици). Не се търси нито голяма мощност, нито особена проходимост. КИА не ща, главно заради главата, и отчасти заради ГНП. А мотор ОМ602, се намира за без пари (стига да става за заместител), щото колите с него вече изгниха.
      Въпроса е дали и Мусото е от силно ръждясващите? Също и тая раздатка без ръчки ме притеснява, както и мостовете да не се саморазпадат нещо, че сигурно малко по-големи гуми все пак бих му сложил.
      Признавам си, Мусо съм разглеждал на живо преди повече от десет години - дойде едно тогава в сервиза, с проблема че не искаше да гасне от ключа.

      Иначе и други варианти обмислям, но всичкото безпроблемен дизел е в ръждясАли опаковки.
      Вярно е също, че не ми се дават и по-съществени пари за нещо ,което ще се кара от дъжд на вЕтър.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #33
        От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

        [/QUOTE]Въпроса е дали и Мусото е от силно ръждясващите? Също и тая раздатка без ръчки ме притеснява, както и мостовете да не се саморазпадат нещо, че сигурно малко по-големи гуми все пак бих му сложил.[/QUOTE]

        Тука вече тежката дума е на друг човек, който да каже каке. В понеделник пробвах дизелов с 2.3 турбо дизел мотор и останах с много добри впечатления. Много удобен за каране, добър ряз, приятно бях изненадан, в сравнение с Гранда ми , който беше 2.5 тд. От тези които гледах наскоро , ръждясали не съм виждал.

        Коментар


        • #34
          От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Идеята е, че Г-то струва едни други пари. А и не се търси нещо с много висока проходимост.
          Основното е, цялостна безпроблемност и да се ползва за разходки на село плюс някоя лека работа около селска къща (дърпане на леко ремарке например).

          Честно казано мисля лятото да взема нещо за описаната употреба на село, а и евентуално аз да го ползвам, през кратките ми отпуски за основно МПС в България(не ми се ще да си взимам колата от сестра ми всеки път за по две-три седмици). Не се търси нито голяма мощност, нито особена проходимост. КИА не ща, главно заради главата, и отчасти заради ГНП. А мотор ОМ602, се намира за без пари (стига да става за заместител), щото колите с него вече изгниха.
          Въпроса е дали и Мусото е от силно ръждясващите? Също и тая раздатка без ръчки ме притеснява, както и мостовете да не се саморазпадат нещо, че сигурно малко по-големи гуми все пак бих му сложил.
          Признавам си, Мусо съм разглеждал на живо преди повече от десет години - дойде едно тогава в сервиза, с проблема че не искаше да гасне от ключа.

          Иначе и други варианти обмислям, но всичкото безпроблемен дизел е в ръждясАли опаковки.
          Вярно е също, че не ми се дават и по-съществени пари за нещо ,което ще се кара от дъжд на вЕтър.
          ОМ602 си има в коша, та не разбирам за какво ти е друг ?
          Ако искаш да "правиш", има достатъчно "истински" джипове, дето само това чакат.
          Ако ти се кара, ми обслужваш и караш, като 31" влизат с леко пипване на праговете отпред.

          Относно мостовете, сигурно знаеш какво е Oshkosh, а каква е връзката им с Tongil хеви метъл може да прочетеш на официалната страница на Tongil.
          Отзад съм с 4 сателитна DANA44 на Tongil, като има и мостове на KSC, чиито дифове са 1:1 DANA, па било то 30 отпред, или 44 отзад.

          Раздатката, ами ако те притеснява всеки друг електрически Borg Warner монтиран някъде другаде, тогава може да се притесняваш и в случая.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            ОМ602 си има в коша, та не разбирам за какво ти е друг ?
            Ако искаш да "правиш", има достатъчно "истински" джипове, дето само това чакат.
            ...
            ...
            Раздатката, ами ако те притеснява всеки друг електрически Borg Warner монтиран някъде другаде, тогава може да се притесняваш и в случая.
            За мотора, го казах само в сравнение да се купува глава за КИА или да се сменява помпа на същата. Освен това ми минаха пред очите и обяви за Мусо с повреден мотор. В този смисъл 2,3 с еднаква трансмисия ли е като 2,9?
            Borg Warner е с добра репутация, ама конкретната не съм я и виждАл на снимка(ще потърся), а злите езици злословят напред в темата, че нещо изключвала и задно и предно и всичко.Та затова попитах.
            За ръждата нищо не споменаваш? То ясно, че е какъв се намери, но по принцип.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #36
              От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

              За учудване е,но наистина не гният. Ако ще се кара от дъжд на вятър 3.2 с автомат.Иначе на дизела съвсем безпроблемно става 6-степенна от МВ и 242 от Jeep за фул тайм! Кекаво вакумуправление на хъбовете ,но пък за сметка на това фабрично здрави почти колкото едни ръчни.31-ци кални Силвърстони влизат само с махане на предните калобранчета.Тъпите сирачни апарати ме дразнеха много с тракането си,но така и не стигнах да измисля от нещо друго по читави.

              Коментар


              • #37
                От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                2.9ТД и 3.2 са с по-дебели полуоски (карета) отпред.
                Отзад дифа може да е отворен, а може и да е с LSD, който е палцов като БТР-ския (така поне ми казаха), и който цепи от зор заварките на капака на касетата, но се прави, или се слага отворена касета или блокаж.
                Ако задният мост е KSC, и е мнооого дърт, може да се е разхлабила (тръгнала) разпорната втулка, но това се вижда и се оправя Овреме.
                Ако е Tongil е без разпорна втулка (и LSD, или поне аз не съм виждал с LSD) и няма проблем.

                За ръждата, ми не ме интересува, щото да очакваш от дъргел за 3-5 да е като за 20 е глупаво, а и мен ме интересува да е технически изправен.
                Разбира се, дали е ръждив конкретният екземпляр е очевадно.
                Като цяло не мисля че има проблем с ръждата, с изключение през 3-4-5г. когато се предлага като Daewoo, но тогава има проблем и като здравина на агрегатите, от където идва и лошата слава на модела, а и като Daewoo почти всички са с железни джанти.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #38
                  От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  E, модерно е, щото така или иначе няма мераклиЙ за КиЙте на Пенчо, та той си ги трупа. Не че за компилацията ще има, де.
                  То и да има, скоро няма да ги огрее.
                  Все пак километрите са им 185000, 90000 и 145000. Към момента.
                  А иначе съм съдействал на поне 10 колеги да се уредят с подобни и не съм чул някой да се е оплакал.

                  Коментар


                  • #39
                    От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                    Джоу, гледам ти подписа и не съм се замислял до сега ...

                    Това Мусо така ли си идва в заводски вид или ти си сленял някои агрегати?
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #40
                      От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                      Джоу, гледам ти подписа и не съм се замислял до сега ...

                      Това Мусо така ли си идва в заводски вид или ти си сленял някои агрегати?
                      Така си е по рождение, аз само съм сменил предавателните числа (с други мостове, че освен по-лесно, е и по-евтино) и с по-здравите полуоски отпред и 4 сателитен диф отзад, като всичко си е оригинално заводско, а понеже мойто е от първите, е и с оригинален МВ мотор (само с 2.9 атмосферен, който е при всички които имат един малък кръгъл фар асиметрично в радиаторната решетка и мигачите и габаритите са в едно до фара), което беше причината да взема точно това Мусо.

                      И да допълня, понеже предавките му са къси, вместо 235/75-15 му заспиват 31/10.5/15.

                      Автоматите са оригинална МВ 722.4, като при последните около 2000г. се монтира и австралийската BTRA, което си е неква Borg Warner-ска корпоративна схема.
                      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 22-02-17, 16:01.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #41
                        От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                        Аз да кажа че се чухме с Тропчо-Венци и в събота или неделя ще ходи да го гледа и тества джипа. След това ще се чуем и ще го мислим дали става или не става. Ако става ще е весело приключение.

                        Коментар


                        • #42
                          От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                          Правят братята китайци и никого не чакат...Те..190 коня, блокажи, рама, кеф ти 3, кеф ти 5 врати, кеф ти кабрио...Дваес иляди лева от магазина:

                          https://fakti.bg/avto/225326-nov-kit...aign=firstpage
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #43
                            От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                            Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                            Аз да кажа че се чухме с Тропчо-Венци и в събота или неделя ще ходи да го гледа и тества джипа. След това ще се чуем и ще го мислим дали става или не става. Ако става ще е весело приключение.

                            Мазохисти сте вие,знаете,че е чепат и пак.

                            Кьсмет пожелавам,ще трябва
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #44
                              От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              Мазохисти сте вие,знаете,че е чепат и пак.
                              Кьсмет пожелавам,ще трябва
                              Асене , имай малко милост по роднински.Поне "юнашко сърце" имат тия екземпляри!
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • #45
                                От: И все пак дали не Ssangyong Musso?

                                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                                Асене , имай малко милост по роднински.Поне "юнашко сърце" имат тия екземпляри!

                                Само сьс сьрцето не става,и гьз трябва нали знаеш.

                                От мойта камбанария в момента - смяна двигател около 2 бона нормален як втора рька,боядисване на колата без изкьрпване 4,смяна окачване предно 3 на нормална кола,на каприз 6 и горница............Ма и зависи за какво ти трябва де,колко ти се играе с нея и колко си играч.

                                Мазохизьм си е от кьде да го погледнеш,с все сьрцето в неязнаеш,че пари и Дрьж ми дьвката и дай да барна
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X