Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Данък на мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Данък на мотор

    Здравейте,интересува ме дали някои знае,каква е причината данаците на моторите да са толкова високи.Аз имам YAMAHA TT600E 2002 година и данъкът ми е 100 лева двоино повече от колкото на колата ми.Във всяка една нормална държава е тъкмо обратното поради ред причини.Възможно ли е да се подаде групова жалба до съответната община !

  • #2
    До: Данък на мотор

    Първоначално публикуван от stoychev_ps Преглед на мнение
    Здравейте,интересува ме дали някои знае,каква е причината данаците на моторите да са толкова високи.Аз имам YAMAHA TT600E 2002 година и данъкът ми е 100 лева двоино повече от колкото на колата ми.Във всяка една нормална държава е тъкмо обратното поради ред причини.Възможно ли е да се подаде групова жалба до съответната община !
    По скоро до съответната" държава" и съотвените "държавици"/малоумници/
    ПАВКО
    0888802068

    Коментар


    • #3
      До: Данък на мотор

      Колега явно са малоумници,нормално мислещ човек не би направил такова нещо!!!Много искам да се преборя с това само че незнам как!?

      Коментар


      • #4
        До: Данък на мотор

        Значи в БГ е заложено исторически следното нещо.Всички руптаем и недоволстваме по единично,като сдружения,организации,клубове и пр.,Но в дадения момент когато трябва да с еизрази това недоволство, всеки тегли в обратна посока и от това се възползват управляващите изроди.Мислиш ли,че ако успоредно с откриване на сезона,организиране на съборите по градове се изразява това недоволство и всеки път се внася официално искане от наша страна няма да има резултат,но трябва единство всички заедно.
        ПАВКО
        0888802068

        Коментар


        • #5
          До: Данък на мотор

          Няма логика....(аз защо ли търся нещо логично в тая държава) ,да не са сбъркали техниката нещо?? На един приятел кемпера му го бяха записали "Строителна машина".
          Моя е 2,9-дизел,пуши,мирише,замърсява-72лв.Не че се оплаквам,ама НЯМА ЛОГИКА!! ......
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #6
            До: Данък на мотор

            Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
            Няма логика....(аз защо ли търся нещо логично в тая държава) ,да не са сбъркали техниката нещо?? На един приятел кемпера му го бяха записали "Строителна машина".
            Моя е 2,9-дизел,пуши,мирише,замърсява-72лв.Не че се оплаквам,ама НЯМА ЛОГИКА!! ......
            Като няма логика ,има пръчка/ама по дебела/ и карай наред,но пак до никъде няма да стигнеш аз поне не успях.
            ПАВКО
            0888802068

            Коментар


            • #7
              До: Данък на мотор

              Някой, подавал ли е жалба до съответната община в която живее.?

              Коментар


              • #8
                До: Данък на мотор

                И аз платих за 2 години 250лв данък на ХТ-то и тогава го прехвърлих на приятел и вече той не го е зачислявал.Такава е тактиката ако искате да се измъкнете от данъка.

                Коментар


                • #9
                  До: Данък на мотор

                  Това е България. Логика тук в тази държава няма! Има само интереси и байганьовски начини държавата да ти вземе пари... Най-напред данъка беше 12 лева за 750 кубика... После решиха и обявиха, че ще бъде 300 лева за мотори над 750 кубика. Не помня кое правителство беше. Май на Костов. Мотивираха се, че това били луксозни стоки, както яхтите нали, но става въпрос за мотоциклети, и изобщо нямало необходимост от това да се карат мотори, за това данъка трябвало да е такъв!?!?! Тогава правихме протест пред парламента моторджийте. Там с плакати с петиции, както си му е редът. Не помня 2001-2002-2003 година там някъде беше. И тогава направиха голям "жест" към нас и го намалиха наполовина. И стана 150 лева за 750 кубика. А за 600 кубика 100 лева.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #10
                    До: Данък на мотор

                    Данъка за мотор е доста по-висок от този за малка яхта и самолет , така беше преди година .
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #11
                      До: Данък на мотор

                      Ами да.... Защото мотоциклета е по-луксозен от самолета... Пък и върви по-бързо веднага след старта.....
                      Та за ЛОГИКАТА в България да напиша малко. Просто не мога да се сдържа.
                      За една къща, около 200 м2 и двор 700 м2 с градина се плаща такса смет 50 лева. Но за бижутериен магазин в центъра на града, който е 25 м2 се плаща такса смет 150 лева.... Къде е логиката ще кажете? Колко смет "произвежда" тази къща с градината си, и колко смет "произвежда" един малък магазин за бижута?!?!
                      "ЛОГИКА има и то много голяма"...Ще ви отговори българският чиновник, който е измислил този "много умен" начин за събиране на пари. В къщата може да живее пенсионер и той не може да плаща много голяма такса смет, освен това гласува на изборите, та не трябва да го притесняваме... А бижутерийният магазин е на фирма и вади пари, и за това трябва да му се вземе доста повече. :0
                      А иначе, че къщата с двора правела 10 пъти повече боклук от магазина... Абе това кой го интересува?
                      Последно редактирано от ВладиЧ; 06-02-10, 10:27.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #12
                        До: Данък на мотор

                        Suzuki Dr 650 - 220 лева в Карлово. Все пак живеем в Ориндж каунти

                        Коментар


                        • #13
                          До: Данък на мотор

                          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                          .... Къде е логиката ще кажете? Колко смет "произвежда" тази къща с градината си, и колко смет "произвежда" един малък магазин за бижута?!?! ....
                          Колега, бижутерийният магазин има по-скъп боклук!
                          А за данъците... Аз имам Сузуки Хайабуса 1300 кубика и Тенере-660. За Хайабусата е към 220лв за Община Варна, а за Тенерето е към 150лв още не съм проверявал.
                          Много от "Варненците" си регистрират моторите по разни села и разликата в данъците е драстична.

                          Ако пак има протести за данъците на моторите ИДВАМ !!!
                          Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                          http://www.cardomain.com/ride/2562837

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: Данък на мотор

                            Ас за BMW R 1100 RS от 1996г. в Банкиа-Софиа 2009 година платих 12 лева, а за 2010 - 54 лева?????? какви са тиа броики пријатели. За XT 600 от 1992 лани 12 лева 2009г , а 28 лева за 2010 г. Повишена е таксата в општината за 2010 година ама толкова. Така е сличаиа с мен. За Мерцедес 124 Е 250 дизел 113 к.с. от 1995г. данака за 2009 е 124 лв. А за JEEP Grand cherokee 2.7 CRD oт 2003 god. данака за 2010 е 250 лв.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Данък на мотор

                              Данък за 2012г.

                              8 МОТОПЕД 10.00
                              9 МОТОЦИКЛЕТ до 125 куб.см вкл. 12.00
                              10 МОТОЦИКЛЕТ над 125 до 250 куб.см вкл. 25.00
                              11 МОТОЦИКЛЕТ над 250 до 350 куб.см вкл. 35.00
                              12 МОТОЦИКЛЕТ над 350 до 490 куб.см вкл. 50.00
                              13 МОТОЦИКЛЕТ над 490 до 750 куб.см вкл. 75.00
                              14 МОТОЦИКЛЕТ над 750 куб.см 100.00
                              15 ТРИКОЛКА до 400 кг вкл. 4.00
                              16 ТРИКОЛКА над 400 кг 6.00

                              Ето това намерих аз за 2012
                              Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X