Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Гранд Чероки WK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Гранд Чероки WK

    Здравейте колеги! Имам едно въпросче за Гранд Чероки WK.Намислил съм да закупувам такова, обаче не мога да разбера как да се ориентирам визуално за това с коя раздатка е конкретната машина без да се заляга под нея а само по снимков материал от купето.Порових в интернет и разбрах ,че на въпросния модел слагат 2 модела раздатъчни кутии /изключвайки SRT8/ а именно NV140 което си е Куадра трак 1 и NV245 което си е Куадра трак 2 и Куадра драйв 2 което е същата раздатка като куадра трак 2 само дето има във всеки мост и ELSD.
    Гранд Чероки 5.2 ZJ
    Гранд Чероки 3.7 WK

  • #2
    До: Въпрос за Гранд Чероки WK

    Първоначално публикуван от ddpetrov Преглед на мнение
    ...... обаче не мога да разбера как да се ориентирам визуално за това с коя раздатка е конкретната машина .......................дето има във всеки мост и ELSD.
    Рових се ...кой знае къде нещо от форумната търсачка http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...18&postcount=7
    А диференциала е LSD. (лимитед слип. диф.) т.е. диф. с огр. приплъзване....и май е само по задните мостове
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за Гранд Чероки WK

      Първоначално публикуван от ddpetrov Преглед на мнение
      Здравейте колеги! Имам едно въпросче за Гранд Чероки WK.Намислил съм да закупувам такова, обаче не мога да разбера как да се ориентирам визуално за това с коя раздатка е конкретната машина без да се заляга под нея а само по снимков материал от купето.Порових в интернет и разбрах ,че на въпросния модел слагат 2 модела раздатъчни кутии /изключвайки SRT8/ а именно NV140 което си е Куадра трак 1 и NV245 което си е Куадра трак 2 и Куадра драйв 2 което е същата раздатка като куадра трак 2 само дето има във всеки мост и ELSD.
      Най лесно е по лоста за управление на раздатката. При NV245 има такъв - до скоростния лост, а при NV140 няма.

      Обаче ако го няма може да се окаже, че не е 4х4, а е само със задно предаване.
      GRAND CHEROKEE 4.7
      Добромир Добрев
      O898633718

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за Гранд Чероки WK

        Първоначално публикуван от nedos Преглед на мнение
        Най лесно е по лоста за управление на раздатката. При NV245 има такъв - до скоростния лост, а при NV140 няма.

        Обаче ако го няма може да се окаже, че не е 4х4, а е само със задно предаване.
        Благодаря колега,аз също стигнах до този извод след като намерих в интернет user manual за този модел.А за това дали е само със задно задвижване ,то е ясно че ще се наведем да видим отива ли нещо до предния мост.Утре отивам на оглед.Дано да ми хареса и да има сделка
        Гранд Чероки 5.2 ZJ
        Гранд Чероки 3.7 WK

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за Гранд Чероки WK

          Щом ще оглеждаш гледай дали влизат кабели в предния и задния диф(Quadra Drive 2). Кабела влизащ в задния диф се вижда по-лесно.
          Утре мога да ги снимам и двата.
          Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI Quadra Drive II

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за Гранд Чероки WK

            Ето как изглежда предното ELSD.

            http://www.flickr.com/photos/28986777@N02/4273759147/

            А това е задното ELSD, буксата се вижда като погледнеш от към задната лява гума.

            http://www.flickr.com/photos/28986777@N02/4273759305/

            Успех в избора!
            Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI Quadra Drive II

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за Гранд Чероки WK

              След огледа се установи че машината е с раздатка NV140.Всичко е наред с изключение на задния диференциал които вие доста.Не се знае обаче от какво точно,дали са лагери или е заминала циментацията.Сега издирвам цял заден мост или само съдържанието на диференциала в БГ.Търся и в Щатите да видим какви цени ще ми дадат там за касета,лагери и каквото трябва за да възстановя диференциала.
              Гранд Чероки 5.2 ZJ
              Гранд Чероки 3.7 WK

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X