Обява

Свий
Няма добавени обяви.

калибриране на оборотомера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • калибриране на оборотомера

    Някой кара ли Патрол RD 28 T да сподели какви са оборотите на определена скорост и определена предавка (или ако има техническа информация за това). В началото си мислех, че просто този двигател е много "разтоварен" и си поддържа ниски обороти, ама взе да ме съмнява тази работа. Над 2500 rpm практически не съм вдигал. На 5 със 100 поддържа 1500 rpm, на 4 с 80 пак толкова.Турбото се чува че работи "на обороти", и въобще доколкото съм карал разни други дизели не ми звучи баш като 1500, на ухо по скоро 2500 - 3000 бих му дал. Как може лесно да се провери тази работа? (не ми се струва достатъчно съществено, че да го давам в сервиз, затова си помислих че е най лесно някой да каже такива ли са типичните обороти или не)
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

  • #2
    Най лесно е да влезнеш в някой пункт където правят ГТП и да ги помолиш за услуга. Те имат оборотомер който е с шоков датчик, така че твърдо ще ти кажат какви са оборотите и дали твоя мери същото.
    На дизеловите двигатели оборотомера обикновенно взима сигнал от алтернатора - преди изправителния блок, така че ако нещо там е правено и пипано или не е наред е възможно да не мери точно.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
      На 5 със 100 поддържа 1500 rpm, на 4 с 80 пак толкова.Турбото се чува че работи "на обороти", и въобще доколкото съм карал разни други дизели не ми звучи баш като 1500, на ухо по скоро 2500 - 3000 бих му дал.
      нямам патрол, но тези обороти не ми изглеждат много страшни , по скоро са по близо до нормалните, с отклонение от може би около 100-200. съотношението м/у 4 и 5 предавка ми изглежда правилно. за справка: бензинов двигател с 80 на 4-та - около 1800 и със 100 на 5-та - същото. не забравяй че съотношението скорост/обороти също така зависи и от размера на гумите и главното предаване. справка: гл. предаване 3.7:1, гуми 30", скорост 100, обороти 2200 на 5та, гуми 33" - об. 1900 на 5та. как ли би изглеждало уравнението ако главното предаване е примерно 3.5:1 или по високо (по ниско цифрово изражение).

      2500-3000 оборота ми се струват малко високи за дизел.
      Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
      http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
      http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

      Коментар


      • #4
        На моя бившия Y260, с MT/R 31" на 130км./ч. държеше точно 3000 оборота.

        Мисля, че твоя не е верен, няма как да си толкова разтоварен, че на 100 на 5-та да си на 1500об. Това е по-ниско дори и от Disem-a..

        Коментар


        • #5
          Определено оборотомера не е верен. Митко е прав по принцип но той има в предвид едни други бензинови двигатели и едни други кубатури... 2.8TD под 2000 оборота не е особено блестящ и на практика винаги е над 2000... на 1500 въобще не върви...

          А тези оборотомери на Y260 имат някакъв принципен проблем. На нашия е същото - отчита правилно нулевите обороти а нагоре всичко е точно разделено на 2... Не ми остава време но скоро ще видим защо.
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            ...2.8TD под 2000 оборота не е особено блестящ и на практика винаги е над 2000... на 1500 въобще не върви...
            , Венци, то аз освен на Тойотата (мотора) на Алекс, друг дизел не се сещам да е жив още от 1500 об. Говорим за онези дизели, дето ние харесваме.

            А иначе, не съм съгласен за RD28T и вървенето/ оборотите. На късата Y260, този мотор върви спокойно и прилично и под 2000, и съвсем не се иска тая газ като при дълъг Y60/Y61!

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Определено оборотомера не е верен. Митко е прав по принцип но той има в предвид едни други бензинови двигатели и едни други кубатури... 2.8TD под 2000 оборота не е особено блестящ и на практика винаги е над 2000... на 1500 въобще не върви...

              А тези оборотомери на Y260 имат някакъв принципен проблем. На нашия е същото - отчита правилно нулевите обороти а нагоре всичко е точно разделено на 2... Не ми остава време но скоро ще видим защо.
              Точно и аз това мислех да кажа, дифовете и предавките на големите американци се различават от тези на дизелов Нисан 2.8. При мен на последната предавка с около 100 км/ч оборотите са около 1800... Така че определено не е верен.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                Патрол GR дълга база 2,8 тд на равен път с 100 км на 5 предавка -около 3000 об.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от edd2 Преглед на мнение
                  Патрол GR дълга база 2,8 тд на равен път с 100 км на 5 предавка -около 3000 об.
                  Мм, и това ми звучи като грешка. Какво излиза, че дългия Патрол с повече от 120-130 не може да се кара (вероятно ще стигне и надхвърли 4.000об.)?

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                    Най лесно е да влезнеш в някой пункт където правят ГТП и да ги помолиш за услуга. Те имат оборотомер който е с шоков датчик, така че твърдо ще ти кажат какви са оборотите и дали твоя мери същото.
                    На дизеловите двигатели оборотомера обикновенно взима сигнал от алтернатора - преди изправителния блок, така че ако нещо там е правено и пипано или не е наред е възможно да не мери точно.
                    На Патрола датчика който чете оборотите е зад ангренажното колело на ГНП-то,а не е на алтернатора,и на практика не може нищо да му стане освен по някакъв начин да се разхлаби и разстоянието между него и колелото да се увеличи.Но тогава според мен той просто няма да отчита,тъй като е на електромагнитен принцип.
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      Мм, и това ми звучи като грешка. Какво излиза, че дългия Патрол с повече от 120-130 не може да се кара (вероятно ще стигне и надхвърли 4.000об.)?
                      Патрол GR къс 2.8тд-при 80км/ч-на 5-та държи 2000-2100об/м, а при 100км/ч-2800-2900, при110км8ч-3100об/м.Предупредителния сектор на оборотомера е от 5000об/м, така че не виждам защо да не върви с повече от 120-130 км/ч.Плюс това колко още по принцип трябва да вдигне? По мое мнение повече от 160-170км/ч надали ще вдига по принцип.
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X