Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ограничения в лова - откъде идват?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ограничения в лова - откъде идват?

    Онзи ден си говорихме с един полицай - бивш КОС-аджия, сега следовател (също ловец). Според него, единственият начин да се възстановят популациите на дивеча е да се забрани лова за 2-3 години.
    Не веднъж съм чувал подобни идеи в лесовъдските среди, някои - още по-радикални, като например да се прибере всичкото ловно оръжие за някакъв срок.
    Разбира се, всеки вика: "Това няма да стане, защото всички дупетати и началници са авджии".
    Интересува ме, какво е и вашето мнение, защото хората, с които съм говорил, са малко или много професионално "деформирани".
    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

    Коментар


    • #17
      До: Ограничения в лова - откъде идват?

      Какъв ти лов, всико е изтребено, колко животни можеш да видиш сега и колко преди години? Това сега не е популация ами последни издихания. Трябва да се забрани ловуването, само хищниците да се отстрелват периодично за да се посъвземе популацията и това не е невъзможно, но изисква голяма група хора да го поискат силно и да се надъхат, че невъзможни неща няма

      Коментар


      • #18
        До: Ограничения в лова - откъде идват?

        На скоро гледах по канал1 за сърбия, там тази година
        като ходят на лов в дадено поле после две години
        повече там не ходят да ловуват за да се възтанови
        популацията

        Коментар


        • #19
          До: Ограничения в лова - откъде идват?

          Днес разхождах джипа над Лозен.Хубаво,слънчево и двама с пушки,снайпер и помпа.Ако бяхме на организирана разходка,повече колеги,щях да апелирам да им вземем оръжията.От такива няма дивеч,защото стрелят целогодишно.Аз не съм във вреда на дивеча с случайните си слуки в горите.
          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

          Коментар


          • #20
            До: Ограничения в лова - откъде идват?

            Нека всеки да си носи отговорността! Нали знаете, че човека убива а не оръжието! И не си губете ума, че няма дивеч, дивеч има достатъчно и за всеки, но не всеки си го гледа / имам предвид хранене, опазване и др./. Няма нужда от забрани, но е хубаво законът да е еднакъв за всички и за слон да няма прошка!
            Айде на слука и много здраве!
            Говоря ти дъще, сещай се снахо!

            Коментар


            • #21
              До: Ограничения в лова - откъде идват?

              Първоначално публикуван от box1 Преглед на мнение
              Нека всеки да си носи отговорността! Нали знаете, че човека убива а не оръжието! И не си губете ума, че няма дивеч, дивеч има достатъчно и за всеки, но не всеки си го гледа / имам предвид хранене, опазване и др./. Няма нужда от забрани, но е хубаво законът да е еднакъв за всички и за слон да няма прошка!
              Айде на слука и много здраве!
              Колега не пише в инфото ти кой набор си.Аз съм раждан 71 г. и като малък в балкана съм виждал всички видове животни,като ме извеждаше дядо на разходка.Сега елен там ще видиш ама друг път просто разхождайки се.По 15 км. преходи правим и по някога и следи от дивеч не виждаме.Та говори си че дивеч има,но аз твърдя че е намален с пъти през последните 15 години.И отново твърдя че проблема е в безогледното бракониерство.

              И както каза един стар ловджия:"Гледай сине животни ,че след 20 години ще стреляте по пеперуди само".
              Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
              NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

              Коментар


              • #22
                До: Ограничения в лова - откъде идват?

                Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                Днес разхождах джипа над Лозен.Хубаво,слънчево и двама с пушки,снайпер и помпа.Ако бяхме на организирана разходка,повече колеги,щях да апелирам да им вземем оръжията.От такива няма дивеч,защото стрелят целогодишно.Аз не съм във вреда на дивеча с случайните си слуки в горите.
                И щяхте много да сбъркате... После - съд, там щяха да изкарат разрешително за индивидуален лов на хищници, примерно... и после става страшно....
                Законите у нас бранят нарушителите.
                Примери безброй. Лов на пъдпъдък. Със снайпер. Или с бренеке и тринайсе нули. "Ми, в Закона никъде не е забранено да бия пъдпъдък с бренеке.." Така е...
                За това може би единственото решение е мораториум върху лова за известно време...
                Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                Коментар


                • #23
                  До: Ограничения в лова - откъде идват?

                  Кво ще изземат
                  За това може би единственото решение е мораториум върху лова за известно време...
                  Е и? Бракониерите кой ще ги спре.Ще изземат оръжието на законните ловци,а нелегалното?Хайде и него да го вземат и веднага почват примки
                  капани и т.н.Бракониер можеш да бъдеш по 1000 начина,и то може би
                  най-гадните,щото аз по-гадно от примка не знам.На Воденският съм
                  виждал как 1/един/идиот залага 20 примки на оградата и ти като горски
                  знаеш че ако на първата или втората има животно до другите не стига.
                  Пир за вълци и чакали.Абе гадост.Не знам решението на въпроса.Честно
                  Имам някакви идеи но кой би ме чул.
                  Последно редактирано от Венцислав Петров; 25-02-08, 09:03.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #24
                    До: Ограничения в лова - откъде идват?

                    Няма значение годините, колега! Знаем, че монопола си е най-хубавото нещо, но нещата са се променили доста от времето когато си се разхождал с дядо си! Сигурно е било хубаво във вашето село само баща ти и още 7-8 човека да са ловджии и да се възхищаваме и ахкаме сега колко дивеч имаше тогава , а сега тия мръсни бракониери си правят каквото си искат! И да си говорим точно с КОС-аджии и следователи какви мерки да се вземат! Айде холам, не сме правени в г...з!

                    п.с. Между другото около 12 пъти са се увеличили ловците за 18 години и при тези такси какво очакваш?




                    Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                    Колега не пише в инфото ти кой набор си.Аз съм раждан 71 г. и като малък в балкана съм виждал всички видове животни,като ме извеждаше дядо на разходка.Сега елен там ще видиш ама друг път просто разхождайки се.По 15 км. преходи правим и по някога и следи от дивеч не виждаме.Та говори си че дивеч има,но аз твърдя че е намален с пъти през последните 15 години.И отново твърдя че проблема е в безогледното бракониерство.

                    И както каза един стар ловджия:"Гледай сине животни ,че след 20 години ще стреляте по пеперуди само".
                    Говоря ти дъще, сещай се снахо!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Ограничения в лова - откъде идват?

                      Причините за това състояние на нещата са комплексни. Не бива да се упростяват мерките и да се говори наизуст. Какво значи да се забрани лова?! Ами бракониерите, ами изсичането на горите?! По мои наблюдения в момента никой не се занимава с опазване на дивеча. Горските са малко, зле платени и демотивирани. Основният им проблем е опазването на гората от мафията. Не получават необходимото съдействие от полицията и съда( извинявам се за мръсната дума). Държавата я няма!!!
                      От друга страна има много ловци, които са немотивирани, не ходят на лов( това е добре за дивеча), но и не участват в ловностопанските мероприятия. Тези колеги се отнасят безразлично, когато видят някой да бракониерства. Та в този ред на мисли има резон в идеите драстично да се вдигнат таксите за лов. В редиците на БЛРС ще останат само мотивираните ловци. И като видят бракониер да избива дивеча няма да им е все едно...
                      О трета страна нашето селско стопанство въобще не може да се сравнява с това преди 20г. През 90-те имаше много пустеещи земеделски земи съответно и хранителната база силно ограничена.
                      Въпреки това в България има по-големи запаси от дивеч от много европейски държави. Вярно е че не може да се сравняват с 80-те, но тогава имаше държавна политика поставена на научна основа.

                      Идеите на бившия Косаджия ми звучат, като идеи на Катаджия да се забрани управлението на леки автомобили, защото годишно по пътищата катастрофират над 100 000 души!?! Супер! Тъкмо ще имат по-малко работа!
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Ограничения в лова - откъде идват?

                        Жоре много си прав.В нашата мила родина винаги правим наобратно нещата.Нека първо забранят изсичането на горите ида го спрат,тогава съм съгласен и лова да забранят.Да ги видя как ще преборят дървената мафия.Сега през почивните дни минахме в Странджа по места където съм минал преди две години.Познай-трагедия ,зверска сеч,огромни сечища и дръвцата чинно наредени за извозване.Явно законно.Абе не ми се говори.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #27
                          До: Ограничения в лова - откъде идват?

                          Бурен се изтръгва от корен! Иначе пак ще порасне...

                          А корена е липсата на правосъдие и правоохранениекорупцията.
                          А най-отдолу е липсата на политическа воля.
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Ограничения в лова - откъде идват?

                            Не ми се навлиза в дебати за политика въпреки че е неизбежно.И гадно.Няма държавност в тази "държава".Обаче вчера като се прибирахме от Странджа на главният път на влизане в Ст.Загора посред бял ден по обяд се разходи един дългоух.Нямало дивеч аДжорджо от Бургас/именит пацифист/ми разказа как докато правили трасето наоко
                            наоколо се разхождали сърнички.До нас в горичката цяла нощ виха чакали.Абе има още живот в гората,ама докога...???????
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #29
                              До: Ограничения в лова - откъде идват?

                              Може пък решението да е в "Партия на ловците, риболовците и традициите" както във Франция. Доколкото знам имат 17-18 места в Парламента.
                              Помислете само какъв потенциален електорат.
                              Но може би тук нещата ще се опорочат, както много други "Добри намерения"
                              Затова за всеки в управлението на партията-Детектор на лъжата всеки месец.
                              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Ограничения в лова - откъде идват?

                                Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                                Може пък решението да е в "Партия на ловците, риболовците и традициите" както във Франция. Доколкото знам имат 17-18 места в Парламента.
                                Помислете само какъв потенциален електорат.
                                Но може би тук нещата ще се опорочат, както много други "Добри намерения"
                                Затова за всеки в управлението на партията-Детектор на лъжата всеки месец.
                                Ех мечтиииииии
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X