Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зумер за скорост над 120 при Паджеро 4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зумер за скорост над 120 при Паджеро 4

    Колеги има следния проблем- при скорост над 120 km/h започва да пищи зумерче и яко дразни. Ако някой знае как да го изключа ще му бъда много благодарен.

  • #2
    До: зумер за скорост над 120 при Паджеро 4

    Колега аз моя го гася от бущоните,дърпам му бущона и спира да оиши и не ми изключва помпата.Самоче е на Nissan NAVARA но сигурно е същототопробвай.
    [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

    Коментар


    • #3
      До: зумер за скорост над 120 при Паджеро 4

      Е чакайте бе хора! Щом пищи, сигурно има защо и по-добре е първо да се види за какво става дума, а не да се реже в дъно
      Нещо лампа да свети, грешки някакви?

      Коментар


      • #4
        До: зумер за скорост над 120 при Паджеро 4

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Е чакайте бе хора! Щом пищи, сигурно има защо и по-добре е първо да се види за какво става дума, а не да се реже в дъно
        Нещо лампа да свети, грешки някакви?
        На Мицубишитата за експорт в арабския свят тая "екстра" е стандарт. Може да я има и на други, но аз съм я срещал само на полуострова. Става дума за предупреждение, че превишаваш максималната разрешена скорост - нищо повече. Много е досадно - на по-старите беше като камбанка. Ако е на отделен бушон, сигурно може да се изключи, без да запише грешка.
        Все пак ми се струва, че 4-ката е достатъчно нов автомобил, за да може тази сигнализация да се програмира през борд-компютъра (на ланчата ми може).
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #5
          До: зумер за скорост над 120 при Паджеро 4

          Тц, на четворката, според руския форум, в който попрочетох сега има сигнализация със зумер за следните неща:
          Прегряване
          Продължително боксуване. Обаче спорят дали е от прегряване на спирачки или на автоматика.
          Предпазните колани.
          Парктроникът.

          Да почакаме да се появи Huko, той има такова

          п.п. Даа. И това за 120км/ч го имало при арабските...
          Последно редактирано от Паджеровод; 09-01-10, 22:02.

          Коментар


          • #6
            До: зумер за скорост над 120 при Паджеро 4

            Колата действително е внос от Дубай и се води Гълф изпълнение. Дойде с доста екстри които май ги няма по Европа. Дано да има начин да се изключи този зумер с препрограмиране. Това с предпазителя ми се струва доста груб начин за справяне със ситуацията, но въпреки това ще проверя дали има отделен бушон за това. Едва ли обаче само този зумер ще е на отделен бушон .

            Коментар


            • #7
              До: зумер за скорост над 120 при Паджеро 4

              Имал съм взимане-даване с един стар Лансер, оборудван с тая екстра. Там зумера (камбанката) сработваше при скорост 120 и се изключваше като продължиш да настъпваш и минеш 130. Идеята е да не превишаваш скоростта поради "заблейване", но ако го правиш умишлено - да не ти дудне до безкрайност.
              Пак казвам - не знам как точно е еволюирало това нещо при П4, но по логиката на техническия прогрес, би следвало да е програмируемо.
              Чувал (чел) съм, че при Гранд-овете има различни preset-и на компютъра за различните държави, за съжаление достъпни само през сервизен интерфейс. Може и тук да има някакво подобно решение.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #8
                До: Зумер за скорост над 120 при Паджеро 4

                Странно е това с тоя зумер. Моето уж е ограничено на 190 км/ч, в Германия го карах с 210 по GPS, 220 по километраж.
                Вариантите според мен са:
                1. Отиваш в БалканСтар (колкото и де е неприятно) и ги питаш дали могат да го програмират да не свири.
                2. Ако т.1 не доведе до резултат, вместо да вадиш бушон, бих те посъветвал да намериш физически зумерчето и да му спреш тока. Това при положение, че колата не ти спира ГНП-то.
                3. Питай тия от ПанСервиз, които внасят Мицубишита от Дубай дали нямат готово решение на проблема. Намират се в София на околовръстното до СуперДизел (между симеоновско и драгалевско шосе).

                ПП Паджеровод - много як аватр
                Зима иде

                Коментар


                • #9
                  До: Зумер за скорост над 120 при Паджеро 4

                  Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение

                  ПП Паджеровод - много як аватр
                  Благодаря.
                  Откраднах си го от украинските колеги. Ако никой от тях няма оплаквания ще го използвам малко...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Зумер за скорост над 120 при Паджеро 4

                    Благодаря за отговорите. Колата в момента е в ТУРЦИЯ и още не съм сложил номерата. Веднага след като свърша тази работа ще отида до официалния представител на Митсубиши за Турция и ще пробвам да го махна. При Паджерото изобщо не спира като превишиш скороста за определен период - правих си и тоя експеримент. Що се отнася вероятно тази камбанка обслужва и други сигнализации освен тази за скоростта е не е желателно да и резна жиците. В момента в който имам отговор ще го споделя защото едва ли само аз ще се сблъскам с този проблем, а вярвайте ми наистина е много досадно.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X