Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на Мицубиши Паджеро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тунинг на Мицубиши Паджеро

    в тази тема ми се иска да си говорим за тунинга на тези според мен доста добре направени коли.

    като за начало ви моля да споделите опита си от замяната на заводкото окачване с тунинг китове.

    това което аз мога да споделя за момента е че оригиналните части са мнооооого скъпи
    drive alive

  • #2
    От доста време я очаквам тази промяна в тебе но не мога да си обясня защо.Не се познаваме,но си мислих че харесваш "изродски" тунинг какъвто с Мицубишито не става знаеш.Явно си се напатил от "неставането" на Вранглера.Във форума май има само едно такова с лифт на "Триалмастер"ако не се лъжа.Моето Терано също е със свястно окачване но мнение не мога да ти дам защото не съм ходил на състезание с него(мисля,че това те интересува).Карал съм го доста бързо(80-90км/ч) по обработени ниви и се държи идеално.Но повече впечатления не мога да ти дам.За частите си прав-боли глава.

    Коментар


    • #3
      не е точно така, вранглера е прекрасна машина и в завършения и вид е една от най - добре тунингованите в българия и новия и собственик ще съсздава големи проблеми в тазгодишния шампионат. беше ми много трудно да се разделя с него, но така в българския офроуд се появи още един сериозен състезател, а и вече няма какво да се прави по него и ми стана скучно.

      според мен обикновеното паджеро не е подходящо за състезания, то е построено като високо технологичен автомобил /за времето си/ който може да се движи извън пътя и да предоставя на пасажерите отличен комфорт и сигурност.

      на това което съм приютил в моя гараж му слагам окачване ТЖМ и още разни други неща, като крайната цел е трофи автомобил за разходка в гората, красив и комфортен

      а за кола за състезания .... и такава има, но още е тайна каква точно, даже и за мен

      темата пуснах защото съм нов в областта и ми е интересно да науча нещо от опита на другите.

      ето междинния резултат
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от go go go; 27-01-07, 23:09.
      drive alive

      Коментар


      • #4
        Ама верно продаде ли вранглера?
        B+

        Коментар


        • #5
          дамммм
          drive alive

          Коментар


          • #6
            Малко ме е срам да давам мнения за тунинги, щото не разбирам много, но тъй като имам някакви неща на моето паджеро ще се пробвам:

            1.Окачването ми е Трайлмастер 2". Монтирал го е Фулдата. Отзад пружини и амове, отпред само амове , натягане на торсионите и "постригване" (според Фулдата) на тампоните.Резултата според мен е добър. Голям ход отзад,съвсем леко по-твърда возия, няма разлика в стабилността по завоите на асфалт.Отпред ,обаче нещата не са добри. Без натягане на торсионите при слагане на лебедката , независимо от усилените амортисьори, колата "клекна". Като ги натегнаха и отрязаха тампоните се оправи "стойката" но за сметка на ходовете. Сега като карам по-бързо по неравен път имам чувството, че усещам всяка буца, т.е. неравностите ги усещам направо на волана. Аз съм с 31'' гуми, но според мен могат да се сложат и 32" спокойно.

            2.Лебедката стой много добре ( пак митко я е слагал) управлението на лебедката (пластмасовата кутия отгоре) е сложена зад решетката и така изглежда много по-добре.

            3.От снимките по руските сайтове забелязвам ,че броня тип "АРБ или ТЖМ" не стои добре. Моита е тръбна и на мен много ми харесва (пак я правил Фулдата). Сега ъгъла на заход е повече от достатъчен.

            4.Имам шнорхел, но според мен за да се "удави колата" трябват и други подготовки. управлението на алтернатора е "скандално" ниско разположено. Освен това със свалена броня като влезеш "силово" в някой гьол - водата отива по целия двигател.Освен това на мен ми влиза вода в купето през уплатненията на вратите.Но пък колата е в порядъци по-красива!

            5. Задната броня със сигурност трябва да се смени ( аз моята не съм още, но я удрям всеки път)
            6.Много често при изкачвания закачам ауспуха.
            7.Пласмасовите кори отстрани падат в гората много бързо.

            Дано да съм полезен
            Nissan Patrol Y61

            Коментар


            • #7
              Знам, че имаш и снимки. Защо не дадеш някоя насам?

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Знам, че имаш и снимки. Защо не дадеш някоя насам?
                Във вторник.сега не съм в БГ
                Nissan Patrol Y61

                Коментар


                • #9
                  Не рзбрах точно за кой модел на Паджеро става дума,но съм имал от стария модел-дизел и мога да кажа,че като изключим СК кутия,другото е добре измислено и относително надеждно.За алтернатора-МВ G има шнорхел на него,може да се измисли нещо за всеки автомобил.
                  Пътят е целта.

                  Коментар


                  • #10
                    Здрасти! И двамата, go go go и Novice говорят за къси Pajero II. Тук само аз съм със стария модел. Но пък знаеш какво му е състоянието

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от xatrak Преглед на мнение
                      мога да кажа,че като изключим СК кутия,другото е добре измислено и относително надеждно...
                      А със СК какъв е проблема?
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        принципно аз говоря за паджеро 1994г. 3.5 бензин къса база, но темата е за паджеро изобщо, просто няма толкова много мицубишита че да направим тема за всяка модификация

                        тези проблеми които имаш с предното окачване вероятно са заради това че не си сменил торсьоните, а само си ги натегнал. принципно тези неща са направени да работят в един режим, а ти ги товариш по съвсем друг начин вече. разбирасе това е само предположение.

                        най - големите ми притеснения са свързани с лифта на предното окачване и най - вече ъгъла под който ще работят каретата на полуоските. някой имал ли е такива проблеми ?

                        другия ми въпрос, на който аз ще имам отговор съвсем скоро е дали с гуми 31'' отзад се налага ограничаване на хода нагоре и дали гумите някаде опират в калниците.

                        някой срещал ли е някаде алуминиеви джанти за паджеро с - ЕТ ?
                        drive alive

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от go go go Преглед на мнение
                          другия ми въпрос, на който аз ще имам отговор съвсем скоро е дали с гуми 31'' отзад се налага ограничаване на хода нагоре и дали гумите някаде опират в калниците.
                          31'' не опират никъде дори и без лифт.няма нужда от ограничаване на хода нагоре.Аз си карах с тези гуми и преди лифта.

                          За торсионите си прав.Сега ще поръчам усилени.

                          За ъгъла на полуоските -на руския сайт за Паджеро
                          има доста лифтнати, но никой не прави промяна на ъгъла и не се оплакват от това.
                          Nissan Patrol Y61

                          Коментар


                          • #14
                            изчакай с торсьоните, като подкарам мойта ще ти кажа дали си струва

                            твойто има ли блокаж отзад, мислил ли си за АРБ отпред и виждал ли си нещо по темата, нужно ли е да се усилва нещо ?
                            drive alive

                            Коментар


                            • #15
                              Отзад имам.За преден не съм се замислял и има в 2 причини да нямам:

                              1.Досега не съм попадал в ситуация, при която да ми е потрябвал,
                              2.Не съм виждал никъде в нета

                              Задния обаче ме дразни ,защото се включва бавно - за около 2-3 сек.Незнам дали това може да се подобри............
                              Последно редактирано от Novice; 29-01-07, 19:10.
                              Nissan Patrol Y61

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X