Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цени на гуми (18 цола)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Цени на гуми (18 цола)

    С размер 255/55/18 съм и цените дотук са съкрушителни. Където и да питам, под 500-600 лв на гума няма.

    Викам си я аз да хвърля едно око на наще братя американци, които всички знаем обичат много 4х4 та сигурно и по-добър пазар от нашия имат.

    Явно много много по-добър ще да е.

    Continental CrossContact - $115 (170лв)
    http://www.tirerack.com/tires/tires....nSpeedRating=V

    BFGoodrich g-Force T/A KDW 2 - $128 (200лв)
    http://www.tirerack.com/tires/tires....nSpeedRating=V

    Eagle F1 за $190 (300 лв.)... и продължава все така. Защо така са се увълчили нашите гумопродавачи ? Или аз все на кофти източници попадам ?
    VW Touareg V10, 5000cc

  • #2
    Няма как гума, която в Щатите е 115щ.д. тука да е 200 или дори 300лв. Сметките по транспорта са едни други и т.н.

    Коментар


    • #3
      колега и аз съм със същият размер, дай да се организираме и да си поръчаме от U.S.A

      има и друг вариант Гърция е мнооого по-близо малко е по-скъпо, но в сравнение с тук е по-добре виж: http://www.elastika-online.gr/start.html

      а в Германия са по-евтини от Гърция http://www.reifendirekt.de/Reifen.html
      Последно редактирано от Peppy; 27-01-07, 11:47.
      LZ1PER

      Коментар


      • #4
        Имам евентуален начин да ми пратят 4 гуми от щатите до западна европа по тарифа все едно са били за в щатите. От там до БГ ще видим.

        Но за този вариант ще питам утре, ако не става - ще спестим пари за транспорт ако се групираме. Може би въпреди всичко ще излезне най-евтино от щатите, много са големи разликите в цените.

        Виж Continental UHP-то в Германия е 142 евро а в щатите е 105 долара. Към 80 евро. Почти на половина. 60 евро разлика * 4 = 240 евро. Хмм, може и да не са достатъчни да покрият разликата в транспорта.
        VW Touareg V10, 5000cc

        Коментар


        • #5
          Да така е разликите са големи, но от Америка до тук ще се оскъпят доста, не е ясно дали няма да дойдат на цените примерно в Гърция и второто колко време ще пътуват? Който знае да каже колко може да струва доставката от Ам. до БГ и времето за което може да простигне?

          П.С. Ако някоя дойде крива или дефектна какво правим???
          LZ1PER

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
            Защо така са се увълчили нашите гумопродавачи ?
            Без да ставам ничий адвокат, но не знам как някой може да очаква подобни на щатските цени при наличието на транспортни разходи от Щатите (за предполагаемо малки количества за един несравнимо по-малък пазар) + мито + 20 % ДДС.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              Да да, први сте. Може би глобално сметката излиза по-добра ако е от Германия.

              F1 GoodYear са 150 евро от германия
              http://ssl.delti.com/cgi-bin/reifenb...-117336&dsco=0

              Това си е екстра цена. Ако искате може да се групираме за гуми от Германия и да си споделим транспортните разходи. На мен ми дръпнаха автомобил на ремарке от Белгия до София за 600 евро, значи ако сме примерно 4 души с по 4 гуми - като обем ще е горе долу толкова или по-малко. Разхода ще да ни падне по около 100 евро на човек.
              VW Touareg V10, 5000cc

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
                Да да, први сте. Може би глобално сметката излиза по-добра ако е от Германия.

                F1 GoodYear са 150 евро от германия
                http://ssl.delti.com/cgi-bin/reifenb...-117336&dsco=0

                Това си е екстра цена. Ако искате може да се групираме за гуми от Германия и да си споделим транспортните разходи. На мен ми дръпнаха автомобил на ремарке от Белгия до София за 600 евро, значи ако сме примерно 4 души с по 4 гуми - като обем ще е горе долу толкова или по-малко. Разхода ще да ни падне по около 100 евро на човек.
                Мисля че ще мога да нямеря ( имам познат) който пътува за коли през седмица, мисля че срещу скромната сума от 50 евро за услугата ще ги купи и докара, той ходи с камионче с платформа купува 2 коли така че вътре по колите мисля че няма да е проблем да натоварят дори и 12 гуми. Мога да го попитам.
                LZ1PER

                Коментар


                • #9
                  Пита ли ?
                  VW Touareg V10, 5000cc

                  Коментар


                  • #10
                    аз миналата седмица си порачах от тук

                    http://www.neumaticos-online.com/start.html
                    и цената е страшно по евтиана от магазин..
                    като си порачвах джанти ми викат в магазина че на тях една гума им излиза на едро 120€ +сега няква нова такса имало и като и сложат нещо отгоре и те да печелят става че под 140€ не може да е купиш а по интернет са 108€ с доставка.......
                    гледам вашия размер на мен ми харесва най много GENERAL GRABER AT те в SPAIN са малко по евтини от GERMANIA
                    поздрави....

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
                      Пита ли ?
                      сложно и трудно за изпълниене по мое мнение .. не че не ви пожелавам успех....

                      аз си намерих Гудиър на цена около 460 лв. броя ..
                      скъпо .. ама кой кара скъпа кола ..
                      със сигурност могат да ти докарат гуми отвън .. но има един момент .. добро планиране (1месец за организация и чакане) не е за подценяване и това че НЯМАШ гаранция ! наистина за тези гуми качеството е добро но все пак е фактор.

                      Коментар


                      • #12
                        Цените на гумите в US наистина са такива НО! - има една малка разлика,но много важна.
                        Почти всички гуми за американския пазар/говоря за нормални гуми,не за OFF/ са с много различна смес от европейската.Гумите са проектирани за много по голям преход/в мили/ и друга настилка /бетон/.Това означава по-дълъг живот,по-твърда смес и по ДЪЛЪГ СПИРАЧЕН ПЪТ!Гумите са като пластмасови.Аз лично съм си внасял и гуми произведени за Азия и Арабския свят - положението е същото.В момента имам две коли с такива гуми просот защото така дойдоха/колите/.Моя съвет е да не се заигравате с евтини гуми на скъпи коли.Разликата ще ви излезне солено.Иначе мога да ви внеса гуми сравнително бързо /не по-малко от 2месеца/ от Щатите.4 нови джанти с гуми 18" за 4х4 излизат 1600-1800лв.
                        IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                        Коментар


                        • #13
                          мда-аа... вчера четох отзиви за Санта Фе и някакъв /х/американец беше писал "перфектна кола - сега е на 100 000 мили и гумите /оригиналните!/ са за смяна"...

                          за да излезат евтино от САЩ, трябва да се внесат контрабанда - по принцип всичко по-скъпо от 50 долара минава през митница и се начислява мито и ДДС, включително и върху цената на транспорта...

                          може, обаче, да си купите гумите от страна от ЕС и тогава не плащата нищо на митницата... имайте предвид, че при внос с кола през Сърбия на Калотина ще имате проблеми - трябва да докажете, че гумите са купени от страна от ЕС /или отивате на варианта с митото или с контрабандата/...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            Принципно сърбите се заяждат и да имаш и да нямаш фактура от кадето си поискаш.Едни 50Е свършиха работа за 8 джанти с гуми за AMG купени от Ebay/ без фактура/.Ако това е контрабанда - добре.А за вноса от US не си прав - фактурата може да ти е и за 100USD общо - никой не знае как и за колко си купил.Съответно - говориме за смешни пари мито и ДДС /около 30%/ но върху стойността на фактурата.А и обикновенно гумите не патуват сами.......поне с някоя кола или друг товар....
                            IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                            Коментар


                            • #15
                              хванете китайците от илиенци от тях си взех Гудиар Ултра Грип/зимни/ 255/75/17-made in Japan внасят ги от Япония през Китай едини4на цена на гума 180 евро и не са от пластмасовите
                              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X