Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ферибот до Бари или Бриндизи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ферибот до Бари или Бриндизи

    Моля за съвет относно достигането на Италия с ферибот. Проверихме някой цени, но са доста смущаващи. Трябва да стигнем до Бари или Бриндизи, като вариантите са да тръгнем от Игуменица (Гърция) или Сплит (Хърватия). Ако някой има опит, моля да даде съвет как и с коя фирма да го организираме.
    Предварително благодаря.

  • #2
    До: Ферибот до Бари или Бриндизи

    Сплит - Бари няма, има Слит - Пескара, Задар - Анкона, Дубровник - Бари или Бар (Ч.Гора) - Бари, от София, най-удобно е Игуменица - Бари или Бриндизи, цените са горе-долу същите освен Игуменица - Бари която е по-скъпа заради по-голямото разтояние
    Three witches watch three Swatch watches.
    Which witch watch which Swatch watch?

    Коментар


    • #3
      До: Ферибот до Бари или Бриндизи

      Две години съм пътувал като Тираджия през северна Гърция до Италия.Най евтиния маршрут беше през северна Гърция покрай македонската и после покрай албанската граница Покрай Едеса Коница Йоанина до Игуменица и от там до Бриндизи.Обиколи из фирмите на пристанището на Игуменица и разучи кои са най евтините ферибооти.Има едни по малки много по евтини от големите.Дано съм бил полезенНещо ми се върти в главата Агуидимос турс
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #4
        До: Ферибот до Бари или Бриндизи

        Игуменица-Бриндизи е възможно най-бързия и най-евтиния вариант. Минавал съм го поне 15 пъти в двете посоки (живеех в Италия допреди 3 месеца). До Игуменица се стига много по- бързо от преди години, вече свързаха цялата магистрала.
        Тази линия я обслужват само две компании: Agoudimos lines и Endeavor lines.
        Агудимос са по- старата и по - голяма компания и цените са им по- ниски , но корабите са големи и повечето "тираджийски" (яко камиони и малко каюти). Обслужването е на по- ниско ниво.
        Индевър (аз ги ползвах последните няколко пъти) са по-добрия вариант според мен.
        Провери в нета за разписанията им и ценовите листи. Сега се води Low season и цените са много по-ниски.
        За отиване и връщане ползваш отстъпка от 20 процента от билета за връщане.

        ПП: Всички кораби тръгват привечер от Игуменица и пристигат там сутринта. Пътуването е около 8-9-10 часа споредзависи от времето.
        Дано съм ти бил полезен.
        Поздрави!
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          До: Ферибот до Бари или Бриндизи

          Магистралата Егнатия, Солун-Игуменица е почти готова. От Игуменица най-близкото италианско пристанище е Бриндизи, и съответно е най-евтино. В Игуменица се разходи по крайбрежната улица, където са фериботните агенции и си подбери подходяща цена. По един спален чувал на човек силно намалява разходите за каюта.
          В ресторантите обслужват красиве украинки.

          Коментар


          • #6
            До: Ферибот до Бари или Бриндизи

            Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
            Магистралата Егнатия, Солун-Игуменица е почти готова. От Игуменица най-близкото италианско пристанище е Бриндизи, и съответно е най-евтино. В Игуменица се разходи по крайбрежната улица, където са фериботните агенции и си подбери подходяща цена. По един спален чувал на човек силно намалява разходите за каюта.
            В ресторантите обслужват красиве украинки.
            Магистрала а ние карахме по забутани пътища98г.Иначе по красиво пристанище с кръчми на кея под палмите и узо колко ти душа сака
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #7
              До: Ферибот до Бари или Бриндизи

              Всички големи компании вече имат офиси в сградата на пристанището, които са и официални представителства. Билети е по- добре да се купят директно от там. По крайбрежната има много туристически агенции , но ти играят посредници и цените са леко по-високи.Разбира се не с много.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                До: Ферибот до Бари или Бриндизи

                Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                Магистрала а ние карахме по забутани пътища98г.Иначе по красиво пристанище с кръчми на кея под палмите и узо колко ти душа сака
                Да бе... Кръчмичките са наистина на ниво. Поръчваш си бира и ти носят чинийка с различни хапчици и мезенца. Втора бира- втора чинийка и така почти си вечеря човек. Глезорийка е. Особено лятото: чадърчета...ледено Узо...

                Окапах се...

                ПП: Спалният чувал наистина е много добро решение. На кораба можеш да спиш почти навсякъде , а пък лятото си е направо кеф. Не винаги има свободни каюти, а не на всеки кораб можеш да спиш в колата си. Вечер заключват трюмовете. Само на по- големите кораби с открити декове за коли е разрешено да се спи по колите и онборд къмпинга ако имаш каравана или кемпер.
                Последно редактирано от TigerHunter; 11-01-10, 20:08.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  До: Ферибот до Бари или Бриндизи

                  Благодаря на всички за отговорите. Планираме пътуването за 01 Май и не знам, дали е уместно да търсим билети направо на пристанището в Игуменица без предварителна резервация. Също е несигурно, дали времето ще позволи нощуване на палубата, така че отиваме на вариант Индевър до Бриндизи, който е 76 Евро на човек във вътрешна каюта за четирима със собствена баня и тоалетна + 35 Е за автомобил.
                  Ще го обмислим пак, че сме доста хора и няколко автомобила и общата сума за ферибот изглежда малко стряскащо.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ферибот до Бари или Бриндизи

                    Първоначално публикуван от stanislavz Преглед на мнение
                    Благодаря на всички за отговорите. Планираме пътуването за 01 Май и не знам, дали е уместно да търсим билети направо на пристанището в Игуменица без предварителна резервация. Също е несигурно, дали времето ще позволи нощуване на палубата, така че отиваме на вариант Индевър до Бриндизи, който е 76 Евро на човек във вътрешна каюта за четирима със собствена баня и тоалетна + 35 Е за автомобил.
                    Ще го обмислим пак, че сме доста хора и няколко автомобила и общата сума за ферибот изглежда малко стряскащо.
                    За да получиш по-точен отговор кажи на къде ще пътуваш-на юг или на север?С какъв автомобил,с ремарке или без?Крайната точка на пътуване ако е в Италия.

                    А относно фирмите има още една която пътува за Бари,Бриндизи и Анкона-Суперфаст.При тях цените са твърди и повечето пъти от пътуванията ми е излизало по-евтино от Акудимос!Това е защото при много пътуващи няма места на кораба и започват едни наддавания за билети едни цигании абе нямам думи.
                    ТЛК 80 4,2ТД-95г

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ферибот до Бари или Бриндизи

                      Суперфаст НЕ обслужват линията Игуменица-Бриндизи. Имат кораби само за Бари и Анкона. Цените им , обаче са доста солени, независимо от сезона. Като тяхна алтернатива за Бари бих дал Вентурис . Имат само големи кораби ("Поларис" "Сирен") за много ТИР-ове и с малко каюти , но са много евтини.Недостатъка им е , че са много бавни. Много пъти съм пристигал в Бари вместо в 9.00 (или беше 9.30) към 11-11.30 на следващия ден.

                      Преди години винаги си взимах кабина на кораба след потегляне. Около 1-2 часа след отплаването и след вечеря съобщаваха по интерфона , че има свободни кабини и който желае може да се яви на рецепцията и да си вземе. Взимал съм и четворна кабина за 15-20 Евро. Сега обаче се изучиха гадовете и злоупотребяват. Миналото лято за двама човека ни искаха 120 за кабина , а оставаха само 6-7 часа път. Кога да се наспи човек?
                      Та в обобщение:
                      Кабина е добре да се запази предварително онлайн или през агенция, особено лятото.Конкретно за Индевър кабина можете да намерите и на пристанището , ако кораба е "Ели Т." (кораба е сравнително малък и старичък , но кокетен и много добре поддържан) Той има доста каюти.
                      Ако обаче уцелите "Еротокритос" , той е доста голям и с малко кабини и шансовете са по-малки.

                      От Бриндизи до Бари е първокласен път с четири ленти и максимална скорост от 110 км/ч. Безплатен е. От Бари нататък се хваща магистралата. Аз пътувах за Рим и слизах на около 30-40 км преди него. Цената е 21 евро. До Рим предполагам е не повече от 24-25 за около 500 км. За Пескара и Анкона не знам цените , но е по-малко.

                      Надявам се , да съм бил полезен.
                      Поздрави!
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X