Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kia Sorento

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kia Sorento

    Някой може ли да каже що за чудо е това. От един клас със Ssang Yong Rexton са, но лично на мен повече ми допада като дизайн и имам чуството че ще има по-добри характеристики като геометрична проходимост. Относно качеството ще помоля да спестите коментарите от типа "това е боклук", защото видяхме Kia-та на Соти на какъв тормоз е подложена и се чупи сравнително рядко и прогнозируемо. Освен това искам от сега да кажа - не, не съм решил да си купувам такава, нито пък мой познат се интересува. Любопитството ми е продиктувано от това че на практика никой май от форума няма такъв доста разпространен вече автомобил, и няма отзиви за него. Автомобила е доста застъпен на пазара а остава някак встрани от вниманието ни.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

  • #2
    Соти е карал такава Киа и може да ти каже
    RB Patrol Team

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
      Соти е карал такава Киа и може да ти каже
      Мерси, ама все пак ми трябва не само неговото мнение.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Дима,преди година си взех такава,,чисто нова от магазина 2,5crdi ЕХ-най-високия клас.Автоматик,с всички екстри.3 месеца-18 хил.км.Много хубава...кола. На градско,извънградско и магистрално каране просто чудесна,но извън пътя... .Точно този модел има някакво безумие като управление на 4х4-то.Аз ги питах имат ли фул-тайм,те казаха-ДА,и аз си го поръчах.Да,ама като дойде открих,че тя всъщност си е парт-тайм,с постоянно задвижване на задния мост и включване на предния с електро-хидравличен съедините по ел.път.С 1-2 сек.закъснение.Това е положението AUTO на ключа.На бавни е постоянно включено.
        Карал съм я само с оригиналните гуми-не ми хареса като проходимост.А и за капак се окопа в 10-20см сняг в Бистрица,на улицата.2-3 часа съм се мъчил,бутал,калял.Автоматика прещрака от лашкането и след това си включваше 1-ва с удар.А и няма LSD.Като се измъкнах от там веднага се пуснах до София и се качих обратно с Чибуратора-нямаше абсолютно никакви проблеми.Маневрирах си напред-назад,а бях с гуми за мъгла...
        Мое мнение:Соренто е много добър паркетник,комфортен,икономичен и с вариянт за елементарна подръжка.Удоволствие е да се кара.С подходящи гуми става за лек до среден офроуд.Има вариянт за малко ''наджипване'',но формата на самото купе не позволява по-големи гуми.
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          Сиреч искаш да кажеш че двойното е от типа "он деманд" - при поискване - най гадния вариант за мен. Само това ли е, или има и други варианти?
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            На автоматика е така.Копчето е с 2 положения:AUTO и 4X4Low.Докато на ръчния вариянт е с 3 позиции 2Н,4Н и 4Low.Но не е лост,а копче на таблото вляво от волана и определени функции се извършват само в спряло положение с позиционирана 0-лева предавка.
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              Звучи достатъчно сериозно. Никой ли не се е опитал да понаджипи нещо такова?
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                До: Kia Sorento

                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                На автоматика е така.Копчето е с 2 положения:AUTO и 4X4Low.Докато на ръчния вариянт е с 3 позиции 2Н,4Н и 4Low.Но не е лост,а копче на таблото вляво от волана и определени функции се извършват само в спряло положение с позиционирана 0-лева предавка.
                Моята е автоматик 5 gear tiptronic и e с 3 позиции 2Hi, 4Hi и 4LOW при 4Hi е 'он демнд' ,а при 4LOW е с постоянно зацепване и извън пътя се представя много добре

                Коментар


                • #9
                  От: До: Kia Sorento

                  Първоначално публикуван от General Преглед на мнение
                  Моята е автоматик 5 gear tiptronic и e с 3 позиции 2Hi, 4Hi и 4LOW при 4Hi е 'он демнд' ,а при 4LOW е с постоянно зацепване и извън пътя се представя много добре
                  Доколкото разбирам от това, а и от написаното по горе... 4Hi е аналогично на AUTO?
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21324632617393697_11.jpg
Прегледи:1
Размер:60.7 КБ
ID:5333721Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21325075972799630_15.jpg
Прегледи:1
Размер:43.2 КБ
ID:5333722
                  Значи разликата е само в това че едната може да се движи само на задно, а другата винаги е 'он демнд' 4х4 ?
                  Не е ли малко безмислено?

                  Коментар


                  • #10
                    От: До: Kia Sorento

                    Някой може ли вече да разясни положенията на това копче.auto и 4hi едно и също ли е?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Kia Sorento

                      Ами май не е. Според обясненията в ето тази тема:
                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=222613
                      Марин Райковски

                      Коментар


                      • #12
                        От: До: Kia Sorento

                        Първоначално публикуван от WWG Преглед на мнение
                        Някой може ли вече да разясни положенията на това копче.auto и 4hi едно и също ли е?
                        Абсолютно не. Съвсем различни системи на задвижване-това с ауто и лок е с електромагнитна муфа, 2Н и 4Н и 4Лоу е парт-тайм и не трябва да се кара с включен преден мост на асфалт.
                        Животът е харизан кон според мен...

                        Теди

                        Коментар


                        • #13
                          От: До: Kia Sorento

                          А с коя система е по проходима колата с парт-тайм или с муфата?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Kia Sorento

                            Не би трябвало да има разлика в проходимостта. Парт-тайма като чисто механична система е по-надежден, но електромагнитната муфа е по-удобна за ежедневно каране.
                            Животът е харизан кон според мен...

                            Теди

                            Коментар


                            • #15
                              От: Kia Sorento

                              Системата май е същата като в Теракан? Не е добър вариант за бързо каране по хлъзгав път...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X